Čo dávate 8 mesačnému dieťaťu okrem ovocia, zeleniny a kaší?

martina374
14. jún 2015

Ahojte chcem sa spytat, kedze uz prikrmujem a skusame rozne prikrmy, ovocie doobedu, naobed nejaky zemiak a zeleninka a vecer kasa. Tak co okrem toho moze uz jest 8 mesacne dieta? nejake "chrumky, keksiky, cestoviny" alebo nieco ine lebo z ovocia a zeleniny to hned vyhladne a aj ked jej dam ochutnat aj rozok tak nic moc. A pytam sa aj kvoli tomu ze ked nikam cestujeme tak by som zobrala nieco zeby som mala po ruke ked by som ju nahodou nemohla kojit. Poradte nejake jedla. Diky

evka_evka
14. jún 2015

8 mesiacov?? Kludne mäsko rozmixovat.polievocky.pecivo.cestoviny.ja som vtedy uz davala aj ryzu.pohankove chrumky..

saska.t
14. jún 2015

@martina374 kludne mozes zaradit bezvajecne cestoviny,ryzu, mäso, pseno pohanka,ovsene vlocky ,polentu cervenu lupanu sosovicu, kukuricne chrumky,kukuricne-ryzove chlebiky...

bajana
14. jún 2015

Na mäso je najvyšší čas, žĺtok, biely jogurt, cestoviny, ryžu...

ivet1371
14. jún 2015

Ryžu,cestovinu,mãsko,jogurt,pečivo,marina keks.mojej vnučke chutí batat s hovädzím mãskom..

katka1981
14. jún 2015

@martina374, kocky ti presne poradili, len ziadne kekse a nepridavaj cukor. Do roka minimalne bez soli a cukru. Toho co mozes dat je dost vela, skor si pozri v tabulkach, alebo sa spytaj na poradni, co babatku nedat. Masko striedaj, teraz je vela ovocia, takze pokojne kolko ma chut, tolko daj.

veriiii
14. jún 2015

len zo zvedavosti- masove prikrmy mu este nedavas?co sa tyka rozku,moja nechce az doteraz..nie je rozkova ani chlebova.a to ma uz 2.5 roka..miesto toho mava na ranajky stale kase s cerstvym ovocim.., najradsej ovsenu..na cestu pre tak male dieta ?hmm..jedine tie presnidavky ,alebo neviem ci by uz vedel cuckat tie co su vo vrecucku so sosacikom.u -Do rucky sa to ludovo vola.. a byvaju aj jogurtove dezerty co su pre babatka.len mne sa zdali byt take dost "umele"..normalny jogurt moze skusit biely,neochuteny,plnotucny tj 2.5-3.5 %... trosku pridat do presnidavky..a postupne zvysovat..alebo pomixuj banan a trosku jogurtu do neho zamiesaj.....

janickacrazy
15. jún 2015

@martina374 Mojmu som dávala celozrnné rožky alebo žemličky, obyčajné nechcel. Prečo by si nemohla kojiť ked cestuješ? Ved to je obrovská výhoda, nemusíš vláčiť so sebou flašu, vodu a umelé mlieko, zohrievať, prelievať. Stačí nejaká šatka, nakojíš aj v buse alebo vo vlaku alebo hocikde.

martina374
autor
15. jún 2015

@evka_evka
@bajana
@saska.t mäso samozrejme davam, len som ho zabudla spomenut....a cestoviny a ryzu ake? tie normalne co aj my dospelí jeme alebo su nejake pre deti?

janickacrazy
15. jún 2015

@martina374 V pohode možeš dávať aj normálne cestoviny a ryžu, ved teraz robia cestoviny skoro všetky bezvaječné.

martina374
autor
15. jún 2015

@janickacrazy a tie cestoviny to tiez trosku popucit a zmiesat so zeleninou a mäsom?

janickacrazy
15. jún 2015

@martina374 ja som krájala na maličké kúsky plus zelenina a masko tiež k tomu pomiešať

sense
15. jún 2015

cestoviny, ryzu, zemiacky, zeleninu kadejaku, ovocie, cervenu sosovicu (nenaduva ako klasicka), rozne druhy masiek: telacie, morccaie, kuracie , kralicie...razny chlebik....

saska.t
15. jún 2015

@@martina374 cestoviny rozhodne do roka bezvajecne, kedze bielok je velky alergen. Ryza moze byt obycajna biela je lahsie stravitelna casom moze byt aj Natur. Kludne mozes aj mixovat alebo len popucit ci pokrajat na male kusky, nie kazde dieta je v tomto veku schopne akceptovat kusky, nemas sa kam ponahlat. 😉

ukulela
15. jún 2015

@martina374 mo ma 8 mesiacov. rano - mlieko, 1 - 2 krat, ako sa zobudi. potom okolo 10.00 desiata - ta je ovocna. domace vyzivy (jabko, hruska, mrkva, broskyna) a z cerstveho mal jabko, hrusku, marhulu (vsetko na pare) a banan a predvcerom mal aj avokado - nedavam mu ho same, miesam s namocenymi/mixovanymi ovsenymi vlockami, pohankovymi vlockami, postruhanym detskym keksom ... potom opat mlieko 1-2 krat,ako vyjde, ako chce. okolo 13-14 obed - ten je zeleninovo masovy (mrkva, krumpel, babaty - tie miluje, kalerab, petrzlen, karfiol, fenikel - cerstvy plod, cukina, tekciva, cvikla - miluje, kel, zelena fazulka, spenat, cervena sosovica, ... maso kura, telacie, jahna, zhanam kraliak 🙂 a davam zltok - ku spenatu. davam niekedy cestovinu - kus kus, a aj pseno dakedy zavarim. moj este nema zuby, tak stale mixujem, alebo roztlacam vidlickou.
potom opat mlieko, vecera 17-18 striedam zeleninu, alebo ovocie, a dohustujem ryzovou/spaldovou instantnou nemliecnou kasou. potom uz len cca o 10.00 mlieko a hajde na kute buvat. spi do rana.
teraz idem skusit uvari ryzu a v tabulke, podla ktorej idem, uz pisu ze mozem skusit aj jogurt, tak dam ... inac kedy tedy dam kvapku olivoveho/tekvicoveho oleja a idem uz aj maslo kvapnut.
mam aj nakupene tie detske keksy/piskoty od 6 mesiaca - tak mu ponuknem z casu na cas,no len to rozzuzle tymi holymi dasnami 🙂 idem mu ponuknut aj tie nesolene kukuricne chrumky ... a ked bude mat zuby, tak kusok jalcka a tak, nech sa cvici
ked mas pocit, ze je hladna, zvys davku (niekde som citala, ze 180-200 gramov prikrmu nahradi jedno kojenie, neviem ... ) a pridaj k zelenine cestovinu/zemiak/ryzu - to zasyti. ja na obed mam maso pplus zeleninu plus jedno taketo "na zasytenie" alebo teda v pohode pridaj k ovociu tie ovsene vlocky a podobne.

martina374
autor
16. jún 2015

@saska.t no co sa tyka ryze tak robim jej ryzovu kasu ale to som kupila taky biely prasok to je uz pomleta tak toto jej davam na veceru s ovocim...myslis zeby som mohla tu ryzovu kasu namiesto klasickej ryze zmiesat so zeleninou a s maskom? lebo kym by som uvarila klasicku ryzu do mäkka tak to by bolo nadlho. A cestoviny to su aj rezance aj hocijake pismenka uz bezvajecne nie? tak ked tie uvarim a popucim?

martina374
autor
16. jún 2015

@ukulela zhruba aj ja mojej tak davam,co sa tyka desiaty, obedu a vecere, ale este sm nevyskusala vsetky druhy zeleninu, sa mi zda ze dookola to iste, lebo nejake ani v obchode nenajdem, ale chcela som sa spytat tie detske piskoty/keksy od 6.mesiaca alebo kukuricne chrumky kde kupim? A ovsenne vlocky normalne take co mi jeme? to ich asi namocim den predtym ze trosku napucneju nie a skor sa uvaria?

saska.t
16. jún 2015

@martina374 mozes aj ryzovu kasu, jasne,cestoviny mozu mat rozny tvar,podstatne je, ze je na obale napisane bezvajecne 😉 popucit-pomixovat ako vam vyhovuje...

ukulela
16. jún 2015

@martina374 keksy som malemu kupila v DM drogerii, ale mavaju ich aj v tescu a kauflande, pri detskych vyzivach. hami, hipp, sunarky, robiqa ich viasceri vyrobcovia. ide o to, ze deti nesmu bielok (teda nemali by)tak ak si zrucna pekarka, mozes skusit upiect dake piskotky - zltko, muka, maslo - mozno by to drzalo po kope 🙂
ovsene vlocky som muprve tiez kupila v tej DMke - ze bio. ale teraz mu uz davam obycajne z obchodu, no nie najlacnejsie, radsej som kupila sacok drahsich. ale bacha - nie musli, tie chrumkave, ale uplne obycajne ovsene vlocky. minule som nasla v obchode aj pohankove vlocky - aj tie uz jedol s jablkom. a ak pojdes do tej DM drogerie, mavaju tam aj instantne ale nemliecne kase - nie su oznacene ako detske, moj ma spaldovu a ryzovu, este skusim kupit kukuricnu. a videla som ich tusim aj v kauflande. taketo su tie kase napr: http://www.svetbedniciek.sk/kasa/1067-instantna... ja to len rozmiesam v horiucej vode a zmackam sbananom / dusenym jablkom a tak 🙂

krpatakristina
16. jún 2015

Nám pani doktorka povedala, že od 8.mesiaca už môžme papať všetko, okrem paštrnáku a zeleru a bielku...Aj chleba s maslom, aj jogurty aj krupicovú kašu z kravského mlieka(ale z polotučného) aj odtučnený tvaroh, aj jahody...Takže tak... 😉

martina374
autor
16. jún 2015

@ukulela presne taku spaldovu kasu mam doma, taku jej robim. A co sa tyka tych detskych keksíkov, tak to musim este pozriet v tych obchodoch,lebo doteraz sm si to nejako nevsimala. Dik

tortelinka
16. jún 2015

@martina374 ryža existuje vo forme vločiek, netreba variť len do teplého zamiešať, napučí trochu
@krpatakristina tak takú doktorku by som menila, tvaroh???? 😕

veriiii
16. jún 2015

@krpatakristina to vazne treba byt opatrny s pastrnakom?moja papala pastrnak ako svoj druhy prikrm...viem ze to niektori dr radia medzi zelerovite ..

krpatakristina
18. jún 2015

@veriiii tak naša doktorka povedala, že ten nemáme dávať malej, ale ak nerobí problémy, tak možno je to v poriadku...
@tortelinka no je to proste stará škola, čo je super, a mne to vyhovuje, a tvaroh áno, ale odtučnený, čiže bez tuku, však je to skoro ako biely jogurt....)

mizu89
18. jún 2015

Ahojte aj ja by som potrebovala poradit co mozem dat 8 mesacnemu babu.Papame zemiaky,ryza,cestovina,maso,zltko,ovocie,zelenina,griska,pseno,instantne kase (ryzova,spaldova...)skusala som jogurt ale ten mu moc nechuti ☹ Akurat teraz maju mat v kauflande mliecny dezert od 6 mesiacov.Skusala som mu dat aj roztek ale ten sa trusi a je viac na zemi ako v jeho brusku 🙂 Neviem co mu mam varit dochadza mi inspiracia.
Co strukoviny,kapusta,ryby,maslo,chlieb,tvaroh...???Niekde pisu od 1 roka inde od 8-10 mesiaca.podla coho sa mam zariadit...

mirkita
18. jún 2015

@mizu89 z toho co menujes v poslednej vete by som este nedala nic... z toho co si prve vymenovala sa da navarit kopa jedal, najma polievky...ten jogurt treba viackrat poskusat a ze robia bordel s pecivom to je normalka, najprv sa s tym potrebuju pohrat 🙂 mliecne dezerty a pod - tam si precitaj zlozenie, vacsinou je to akurat kopa cukru, Ecok, farbiv...

ivet1371
18. jún 2015

Kludne vianocku maslovu alebo chleba.rybu možeš ptruha na masle.šošovicu červenu a moja vnućka 7 mesacna jedla aj normálnu polievku Kyslu s nej.aj Hrašok papa pomagany

tortelinka
18. jún 2015

@mizu89 rybu som už dávala, malý kúsok a strukoviny zatiaľ červenú šošovicu, chlieb určite áno, tvaroh nie, kapustu by som tiež ešte nedávala
ja som ani staršiemu ani mladšiemu nedávala žiadne kupované mliečne dezerty,kopa cukru a nič, jogurt som dávala s ovocím

mizu89
18. jún 2015

@tortelinka ked kupujem malemu zeleninovo masove vyzivy tak pozeram na zlozenie a aj na cenu.kupujem tie najdrahsie pre jeho zdravie.a tie mliecne dezerty som videla len v letaku takze neviem co obsahuju 🙂 a aku rybu by som mu mohla dat a ako ju pripravit

tortelinka
18. jún 2015

@mizu89 v pohode, každý sám ako uzná za vhodné, ja mám teóriu čo najviac sa vyhýbať špeci detským produktom, takže tieto regály v obchode moc nenavštevujem. Ja som dala malý kúsok lososa variť normálne so zeleninou, inak tak malým deťom nevadí menší okruh jedál, keď postriedaš druhy zeleniny a mäsa, tak je to furt iné jedlo

moni244
18. jún 2015

@mizu89 keď myslíš, že to najdrahšie, je to najlepšie, prosím pokračuj ďalej