Čím vyčistím fľašu na pitie?

darinaz
22. okt 2013

Už vôbec nepomáha vyvaranie,po pár pouzitiach opäť cítiť mlieko. Dá sa to niečím,alebo už len do koša?

sante81
22. okt 2013

ja dávam flasu do myčky kazdy den, alebo vyvarím, vyumyvam. treba poriadne vyčistit, nielen opláchnut, lebo ti zostane zbytok mlieka a preto to smrdí.

klincek
22. okt 2013

umyvam bezne kefou, raz za cas dam do umyvacky-tie tablety "zozeru" vsetko, musi to byt riadny humus.. 😅
ale ak nic nepomaha, vyhod ju.

soniatko
22. okt 2013

@darinaz skus dat do flasky ryzu s trochou vody a poriadne pretrepat... 😉 podla mna je normalne, ze flasu po par pouzitiach citit mliekom...

janickacrazy
22. okt 2013

treba umývať kefou a studenou vodou najskor, potom aj teplou....raz za čas vyvariť a predtým ešte použiť fintu s ryžou a vodou....moj malý má jednu oblúbenú flašu a takto funguje už dva roky a je normálna čistá 😉

matozazzo
22. okt 2013

tiez davam vzdy do mycky a ked vyberiem, este oplachnem vodou a nesmrdi uz. Na striedacku pouzivam dve, akurat kazdy druhy den pustam mycku (predtym flasu len oplachnem, nech tam nie je mlieko), uz asi pol roka.

martinka_martinka
22. okt 2013

no a tú ryžu surovú či varenú ???

lejlla
22. okt 2013

Ja tiez davam surovu ryzu troska voda a troska prasku do peciva a riadne pretrepem..

henikav
22. okt 2013

Umyvam saponatom na riad a kefou, potom riadne vyplachnem horucou vodou a flasky su stale ako nove. Ale zakazdym flasu uplne rozoberiem, teda vyberiem cumel z toho prstenca, aj to moze smrdiet

ellise
22. okt 2013

do trošky vody hodně soli, tak aby se trochu rozpustila ale trochu zůstala zrníčka, pořádně protřepat a pořádně vypláchnout

lullabysweet02
22. okt 2013

zakazdym poriadne rozobrat a vycistit, raz denne vyvarit a raz do tyzdna vyvarit vo vode s octom - tot moj recept...

bohumila21
22. okt 2013

Ja malej vyvaram flasku vo voode ale davam do nej citroonovu stavu.. A pach zmizne mala ma tak flasku ma uz asi 5 mesiacov

kristinaanna
22. okt 2013

skús horúcu vodu a ocot, ocot pohlcuje pachy aj dezinfikuje 😉

petra141181
22. okt 2013

baj tamckusok vody a aspon 10zrniek ryze poriadne pretrep a flass bude cista

z.u.z.k.a.
22. okt 2013

Aj ja odporucam a pouzivam ocot ked sa flasky vyvaraju... Tiez som predtym stale kupovala nove, ale potom ma napadol ocot a ten perfektne vycisti flasku od pachu, dezinfikuje a aj vodny kamen ktory vznika vyvaranim krasne odstrani.

erina098
22. okt 2013

kefou na flaše,horúcou vodou a saponátom,môžete pridať aj ten ocot mám to vyskúšané.tiež radím rozobrať.

stanislavao
22. okt 2013

plastova flaska by sa mala po 3 mesiacoch vymenit. ale v umyvacke riadu ide dobre umyt a odpachnut.