Čím nahradiť umelé, kravské a kozie mlieko u 6 mesačného?

botkovka
12. jan 2015

Ahojte, moj syn odmieta mlieko ci uz umele alebo kozie...Kravske mu nechcem davat..od stvrteho mesiaca je na prikrmoch uz aj mäsove papa...ale mlieko mu nechuti a vyslovene odmieta..neviete mi poradit cim ho nahradit aby som mu dala tie potrebne vitaminy co su aj v UM...niekto kto ma skusenost aspon ukazat akym smerom sa ubrat
Dakujem

evitka83
12. jan 2015

@botkovka a neskusala si UM niecim osladit? Moja mala nechcela kase, robim ich redsie, papa cez dudlik ako mlieko a dochucujem ovocnymi vyzivami. Vobec nezahustuje. Vyskusaj to s mliekom

botkovka
autor
12. jan 2015

To som uz skusala....proste vyciti mlieko aj v zeleninovom i ovocnom prikrme

pribinak
12. jan 2015

Tak skus nejake mlieko na rastlinnej a nie zivocisnej baze, sojove alebo mandlove

luba41
13. jan 2015

tak mu nedávaj žiadne mlieko..tie umelé vitamíny z UM nepotrebuje, radšej už teda pestrú zdravú stravu..
@botkovka

bibistec
13. jan 2015

no ano my mame alrgiu ale mozme sojove je aj ryzove laebo mandlove - to neviem ci by som tak skoro ale to ryzove by si mohla skusit, ja kupujem obohatene vapnikom, lae skus sa na to opytat aj lekarky mozno ma tip.

botkovka
autor
14. jan 2015

@bibistec no lekarka povedala ze este chvilu vydrzat a potom uz nebude musiet mlieko... no musim nieco take co nechuti ako mlieko bo ten sibal to vyciti...

bibistec
15. jan 2015

@botkovka alebo pripadne ak zje nieco co je bezmliecne a popripade po uplne malych mnozstvach doslova po kavovych lyzickach tam to mlieko pridavat?

botkovka
autor
17. jan 2015

@bibistec ani to uz nefunguje....ja sa uz idem zblaznit.....vsetko vypluva uz aj zeleninu s masom co mal rad
ale kupenu vyzivu hipp banan s jemnym tvarohom od 6m to zjedol....anciasa asi mu musim take kupovat...ale tak tam je strasne malo mlieka

dollynkaa
17. jan 2015

Zeny inak odkedy sa dietatu moze davat kravske m? Moja ma 10mesiacov a napriklad ked jej chcem spravit puding mozem z kravskeho? Inak je na umelom

botkovka
autor
17. jan 2015

@dollynkaa no vraj minimalne od jedneho roka....aspon nam toto lekarka povedala....

bibistec
18. jan 2015

@botkovka pozor tvaroh predsa deti mozu az od roka, tie hippka by som nedavala lebo su sladene a pod. akor take si neskusala ze vyhladovat ho nechat? ja viem je na to este malicky ale aspon trosku ci nepomoze?

botkovka
autor
19. jan 2015

Ano skusala....ani ja nie som za tie umele sracky ale nieco zjest musi...a je tam od 6.mesiaca to zas nieje taky tvaroh ...mlieko mi uz inak nepije len striekanim do ust po leziacky...raz za cas ked mu hento dam mu ublizi menej ako podvyzivenie ci?

botkovka
autor
19. jan 2015

@bibistec bohuzial vyhladovanie nepomaha ..jemu skvrka v bruchu totalne a jest nic ani po desiatich hodinach...

bibistec
20. jan 2015

@botkovka aha no to poznam ja my sme mali problem lenze u nas sa zistil problem so stitnou zlazou + lepok, to mlieko samozrejme a po tej diete a liekoch na stitnu zlazu ,musim povedat ze dcerka je teda vecne hladna cize obrat o 180 stupnov.

botkovka
autor
21. jan 2015

U nas nezistili nic zatial ale nejak sa mi to nezda...aj spanok ma strasne nekludny stokrqtcsa v noci zobudi a aj ked spi tak sa hmiri ako cervik...

botkovka
autor
21. jan 2015

@bibistec a ako to u vas zistili prosim ta? Bo ja mu nechcem nic nahovarat ale nezda sa mi to proste a lekarka s tym nic neurobi asi pokym mi neschudne polku vahy

bibistec
21. jan 2015

@botkovka ako nic neurobi? nechapem ved odmieta mlieko tak to je dovod aby ta odoslala na gastro. U nas gastrologicka urobila test tusim z krvi a tam sa zistila alergia na bielkovinu kravskeho mlieka. boli sme aj na alergologii tam mi lekarka zas vysvetlila ze ak je na kravske nesmie ani ziadne ine lebo ta struktura bielkoviny je rovnaka a alergicka reakcia by nastala aj na ostatne mlieka. My sme pouzivali HA mlieko ale ani to nerobilo dobre az sme presli na ryzove, sojove a pod. Lenze problemy boli aj dalej presli sme vsetkym moznym aj hadickou...samozrejme nikde nic ale dala som potom dcerke robit intoleranciu potravn a tam vysiel aj lepok a kopa veci co som si aj myslela kedze nerobili dobre. + zistili jej aj nizku funkciu stitnej zlazy a td. takze kolobeh vysetreni...ale aspon uz ma chut do jedla a dufam ze vsetko uz bude OK. drzim palce

botkovka
autor
22. jan 2015

@bibistec no tak vidis ...ale ja som sla s nim k inemu lekarovi a on mu porobil testy aj na tu intoleranciu ale nemaju teda aspon pred 3 mesiacmi nemal...ale on ani memusi mat hned to podla mna mu to jednoducho nerobi dobre...aj HA sme skusali ale to tiez nechcel...asi vyskusam to ryzove...

bibistec
22. jan 2015

@botkovka jasne mozno mu len nechuti. bez ohladu na to klasicka medicina ma dost biedne testy aj na alergiu aj na intoleranciu potravin nic nemusi vyst a moze vadit napriek tomu takze sa spoliehaj radsej na to co vidis a ako mu robia potraviny nez na to ze nikde nic nevyjde. drzim palce

botkovka
autor
22. jan 2015

@bibistec dakujem 🙂