Čím nahradiť ranné mlieko u 6m

martinals
31. aug 2018

Ahoj mamičky,mám pol ročné dvojičky a od 5 mesiaca sme na príkrmoch na doporučenie dr.Papame mäso-zeleninku a na olovrant presnidávky.Večer,v noci a ráno pili UM,no to mi posledné dni odmietajú.Prosím Vás o radu čím by som mohla to ranné mlieko nahradiť,môžu už napríklad jogurt!

martinals
autor
31. aug 2018

UPS omylom sa mi podarilo dať výkričník 😀.

evita168
31. aug 2018

Ja by som jogurt nedala este ale napr ryzovu kasicku by som im spravila to uz mozu

prevenar
31. aug 2018

@martinals mandlove mlieko , ryzove mlieko , sojove mlieko ...

bodkolienka81
31. aug 2018

@prevenar sojove urcite nie, mandlove 6-mesacnym je otazne, skor nie, aj ked mandle by nemuseli byt spustacom alergii a ryzove by som bola zvedava na zlozenie.. To UM by som celkom nezatracovala, aspon rano a vecer, treba skusit inu znacku, prejst na vyssi "level" (tusim, ze prave od 6 mesiacov sa meni..)

sono2
31. aug 2018

@martinals ja dávam od začiatku prikrmov drtene vločky kúpiš V dm 1ku 2 mlieka kravské do toho keď je už husté presnedavku ale nie úplne na riedko. Dcéra stále ľúbi, už je 20 mesačná. Jasne, striedam, ale toto je fajn. Kamoska dáva aj škoricu, môžeš všelijako kombinovať. Lyžickou dávať normálne. Kravské som dávala od pol roka, to majú už za chvíľu takže pohoda.
Dávam poldecak vločiek teraz predtým to bola ani nie polovica čiže je to mini mlieka, ak by sa niekto bál.

sono2
31. aug 2018

Nič z iných mliek sa neodporúča do 2 rokov. Nemajú absolútne žiadnu výživu pre bábätko. Nula. Keď mlieko čerstvé, plnotučné dávam.

sono2
31. aug 2018

Teda sorry som sa tam sekla. Tiež od toho 6 mesiaca dávala tie vločky doteraz. Začala som príkrmy v 4,5 mesiaci

sono2
31. aug 2018

@prevenar to je absolútne nevhodné žiadne Z nich,

prevenar
31. aug 2018

@sono2 komu je nevhodne , nech nepije . easy .

ukulela
31. aug 2018

@martinals ja som jogurt nasadila tak 2-3 mesiace po zacati prikrmovania. skusila by som ine UM, pripadne vyssiu radu, ako pisali vyssie ... potom kase (nie tie presladene detske, ale napr od ravity - ovsena, kukuricna, psenova, ... miesala som ich s vodou a na ochutenie ovocie/vyziva. neskor za lyzicku dve jogurtu bieleho/aj ovcieho/kozieho, prip. ak lyzicka kyslen smotany ... ale to az tak o mesiac, nie skor, tie jogurty..

martinals
autor
31. aug 2018

@evita168 no ryžovu kašu už dávam čistú alebo s presnú dávku,teda môžem ňou nahradiť ti UM na ráno.Tým budú mať vlastne 2-3x UM a 3x príjem,je to u polročných ok? Sorry, že sa pýtam ako dilino,ale nejako sa v tých papaniach zamotávam.

martinals
autor
31. aug 2018

Mám ešte jeden dotaz,ako to bolo s pitnym režimom u vás mamky,lebo u nás je to hrozné nechcú piť nič,vodu, čaj riedenu šťavu,no nič okrem biednych 400-500 ml UM 🤔

ukulela
31. aug 2018

@martinals je to u deti individualne ... ja som davala pol rocnemu jeden prikrm denne, resp jednu davku (pol vyzivoveho pohariku) rpzdelenu na dve casti ... ale ja som kojila. tri prikrmy denne mal hadam az v roku 🙂 rano a vecer mal dlho iba mlieko ... a spaval celu noc. takze naozaj zalezi od dietata. ako som pisala, mala som dobru skusenost s ravita kasami a ovsenymi vlockami 🙂 skus.

3kvietok3
18. okt 2018
Používateľ 3kvietok3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 3kvietok3.

Baby pripravujete tieto rozne kasicky svojim detom vsetky doma ci kupujete aj nejaku zmes? Ryzovu, ovsenu, krupicovu....

sono2
19. okt 2018

@3kvietok3 kašu ovsenu normalne s mlijekom klasika nechať variť a krupicu tiež klasika iné som nedávala. Tie instatne chvíľu S príchuťou.

manuelala
21. okt 2018
Používateľ manuelala je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od manuelala.

@3kvietok3 Ja ako kedy, záleží koľko mám času, ale nerobí mi problém spraviť aj kupovanú- vždy mám v zásobe 🙂

3kvietok3
23. okt 2018
Používateľ 3kvietok3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 3kvietok3.

Dakujem, a mozem sa spytat aku kupujes? Ktora malym detom chuti? Chcem ist na istotu.

manuelala
24. okt 2018
Používateľ manuelala je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od manuelala.

@3kvietok3 Vieščo kupujem väčšinou nemliečnu alebo nočnú kašu ak to chcem na noc 🙂 sunar.sk/kasicky