Cibuľa a iné do príkrmov - kedy?

jaja23
26. máj 2019

Ahojte, prosím kedy ste začali deťom dávať napr. Cibuľku? Napr. Praženica na cibuľke, keď aj len zo žĺtka? Ja by som mu aj prívarok urobila, ale aj tam by som dala cibuľku a smotanu. Malý ide mat 11 mesiacov. Alebo pomazánku na ráno? Ma len 1 zub, tak neviem, občas lekvarik, Lucinu, maslo nechce. Všade píšu inak. Alebo zeleninu,.. Uhorku, paradajku? Syr asi nemôže. Mu stále mixujem a nie je to ktovie co. Ďakujem.

beky1813
26. máj 2019

Ja som nemixovala od 7 mesiacov, mala 2 predne zuby, namiesto cibule som davala por od 7 mesiacov, maslo od 8, smotanove natierky okolo 9 mesiaca, pomazanky od 8 specialne pre nu urobene. Smotana, mlieko do jedal isli s maslom naraz. Od roka v podstate skoro vsetko som uz davala

beky1813
26. máj 2019

A zelenina od 6-7 mesiacov, ako v surovom stave s chlebikom

kristina2412
26. máj 2019

@jaja23 moja bude mať 10 mesiacov a dávam do prívarku aj cibuľku aj smotanu,samozrejme nie veľa . Tiež jedáva nastrúhaný tvrdý syr,snažím sa vyberať najmenej slané,neudene. Chuti jej aj cottage cheese a mozarela .

majusska202
26. máj 2019

Ako ročný jedol všetko nikdy som nič nepomixovala.. prvý zub mu vyšiel 11 mesačnému ... Takže si myslím že kľudne môžeš dávať všetko

lavender273
26. máj 2019

@jaja23

Ja som zo zaciatku miesto cibule davala por, sa mi to zda jemnejsie ako cibula. Alebo pazitkou do dochucovala. Vela cerstvych byliniek som mixovala do jedla.
Zeleninu som davala hned ako vedela kusat. Avokado je tiez dobre, s tym sa pohraje pekne (pre teba viac roboty :D )

hettinka
27. máj 2019

@jaja23 ja som mala malé deti dávnejšie, ale vtedy platilo do roka žiadna cibuľa, cesnak, paradajka, paprika a zeler. Dávala som tekvicu, patizón do prívarkov, skúšala si?
Naopak, syr môže, kvalitný tvrdý nastrúhaný do pomazánky s klasickým maslom (nie rastlinnými typu Rama), do 3 rokov by dieťa nemalo syrokrém. Ale Lučinu by mohol, aj cottage syr.
A aj biely jogurt môže napr. s ovocím, s piškótami.