Chlapec odmieta v noci piť mlieko

nkvnc
22. feb 2023

Ahojte žienky prosím vás viete mi poradiť čo mám dať v noci svojmu synovi papať keď mliečko odmieta už úplne? Čaje nám už 3 mesiace piť nechce a vody vypije strašne málo. Začal štrajkovať keď sa mu začali tlačiť zubky (vtedy mal 4 mesiace a teraz má už 9-ano, jeho doktor povedal že je v poriadku že sa mu tak dlho tlačia von) a už má vonku skoro polovičku. Cez deň ho viem zasýtiť už so všetkým možným ale v noci je mi nonstop hore. Skúšali sme mu dávať to mliečko aj ochutené ale nechce ho vôbec. Keď mu ešte ani zubky nešli chlapec ho piť nechcel ani cez deň stále nám plakal vtedy vypil mliečko IBA v noci aj to v polospánku. Poraďte mi pomôžte prosím vás. Ďakujem

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anavixy
22. feb 2023

Podla mna tam bude iny problem, nez hlad.
Aky mate rezim dna, kolko spankov, ake bdele okna. Kde spi? Ako uspavas a ako sa snazis douspat?
Co znamena ze sa mu zubky tlacia tak dlho a polovicu uz ma vonku (polovicu chrupu?), akoze postupne mu rastu zuby od 4m? Co by na tom nemalo byt v poriadku, zuby mu budu rast este aspon pol roka kym bude mat vsetky (aj dlhsie…)
A co je to ochutene mlieko pre 9m dieta?

luccija
22. feb 2023

@nkvnc a z coho bol syty predtym, ked mu nesli zuby s mlieko aj tak odmietal a pil len v noci?raz tu pisala jedna mamina, ze vie dieta nakrmit iba v polopspanku si to ty? Nema intolerancie?zuby vedia potrspit skusala si liek od bolesti?cez den je zaujaty a v noci ho to boli.

enka81
22. feb 2023

@nkvnc skús dať sýtejšiu večeru, aby sa v noci nebudil od hladu, možno ti prespí.

zuziiiii
22. feb 2023

Jemine len ho nebuď! Ja som tak pri synovi každé dve tri hodiny ho budila na kojenie aj keď spal musel piť... Kojila som 2 roky ,každé dve hodiny bol hore tak som si ho naučila ja 😡 🤛
Kríže chrbtica v prdeli 2 roky nespania a potom oducanie od cecku ani nevravím ....

10rokov prešlo mám dcérku zachvilu dva roky a tú som už nebudila v noci na nič keď chcela zobudila sa sama... Pekne spí celú noc od narodenia 🙏 sama v izbe v posteli 🙏

majka879742
22. feb 2023

@nkvnc a si si istá že sa budí kvôli hladu? Ja by som mu mlieko nedavala ak má cez deň dostatok stravy. Skúsila by som nájsť príčinu jeho budenia (možno zuby, možno niečo iné 🤷)

zuziiiii
22. feb 2023

@nkvnc ináč si si istá že sa budí kvôli hladu?
Ja som už 9 mesačnej normálne príkrmy jedla cez deň a v noci nic už

zuziiiii
22. feb 2023

A ešte som chcela ako 9 mesačná mi už mala len jeden spánok cez deň aj to hodinku max hodinu a pol ale večer o 19-20h spí do rána 6h

tosomja
22. feb 2023

@nkvnc deti v noci nemajú jesť, ani piť, ale spať. A ak spať nechce, asi je problém niekde inde, nie v tom, že je hladný. Skúste mu dať niečo na bolesť pri prerezavani zúbkov. Alebo Paralen sirup na noc.
A je také divné, keď nepisete, že moje dieťa, alebo môj syn...ale chlapec. 😱🙈

mima172
22. feb 2023

@nkvnc Moja bola v noci bez mlieka od 2m. Bud rada, že v noci mliečko nechce. Väčšina mamin rieši skôr ako dieťa odnaučiť od nočného mlieka. Troška nerozumiem, prečo vlastne chceš, aby tak veľké dieťa v noci pilo mlieko. Dôvody budenia môžu byť iné. Zlý spankovy režim cez deň, nenastavena predspánková rutina, svetlo v izbe atď. Mojej sme dali do izbičky zatemňovacie rolety a zatemňovaci záves. Základné pravidlo je žiadne svetlo, keď sa dieťa v noci preberie, nehovoriť na dieťa, neodchádzať z izby. Ak treba prebaliť, tak v tichu a len s mini svetielkom.

konikkon
22. feb 2023

@nkvnc zvláštne. Väčšina mamičiek sa snaží postupne odnaucat od nočného mlieka a ty ho chces na to učiť.

zorkahorka
23. feb 2023

Ak nevhce mlieko, nebude hladny. On je nervozny zo zubov