Celé vajíčko pre 10-mesačnú

lias3915
22. feb 2023

Ahojte 🙂 chcem sa opýtať, malá má 10 mesiacov. Ideme si doma robiť polievku rascovú s vajíčkom a niektoré veci už pomaly jej dávame ochutnať aj z našej “dospelackej” stravy samozrejme nekorenene nedosalane. Chcem sa ale opýtať… Chcem aj jej skúsiť dať tuto polievočku. Otázka znie, mala prikrmy s vajecnym zltkom (od 8-9 mesiaca určené) a nebol žiaden problém aj keď ten prikrm mala len 1-2 krát. Môžem jej tam ale dať aj celé vajíčko s bielkom alebo radšej nepokúšať a dať jej len čistý žltok ? Viem že bielko má veľa bielkovín, čo nie je veľmi dobre pre take malé telíčko a hlavne je alergén ale zas tej polievky nezje hektolitre… myslím že raz za čas jej to nemoze ublížiť. Čo vy ? Kedy ste skúsili bielko? Zatiaľ všetko toleruje dobre, žiadne alergie nemá a to už sme vyskúšali tie viac menej silnejšie alergény (jahody, rajčiny, dokonca aj citrusy a exotické ovocie ako mango, kiwi, pitahaya). Raz za čas, tak raz za týždeň-dva dostane aj pár piskot do výživy, ktoré obsahujú celé vajcia a problém tiež nebol… čo myslite ? Skúsiť alebo to ešte odložiť ?

babovka2321
22. feb 2023

@lias3915 v pohode by som dala, toho vajca tam tak vela mat v polievke i tak nebude, snad nezje pol litra. A ak uz mal piskoty bez reakcie, tak ze je to alergen ta tiez trapit nemusi 🙂

beata_k
22. feb 2023

@lias3915 Dala by som.

kkovacovak
22. feb 2023

@lias3915 bielko sa môže dať hneď po žĺtku. Nie ako kedysi po roku. Takže polievku kľudne daj.

lias3915
autor
22. feb 2023

Super ďakujem za odpovede 🙂 lebo ja napríklad aj do brokolicovej dávam občas vajíčko ale to som vždy jej odložila zvlast proste len brokolicu s tou vodou pridala zemiak a nám už dochutila a pridala vajíčko. Len ona mi moc polievky nechce keď je to veľmi riedke ona skôr take kremovejsie polievočky.. tak mi napadlo že to vajíčko by bolo take “spestrenie” 🙂 a nech si pomaličky zvyká aj na take iné “šmakocinky” 🙂

januska20
22. feb 2023

@lias3915 prosím ťa , ako si podávala paradajky ?
Syn bude mať o pár dní 10mes. A chcem mu prichystať paradajkovú polievku.

lias3915
autor
22. feb 2023

@januska20 niektoré veci kupujeme. Kúpili sme si bolonske špagety a tak isto mala aj cestovinu s mozarelou a paradajkami, od 6. mesiaca aj morku so zeleninou a rajčinami. Niektoré veci čo sa u nás nevaria (teľacie, hovädzie, králik, morka) sme kúpili prikrmy . Inak jej robievam doma ale toto sme kupovali ale mala aj surovú rajčiny keď veľmi “otravovala” keď sme obedovali tak dostala čo sme mali v šaláte taký maličký kúsok. Rajcinovu polievku som jej ešte nedávala lebo som ju dlho nerobila 😅 ale tiež som sa najprv bála ale v rajcinovej polievke je cukor zase. Ale asi by som skúsila klasicky ako rajcinovu robíš ale len 2-3 lyžičky ochutnať a počkať či sa nevysype 🙂 my jej take tie rizikové veci alebo take proste že “dospelacke” dáme len ked tak ochutnať ked nás vidí a vypýta si a začne robiť cirkus že aj ona chce tak jej dáme trosku 🙂 ale hento by som tu rajcinovu fakt skúsila dať normálne to čo jedáva a polievku len ochutnať aby si vedela či sa vyhadze z nej alebo z niečoho iného ked tak 🙂 🙂