Bojím sa, že dieťa nebude jesť v škôlke

28. aug 2024

Ahojte
Dieta bude mat 2 roky, v jedle vyberave, nechce jest kusky, nechce hryzt, okamzite davivy reflex, maso a ryba bez sance musim skryvat v jedle, mixovat inak nezje, neje ovocie
Som hrozna matka, nenaucila som dieta jest, snazim sa ale je to tazke, velmi skoro po narodeni som ostala s dietatkom sama, robila som co som zvladala
Pojde do skolky a rok a ja sa bojim, ze to v skolke nezvladne, nebude jest, nebude vediet jest, ze si dieta zo skolky budem brat polomrtve od hladu
Neviem co mam robit, je to oktobrove dieta neviem ci ostat s nim dlhsie kym dozreje viac ked by nastupilo v septembri alebo neviem

ivik4
28. aug 2024

Moje dieta sice jest vedelo ale jedlo z duse nenavidelo . Ani take ze nedat mu jest a od hladu by zjedol hocico nefungovalo. Nastupil do skolky a to mu trochu pomohlo ked videl ine deti. Ked nechcel, bol hladny, jeho smola. Vobec som nad tym takto nerozmyslala.
Skolka detom velmi prospieva

anonymous87
28. aug 2024

Moj prvorodeny nejedol v skolke viac ako rok 🙈🤣 a druhy ide v jeho slapajach 🤷‍♀️
Ono, kolektivne vedomie robi vela, uvidi jest ine deti, tak bude jest aj ono… aspon trochu. A neboj, polomrtve od hladu urcite nebude 🤣

janinah
28. aug 2024

Mám podobného vnucika.problem s jedením trochu iný.ale nie jednoduchy.do škôlky nepôjde.kym na to nedozreje.

autor
28. aug 2024

@janinah viem ze mame este rok na to ale ked ma nastupit v septembri a az posledny oktobrovy tyzden bude mat 3 roky bojim sa ze nebude pripravene
Neviem ci si budem moct dovolit ostat s dietatom dlhsie doma, uz tefaz som z toho v strese

tani777
28. aug 2024

Nie si vobec hrozna matka,ja som neverila,ze su take deti,co nechcu jest,kym som tiez take nemala..moja mladsia je schopna prezit na pecive..a tak jak pise @ivik4 ,vyhladovanie nic,akurat co je z toho nervna a my tiez 😵‍💫 rok uz v skolke bola,len mame smolu,nie velmi pristupne ucitelky,cize u nas je to este horsie,a obe sa desime pondelka..ona ani pocut,ze pojde 🤷‍♀️ cize ak najdes skolku,kde budu fakt rozumne ucitelky,ktore z toho urobia problem,tak problem nebude..drz sa ❤️

221girl
28. aug 2024

Ja som nejedla v škôlke nikdy. Skončilo to tak, že ma chodila mama brať pred obedom domov (bola na materskej) lebo jej upratovačka nažalovala, že ma šikanujú s jedlom. Po obednom spánku som sa vracala... V škole som niekoľko rokov prosila mamu aby mi zrušila obedy, kým sa tak stalo. Že som bola hladná mňa ako dieťa netrápilo... Ja som sa len potrebovala zbaviť toho stresu, že ma do toho bude niekto v družine nútiť. Takže nestresuj. Ono od hladu za tých pár hodín neumre..

ivik4
28. aug 2024

Inak moj mal jednu ucitelku v skolke fakt zlatu ale raz mi povedala ze mame malemu davat viac jest ( kedze bol ako kostra). No lebo vobec sme mu jest nedavali 🤣🤣🤣

michelle567
28. aug 2024

Náš tak normálnejšie sa v škôlke najedol až ako predškolak 😁

luccija
28. aug 2024

Máš na to rok!😉vôbec si nerob starosti.Su deti, ktoré jedia a ktoré nie.Tvoje dieťa má skôr problém potravu pozut, prehltnúť a nie, že je vyberáve, tak na tom popracujes a bude to ok
80% deti v škôlke takmer neje smutné, ale je to tak.Potom aj tak vyzerá ich imunita.

autor
28. aug 2024

@luccija dakujem za povzbudive slova
Som na dieta sama takze uz teraz mam plnu hlavu myslienok, stahovanie, nove byvanie, nastup do prace ci skolky

alexandra383
28. aug 2024

Moja ma 4, teraz bude chodit uz druhy rok do skolky. Z 5 dni v tyzdni ma minimalne 3 kedy nezje za cely den absolutne nic. Vacsinou zje iba ked je nieco sladke, napriklad na olovrant jogurt, krupica, kolac. Ucitelky si uz zvykli. Vecer to dozenie. Nie je podvyzivena, tak ju nenutim.

janinah
28. aug 2024

Zrejme dieťa bude mať príliš veľa zmien v živote a nebude to preň ľahké.mozno by si to mala tak cca o pol roka konzultovať s psychologičkou.

simca06022011
28. aug 2024

a nepohryzie vobec nic? ze by si mu nejake maskrty, finger food chystala a proste budes zut ty, bude aj dieta - verim tomu, ze ked to bude fajne da si :DDD A pridavala by som, tak ako v skolke bude dostavat = nezje, bude hladne. Aj v skolke bude.

Inak neverila by si kolko deti proste neje, ale vsimla som si ze velmim casto su to deti v uponahlanych domacnostiach, kde ani rodicia nejedia, resp nevedia si sadnut na rit za stol ako rodina a normalne jest... tak mozes skusit postupne sa skludnit a vyskusat, ale myslim, ze to uz bude len zvyk. A potom uz vela deti s principu neje a fakt ich je vela.. a ked nie vsetko, tak urcite cele skupiny potravin nezjedia :D kamoska ma 3 synov, jeden nezje absolutne ziadne ovocie (ani len napr dzem), druhy nezje ziadne maso, dalsi zeleninu... tak si vyber :DD Len pockat, kym to dieta prejde.. pokym prospieva, v skolke sa dohodnes ze nebudu nutit dieta na silu jest, alebo ti mozno dovolia sem tam zabalit nieco co zje.

luliu
28. aug 2024

Jedna vec je ak je dieťa vyberave, nechce veľa veci jesť a úplne niečo iné je neschopnosť jesť, lebo musí mať mixovane. Máš veľké dieťa so zubami. Prestaň mu mixovať

andrejka1974
28. aug 2024

Neboj sa pri deťoch sa naučí jesť všetko moja napríklad doma je malo a v dss kde chodí zje všetko aj dupľu

autor
28. aug 2024

@luliu jedno aj druhe
Vie pohryzt, cestoviny je normalne sama aj chlieb ci rozpk zje, spenatove halusky, tycinky, chrumky normalne hryzie ale ostatne ani do ruky nevezme

autor
28. aug 2024

@luliu bohuzial inak do neho napr take maso nedostanem

floren
28. aug 2024

Môj doma jedol bez problémov všetko. V škôlke sa ako prvé naučil fuj blee. Skoro ma porazilo. Odvtedy začal vyberať. Pomaly sa to zlepšuje.

jessica6
28. aug 2024

Ale prosim ta..moja dcera bola odmalicka katastrofalny jedak, v skolke ma opakovane upozornovali, ze skoro nic neje..ale ja som to neprezivala..jednym uchom dnu, druhym von..vysledky u pediatricky, gastre, endokrinologii, alergo mala v poriadku, takze som jej trucovitost vobec neriesila..dnes ma 12 rokov a zije 😆 dokonca sa stravuje uplne normalne..

earlgrey
28. aug 2024

Moja ma 5, onedlho 6 a v škôlke vôbec neje a vôbec nie preto, že nevie sama jesť alebo že nebola naučená na každé jedlo, proste jej v škôlke nechutí...ona napr. omáčky a pomazánky vôbec a všetci vieme, že škôlke sú samé pomazánky a omáčky 😀 požiadala som pani učiteľku, aby ju nenútila jesť, keďže nútila a dcéra kvôli tomu odmietala škôlku. Prestala ju nútiť, v škôlke máločo zje, ak niečo, tak zázrak, ale väčšinou odovzdá plný tanier späť ...

pralinka86
28. aug 2024

Mas este rok casu, nestresuj sa dopredu. Mozno by pomohlo ak by chodilo dieta viac medzi deti jest, respektive s nejakym rovesníkom. Možno bratranec, sesternica? Sused, kamos na ihrisku? Na výlete alebo návšteve? Deti po sebe opakujú. Moze dospely ukazovať, napodobnovat, s niektorými to ani nepohne... Zaklad je, ze vlastne vie jest, hryzt, len nechce. Pri mame sa dieta sprava uplne inak, vie co moze ..
A za dalsie, ak tam nebude jest, nebude ani prve ani posledne, tiez nam chodilo domov dieta hladné, ze doma sa nezastavilo, co pytalo jest. Postupne sa to zlepsilo.

luccija
28. aug 2024

V škôlke je davová psychóza, keď sme povedali, že je vyyyborny obed a jeden povedal, že to je dobre jedli aj ostatní🤪stačilo, že jeden povedal fuj už to ovoniavali, nechceli ani ochutnať.Vela záleží od učiteliek.My sme motivovali, ale nenútili.Mne nechcela chodiť dcéra v prvej triede na obedy až plakala, lebo ju nútili jesť zapečené kuracie s broskynou a syrom a ona nechcela sladkú broskynu.
Každé dieťa má niečo čo mu nechutí musela som ísť za vychovávateľkou, že doma obeduje znova a nech ju nenútia.Vobec nad tým nerozmýšľaj väčšina mamin je vysadená na jedlo a trápi ich to, ale tak budeš vedieť, že jej doma niečo navaris na večeru čo zje.Preto niekedy reagujem podráždene, že deti majú večer suchú večeru, lebo často celý deň v škôlke jedia len tie chleby a rožky.

evuska135
28. aug 2024

Moje deti obidve nechceli jest v skolke. Nosili si rozky a tie zjedli. Do 12 som ich musela bravat zo skolky kvoli tomu ze ziadnu stravu tam nechceli a cakam ze to tak bude aj dalej pri mladsej, starsi ide uz do skoly

zanajana
28. aug 2024

Za ten rok sa môže toho veľmi veľa zmeniť. Tiež sme to mali doma podobne. Kúsky dlho odmietala, drhlo ju a napínalo, ak som nanútila, bola schopná držať jedlo v ústach aj pol dňa, neprehltla, nevypľula, líca ako syseľ, musela som vybrať kefkou. Stále doblba každý deň sme riešili 5x denne jedlo (a to mám ešte jedno mladšie dieťa), vytrápili sme sa hodne. Už som to aj prestala riešiť, že uvidím či ju nezačne motivovať ako jedia deti v škôlke, poprípade, že to neskôr budem riesiť s dr. ak to nepôjde. Ponúkla som a keď nejedla, neriešila som. Dostala až ďalšie jedlo podľa plánu, medzitým žiadne náhrady, sladkosti, nič. A zrazu asi 2 mesiace pred tretím rokom sa trochu rozjedla, pohryzie už aj mäso (hoci ho nemusí) a zje väčšinu jedál. Stále mi napríklad neodhryzne z jablka, ale zje aspoň nakrájané pár kúskov, takže pokrok. Len stále skúšaj, ponúkaj, ukazuj ako žuješ Ty, motivuj a hlavne nepoľavuj. Skúšaj s menším množstvom kúskov a pridávaj stále viac a väčšie kúsky. Chce to mega veľa trpezlivosti a času a pôjde to. Inak, tiež som si myslela, že som nahovno mama, ale s mladším dieťaťom som začínala a postupovala s jedlom rovnako a to nemá absolútne žiaden problém s kúskami, požuje všetko 🤷‍♀️.

simona20201309
28. aug 2024

Ak máš možnosť s ním ostat dlhšie tak ani nevahaj. 2r ma byt doma s mamou

autor
28. aug 2024

@simona20201309 teraz bude mat 2r do skolky pojde sz o rok

marianarem
28. aug 2024

Netreba to dramatizovat, vela deti v skolke neje. Kedze ti zje chlieb a rozok, tak minimalne desiatu si da a v najhorsom teda vynecha obed a doje to cestou zo skolky a doma. Polomtrva urcite nebude. Moj syn jedava v skolke prave len suchy chlieb a kase a sme tu.

danieli
28. aug 2024

Skus sa nebat, neriesit co bude o rok dva tri, ries dnesok a maximalne obdobie do Vianoc, nevytvaraj zbytocne strach a obavy, za rok sa moze vela zmenit, aj nemusi, tiez mam doma nejedaka, tiez patri do kategorie radsej umriem od hladu ako by som mal ochutnat nieco ine nove alebo nezvycajne, ovocie zelenina nula bodov, no jednoducho su take deti a ty si skvela mamina, ucitelkam ak by bolo treba povedz dopredu, ze vela nepapa a nech ho netlacia jest ak si neprosi, bodka, vyrastie, nakde si svoje jedla a cestu, hlavu hore a usmev

mimi3008
13. sep 2024

1. Urcite nie si hrozna mama

2. Ja som prveho jest naucila (ak mam na to teda tak pozerat), druheho sa mi tiez velmi nepodarilo, nebude to asi len mnou teda. Vies, ako som si dala zalezat pri starsom, aby jedol len domacu stravu? On hadam ani nemal v ustach kupovany prikrm. A mladsi? Ten mi tie domace nechcel, skusila som dat kupovany, tak tie jedol. Vies jak aom sa neschopne citila, ze mu davam tie kupovane sajrajty? No ale zial, nemala som na vyber...

3. Rok dopredu sa obavat a rozmyslat je velmi zbytocne, vela sa toho pomeni za ten rok

4. Moj syn bude mat 3 roky o mesiac, teraz nastupil do skolky. Bol tam 4 dni, lebo dostal sopel, ale prve 2 dni zjedol len par lyzic polievky, 3.den vobec nic, 4. den nejaky zavin. Celkovo je zly jedak, resp.ani nie do kvantity, ale ma velmi uzky okruh jedal, co zje. No v skolke nezjedol ani krupicku, co on lubi. Tak uz som chodila potom prenho nabalena poobede pred 15tou jedlom, ktore ma rad. Hned na skolkarskom ihrisku to vsetko pojdeol. No myslim si, ze v skolke by to asi nezjedol, je proste zabanovany a vkuse opakoval ucitelkam v skolke, ze on bude doma papat s mamkou. Pit pije, cika tam, aj spi bez problemov...zvykne si, je to pre tie deti podla mna velky sok tymto nasim systemom, ze je 3 roky takmer nonstop len s mamou a potom zrazu ho tam drbnut k cudzim zenam. Myslim si, ze keby bol od hladu polomrtvy, tak si noeco v tej skolke zahryzne. Ves rano treba dat poriadne ranajky hlavne este doma.