Aqua trend - skúsenosti s filtrovanou vodou

kaprik1
18. feb 2014

Mate niekto skusenosti s vodou takto filtrovanou? Neviem ci je to vhodne pre deti. Dievcata maju problemy so zaludkami a travenim, tak nad tym rozmyslam. Budem vdacna za kazdu informaciu

klincek
19. feb 2014

@kaprik1 ak myslis klasicke filtracne konvice, tak to vraj vhodne nie je pre nikoho..iba biznis. znama je chemicka a pracuje v skusobni, testovali tie filtre, vraj menia zlozenie vody (fyzikalne ci chemicke?.. uz neviem, sama sa v tom nevyznam vobec), a tym sa stracaju vlastnosti prospesne pre telo. vyslovene to neodporucala.

kaprik1
autor
19. feb 2014

@klincek nie filtracnu kanvicu, ale nejaku filtraciu, co sa namontuje v kuchyni, cez to sa voda prefiltruje a potom sa tam pridavaju mineraly a este neviem co. Filtruje sa to cez osmozu. No tak neviem :|

klincek
20. feb 2014

@kaprik1 tak to je nieco ine, ja som myslela tie plastove konvice s vkladacimi filtrami.

mirrabell1122
2. máj 2014

Ahoj ja mám filter od AQUATRENDU od novembra 2013 mávala som bolesti hlavy, ktoré mi prešli dodržiavaním pitného režimu, s ktorým nebol problém začať, nakoľko takto upravená voda má skvelú chuť. Navyše mám 3 vnúčatá, dvoch chlapcov a jedno dievčatko, ktoré malo problémy s bruškom. Myslela som, že si takýmto obdobím prechádza každé dieťa, ale chlapci, u ktorých je namontovaný filter nikdy takéto problémy nemajú a chvála bohu už ani moja vnučka, nakoľko majú už filter. Dokonca nevesta pije túto vodu už ako tehotná a dieťatku sa darí vynikajúco, výsledky sú skvelé, z čoho máme všetci radosť. Na základe vlastných skúseností odporúčam každej rodine piť takto upravenú vodu, nakoľko naozaj pomáha so zdravotnými problémami.

flower72
2. máj 2014

http://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyziva/clanok/1...

demineralizuje vodu, takže vlastnosťami je veľmi podobná destilovanej - pila by si destilovanú? Je to odrb na vylákanie peňazí. Skôr by som riešila tvrdú vodu.

rennyrenatka
9. máj 2014

Renáta Michalovce

Dobrý deň želám všetkým, čo aspoň trošku vedia o vode! Dve dôležité veci pre prežitie človeka : VZDUCH a VODA! Viete, čo pijeme? V čom sa sprchujeme?
VODA, ZDRAVÁ VODA AQUATRENDU nám odplavuje z organizmu toxické látky, čistí cievy. Prečo máme toľko rakoviny, srdcovo-cievnych chorôb? Napr. minerálka: viac ako 0,5 litra denne nám zanáša cievy. Keď dáte dieťaťu DŽÚS, tak mu na 2 hodiny zastaví imunitný systém.
Filtre AQUATREND Vám z vody odstránia : olovo, ťažké kovy, vírusy, baktérie, rádioaktívne látky ...

Ja ju pijem od decembra 2013. Prestal ma bolieť žalúdok, hlava, psoriáza je o polovicu lepšia, cholesterol je výborný aj imunita sa mi polepšila.
Mojím synom pomohla na imunite a urologické ochorenie!
Vďaka Aquatrendu som spoznala veľa usmiatych a príjemných ľudí. Navzájom si pomáhame a radíme jeden druhému.

Kúpte si knihu: Nespěchejte do rakve. Tam sa dozviete ako nám škodia lieky a z čoho sa robí chemoterapia! (YPERIT).

joanamacica
13. jún 2014

@kaprik1 my v rodine aj s mojimi 4 ročnými sestrami 😅 pijeme vodu s minerálom Šungit, je to čistá príroda a ešte ich to aj baví, piť čistú vodu, keď vidia v džbáne kamienky (-: http://www.gohi.sk/product.php?id_product=195

miroda
24. sep 2014

@flower72
My máme doma vodu zo studne. Po rozbore vody sme sa rozhodli investovať do filtra. Máme tu 2 kohútiky. Z jedného ide, ako ste Vy povedali, destilovaná a z druhého obohatená o potrebné minerály. Jednu používame na varenie a druhú na pitie. K rozhodnutiu kúpiť filter nás posunulo aj to, že môj riaditeľ mal zdravotné problémy a po roku užívania sa mu výrazne zlepšili výsledky, čo prekvapilo aj ošetrujúceho lekára. Musím priznať, že kým sme filter kúpili, dlho sme váhali, robili si prieskum, radili sa s viacerými a trvalo nám to 3 roky 😀
Teraz neľutujem a uvažujem o inštalácii do bytu k mojej mame.

prevenar
24. sep 2014

pouzivame reverznu osmozu uz vyse dvoch rokov. voda z vodovodu nam uz smrdi a rozozname ju od filtrovanej so zavretymi ocami 🙂

my sme kupovali tu > http://www.mojavoda.sk/reverzna-osmoza

cungojungo
7. dec 2014

tiez pouzivame osmozu...
kupovali sme tu >> http://aquaphor.sk/12-reverzna-osmoza

petulik28
3. mar 2015

je to ojebavanie ludi.

peering
17. feb 2016

Vyskusal som pit tyzden vodu z krcahu, kde bola na spodu hornina Shungeit, teda uhlie, kt. vypusta molekulu fluren. Hornina sa tazi iba v Rusku pri dedine Shunga. Vodu som nechal odstat min. 1 hod. a videl som ako z tej horniny vychadzaju male bublinky a to aj na druhy den. To znamenalo, ze ta hornina nie je obycajne uhlie a ze uvolnuje molekulu fluren. Tak ako ine uhlikove filtre aj toto uhlie viaze na seba chlor a cisti vodu, uvolnuje aj antioxidanty a takato voda ich ma viac ako zeleny caj. Problemom bolo, ze ked som pil par sialok denne takejto vody, objavily sa negativne ucinky. A to rednutie krvi, krvacanie z nosa a jasien, tazke a dlhe zastavovanie drobneho krvacania na prstoch. Podobne negativne ucinky mozu sposobit aj predmety zo Shungeitu v blizkosti osoby, ale zase na druhej strane mozu chranit pred elektromagnetickym smogom. Vodu som musel prestat pit.
Teraz idem odskusat kangen-vodu, zasaditu filtrovanu vodu zionizovanu na ph=9

peering
17. feb 2016
momi1_1
11. máj 2017

Ahojte diskutujúci🙂 Chcela by som trochu obnoviť túto tému, keďže momentálne premýšľame čo spraviť s našou vodou, ktorá nie je až taká ideálna. Počula som od mnohých ľudí, že by sa dala znečistená voda vyriešiť nejakou filtráciou. Máte niekto skúsenosti? Dávali ste si to do domácností? Aký máte na to názor?

nicollette332
23. máj 2017

@momi1_1 a do akej miery mate znecistenu vodu? Uz mate spraveny rozbor? Lebo my sme mali podobny problem a v tej firme, v ktorej nam robili aj rozbor nam potom aj ponukli, co by bolo fajn tam dat a zaviest aby bola voda dobra. Uz odvtedy ziadny problem s vodou nemame

momi1_1
6. jún 2017

Nicollette to je potrebné? Nedá sa to nejako bez rozboru zistiť do akej miery je znečistená voda? Rozbor vody nám veru ešte nikto nerobil, takže ho nemáme. Je to ale asi potrebné, čo? Kde sa dajú spraviť takéto rozbory a koľko to cca stojí?

nicollette332
15. jún 2017

@momi1_1 no jasne, ze to je potrebne. Myslis, ze na zaklade coho by vedeli, ze mas znecistenu vodu? Kazdy kto ma nejake podozrenie si dava robit najprv rozbor vody a potom podla vysledkov sa uz navrhuje riesenie a realizuje sa samotna montaz. Stoji to podla toho, aky rozbor si das urobit. A nam to riesila tato firma aquatrend vsetko. Na nich sme sa obratili aj s rozborom a aj potom s navrhom. Zdali sa nam byt seriozni a tak aj bolo. Vsetko fajn spravili. Skus si aj nejake veci vygooglit a budes mudrejsia

momi1_1
19. jún 2017

Nicollette tak ja neviem, vidíš blondína u nás takéto veci rieši môj drahý. Moc sa mu do takýchto vecí nemontujem ale teraz som sa trochu chcela a preto som sem napísala aby som bola múdrejšia 🙂 Ale museli ste si aj za rozbor platiť či to ste mali v cene? Ako dlho trvalo, pokiaľ vám prišli namontovať prístroj na filtrovanie?

nicollette332
22. jún 2017

@momi1_1 a preco to teda neriesi aj teraz on? Ci riesi len ty sa bojis, ze ako to bude potom? Za rozbor sa plati. My ked sme toto riesili, tak sme vychytali super akciu u nich, ze rozbor nam spravili zadarmo. Ale to mali len vtedy, teraz to uz asi nemaju. Tak si budete musiet aj za rozbor vody zaplatit. Netrvalo to vobec dlho, do nejakych 3 dnoch prisli a namontovali nam to

momi1_1
10. júl 2017

Nicollette veď som ti napísala, že chcem aj ja niečo zistiť a on tu na modrom koníku predsa nie je. Keď som po googli hľadala, tak mi vyhodilo aj túto tému a tak som si povedala, že veď vyskúšam napísať a uvidím, či mi niekto odpíše a či niečo zistím. Hm, no škoda, že to už teraz nemajú. A neviem mi niekto povedať, koľko taký rozbor stojí? Aha, no to dosť rýchlo vám prišli namontovať. To by bolo fajn, keby náhodou bolo treba niečo. Ozik veď a vám rozbor robila priamo tá firma, nevieš mi ty zistiť koľko sa u nich platí?

nicollette332
19. júl 2017

@momi1_1 mohol si tu spravit aj on konto, ved zopar chlapov sa tu najde :D:D Robim si srandu, neber toto vazne :D:D Pozerala som ich stranku a tam maju napisane ceny rozboru vody. Ty potrebujes zo studne alebo z obecneho vodovodu? Lebo zo studne je drahsi, ten stoji 29,99€ a z vodovodu stoji 19,99€. Ak potrebujes celkovy kolaudacny tak ten stoji u nich 139€. Keby si si popozerala ich stranku, nasla by si tam tieto sumy

momi1_1
18. aug 2017

Nicollette no už ho vidím ako by si tu spravil konto, on si z tohto portálu robí srandu:D Ako každý chlap:D Ja potrebujem zo studne, keby to bolo z obecného vodovodu tak to mi stačí sa obrátiť na nich a oni by mi povedali. Aspoň tak mi jedna známa hovorila. A už som ich inak aj našla, len som ti zabudla napísať. Aj všetko od nich budeme brať

janci27
2. sep 2017

@miroda aky filter ste si dali, od Aqua trend? som prekvapena, ze ma taketo pozitivne ucinky na zdravie.

johnfuntomas
7. jan 2022

Zdravím, nevím zda mě admin nesmaže tento příspěvěk, ale zkusím to. Z více různých odborných zdrojů vyplývá, že filtrovaná voda reverzní osmosou je jen marketingový tah jak vylákat peníze z lidí. Ba co hůř dlouhodobé pití takto filtrované vody byť je dodatečně mineralizovaná je zdraví škodlivé viz. https://voda.tzb-info.cz/vlastnosti-a-zdroje-vo... Takže pokud někdo podobnou vodu dlouhodobě konzumuje hazarduje se svým zdravím a navíc zbytečně utratí x tisíc EUR za nepotřebnou "vodárnu".

mariaval
14. aug 2022

Ja osobne mám zníženú imunitu a dlhodobo som mala tráviace ťažkosti. Zakúpila som si 8-stupňovú reverznú osmózu pred 2-ma rokmi z obchodu: https://www.cistavoda.sk/reverzna-osmoza/
a neviem si vynachváliť. Už nemám problém s vodným kameňom v rýchlovarnej kanvici a aj trávenie sa mi upravilo. Rovnako som si všimla, že aj káva alebo čaj má lepšiu chuť, keď som ešte používala vodu z vodovodu, tak chuť sa mi zdala kyslá nevýrazná (a to používam stále tu istú kávu) takže za mňa top