Aký ohrievač mliečka doporučujete?

sandra1005
19. okt 2010

Chcem poprosit o rady - moj maly papa umele mliecko. Vodu najprv prevarim na niekolko pokrmov vopred a potom pocas dna a noci len prihrejem na sporaku a zarobim mliecko. Zatial sa to dalo, lebo maly toho az tak nespapal, ale cim dalej papava viac a najma v noci je to na nervy stat niekolko minut nad sporakom a cakat kym sa voda zohreje na pozadovanu teplotu. Samko medzitym vrieska od hladu. Preto si chcem zaobstarat ohrievac flias, no neviem aky bude pre mna najlepsi. Poradte mi prosim, vopred dakujem...

anjelicek26
19. okt 2010

Sporakom? Rychlovarna kanvica a uz len riedit studenou vodou na pozadovanu teplotu... mas to za par minut... ale ohrievac flias je fajn neskor na prikrmy... staci takyto jednoduchy...

http://www.philips.de/c/avent-baby-nahrungsvorb...

maryanna
19. okt 2010

ohrievač fliaš je somarina, normálne jak máš prevarenú vodu tak ju stále potom to dané množstvo na mlieko ohreješ v mikrovlnke...a ak nehceš v mikrovlnke tak normálne teplú alebo vriacu vodu daj do termosky klasickej a budeš mať elý deň teplú vodu, kým bude vriaca tak zriediš so studenou.....toje asi naj aj na noc...🙂

dara76
19. okt 2010

ja som si davala prevarenu teplu vodu do termosky, ak uz bola chladna tak som ju prihriala v mikrovlnke a do nej zarobila mlieko. Ohrievacka je dobra na materske mlieko. A ohrievanie trva podla mna dost dlho.

zuzul1310
19. okt 2010

jednoznačne prihriať vodu v mikrovlnke, síce sa hovorí že by sa to nemalo, ale len preto že je to nerovnomerné (na novorodeneckom ohrievali mlieko v mikrovlnke, bola som toho svedkom a aj som sa na to pýtala sestričky), potom som ju premiešala, vyskúšala teplotu a zarobila mlieko, tiež som mala malého len na umelom mlieku, mala som doma aj ohrievačku (Campol babys aj s miskou na ohrievanie príkrmov) a použitá bola asi tak tri krát, lebo keď bol malý hladný tak odmietol čakať kým sa mlieko zohrialo v ohrievačke a vždy sme to museli narýchlo hodiť do mikrovlnky aby sme nepočúvali o päť minút dlhšie rev.

kaja73
19. okt 2010

Ja ohrievač použivam pravidelne v noci .Dam si tam vodu, presne množstvo ,ktore budem potrebovat na zaliatie mlieka,mlieko mam v inej flaške a ked maly v noci chce papat len sa načiehnem, nemusim zažat svetlo ani odmeriavat a zalejem mlieko.Ohrievač mam nastaveny na 40 stupnov,takže viem,že je voda vždy stale spravne tepla.Potom tam vložim dalšiu flašku z vodou .Takto sa da pripravovat lubovolne množstvo krmeni z pohodlia postele,maly papa po ležiačky, takže uplna pohoda. 😉 Predtým som zalievala z termosky,ale to som musela odmeriavat množstvo a teda vstat,zažat,odmeriavat.Ako polospiaca som občas ani nevidela čisla na flaške a odliala som nespravne množstvo. Cez den však ohrievač nepouživam.To radšej tu mikrovlnku.Na značke si myslim ,že nezaleži,len nech si vieš regulovat teplotu ohrevu.Na 100 stupnov to zohrieva cca za 10min,ale lepšie je nastavit len tych 40 st. a nechat tak po celu noc.Na požadovanu teplotu to zohreje vtedy cca za 1 až 1apol h, čo je kratšia doba ako medzi jednotlivymi krmeniami v noci.

jasminet
19. okt 2010

ziaden - je to zbytocne. ja som mala prevarenu vodu v rychlovarnej konvici, ked bol cas jedla len prihriala zas v rychlovarnej a hotovo. 😉

sabiatko
19. okt 2010

ja mam od aventu a som spokojna. je to najjednoduchsie. ale zas velky rozdiel od toho, ked si zohrejes vodu, to nie je. nepovazovala by som to za nutnost, ale je dobre ho mat.

zuzkat1
20. okt 2010

http://sterilizatory-a-ohrievace.heureka.sk/bod...

ja mam tento a som maximalne spokojna..ohrieva mlieko a neskor aj vyzivu a cena je tiez super... ja ale kojim tak som ohrievala mm ked som mala odsate... to by som nikdy nedala do mikrovlnky kvoli skodlivym mikrovlnam .... asi by som pre dieta na nic nepouzila mikrovlnku...doteraz ohrievam vsetko v tej ohrievacke

tinax
20. okt 2010

ja by som nekupovala ziadnu. Ja som mavala horucu prevarenu vodu v termoske a ostatnu vo flasi keby som ju potrebovala zriedit.

maggie2
20. okt 2010

mať nachystanú v hygienických podmienkach prevarenú vodu to po prvé a potom už len mlieko rozrábať a šup s tým do mikrovlnky

katren
21. okt 2010

Aj my mavame horucu v termoske a studenou len zriedim na potrebnu teplotu. Podla mna su to vyhodene peniaze a hodi sa to fakt na to materske mlieko, no nie zarabane. 😖

pia22
21. okt 2010

My pouzivame uz rok Chicco s displayom, je fantasticka, rychla a zaroven aj sterilizuje. Odporucam.

juju
21. okt 2010

my mame od BEABA a je to urobene na principe rychlovarnej kanvice; vleje sa do nadobky voda a je tam senzor, ten vodu zohreje presne na 37C; 120 ml vody sa tam zohreje rychlejsie ako ja stihnem nalozit do flasky 4 odmerky UM a da sa to pozit ako sterilizacka flias do mikrovlnky a tiez na ohrev flias, ked je tam napr caj, materske mlieko, zeleninka; supoer vec, aj ked draha 90euro

kocurikova1
10. aug 2014

Skus yoomi samoohrievaciu flasu. Da sa objednat cez net. Prvý krat som ich videla na výstave na inchebe tento rok. Je to novinka malo kto to pozna. Zatial su len na nete a v kamennom obchode som ich videla v Eniki Beniky v Ba Petržalka

itmama15
9. apr 2017

@zuzkat1 ahoj chcem sa spytat, ako rychlo ti to ohrieva ? Vsade citam ze avent ohrievače ohrievajú dlho, a ty si s tuto za par supek spokojna. Tiez sa mi uz nechce vyvaľovať za peniaze za nieco. Chcem to tiez na mm... staci tam vložiť flašku a zohreje? Potom len vypnúť ci ako? Dakujem

katrin21
9. apr 2017

ohrievac mlieka je nepotrebna hovadina...
v kanvici som vzdy zovrela cca. 3dcl vody, to je otazka par sekund.. do kovoveho smaltovaneho hrnceka takeho vyssieho som to naliala, postavila tam sklenenu flasku s mojim MM z chladnicky a do 30-50 sek. to bolo teple na teplotu akurat....
Ked sme neskor uz pouzivali BEBU, tak som to tak nejaky cas robila tiez a potom asi od pol roka veku malej som uz robila tak, ze v 0,5l termoske vzdy prevarena tepla voda, v inej nadobke prevarena chladna ( alebo kto chce, da lucku studenu) a zmiesavala som . hotovo. vzdy po ruke, aj na cestovanie, aj doma.... dodnes to tak mavam, hoci mlieko uz pijeme len rano a vecer.

zuzkat1
9. apr 2017

@itmama15 fuha no davno som nepouzila ale netrvalo to dlho..cca 1 max 2minuty..aj od mnozstva zalezi samozrejme. Ale ja si myslim ze vsetky funguju na rovnakom principe..a mozno som len trpezlivejsia😊