Aký čajík trojmesačnej dcérke?

mia_ko
6. feb 2013

Ahojte, mám torjmesačnú dcérku ktorá si dá sa povedať už sama pýta čajík, čistá prevarená voda jej nechuti. Môžem jej spraviť aj klasický sáčkový ovocný čaj čo pijem aj ja? Lebo s harmančekového a feniklového pre deti ktorý zatial podla veku môže piť máva hnačky, a ostatné ovocne granulované čaje pre deti majú vyšší obsah cukru. Ďakujem

stanislavao
6. feb 2013

ziadny caj. a ked, tak jedine detsky. aj ovocne su detske. ale pokial je dieta docene, tak by ste mu ziadne caje davat nemali. nieje na to dovod. a v lete, ked uz bude teplo, tak len cistu vodu. vodu netreba prevarat, treba kupit dojcensku vodu a podavat tu. a nemozete napisat, ze voda jej nechuti. ma š mesiace, nepozna chute. a ja si myslim, ze je zbytocne davat cokolvek ine, ako mlieko.

zzzz128
6. feb 2013

skús pár kúskov rasce vo vriacej vode... j to celkom fajn 🙂

matul
6. feb 2013

Ako vies, ze si sama pyta cajik 3 mesacne babo?? 😕 Ak je dojcena, tak nic ine nepotrebuje, aj je na UM, tak ma tiez dost objemu tekutin, ktore prijima... Urcite by som jej nedala nas bezny caj, obsahuje kofein, tein a latky, ktore su pre take male babo skodlive. A urcite jej vyber nesladeny caj, ak uz musis... A podla mna - ak na trhu nie je iny caj pre deti ako fenyklovy ci harmancekovy (podla veku uvedeneho na obale), tak asi caj by este nemali, hm?

jankapiknova
6. feb 2013

ak je dojčena netreba jej davat nič okrem mlieka a nie že jej možno nechuti ale skor nepotrebuje ešte , tak odmieta.

danielaaa212
6. feb 2013

ja osobne sa pripojim.. ja by som aj dala cajik , aj ked hovoria ,ze netreba davat.. noo my mame zasa problem.. ze syn by aj pil.. ale ma reflux.. a ziaden caj nech uz by bol aj zo zlata :D.. tak v nom nevydrzi.. je tak riedky, ze je zbytocne mu ho davat.. takze napriek tomu,ze sme na UM , tak cajik nedostava.. a kakame pekne. Ak chces mozno fakt tu rascu zaliat vriacou vodou.. ale len trosicku a rychlo preliat. Ale ak aj by babo nepilo cajik nic sa nedeje ;).

katkas1
6. feb 2013

ja som dcere davala detske a synovi riadne ovocne luhovacie kedze detske nechcel ani vodu a to od mala a take akoze nic jej netreba su podla mna voloviny, daJ jej ked chces z toho sa jej predsa nemoze nic stat

sehra78
6. feb 2013

skôr by som kúpila v obchode detský sáčkový čaj a na pár sekúnd ponorila do prevarenej vody, alebo ho zalej do väčšej nádoby a po chvíli odlej no a nechaj doluhovať a zvyšok dopi

zuzkat1
6. feb 2013

Nepotrebuje vodu ani caj ak je dojcena. Ak uz naozaj musis tak jedine vodu. Dospelacky caj nie!!

ewisam
6. feb 2013

Ahoj, ja pouzivam cajiky Leros, su bylinne bez pridania cukru. Su rozne chute, odstupnovane podla mesiaca dietata.Som velmi spokojna.

liz_lemon
6. feb 2013

ja nechapem tu posadnutost cajmi...na co? daj jej vodu, ak je smadna, kup je trebars dojcensku, aj jej nechuti prevarena, tu netreba prevarat
a tiez by ma zaujimalo, ako si 3-mesacne babo pyta caj 🙂 ak by si "pytala" kavu, tiez jej das, ved je aj bez kofeinu :D

simojka
6. feb 2013

Ahoj,náš obľúbený bol feniklový čajík.Zn. Hipp robí rôzne druhy granulovaných čajov pre deti.A sú aj veľmi chutné.

ivuska027
6. feb 2013

tiez sa priklanam k tomu, ze ziadny caj. Pit vodu ju treba naucit. Dieta nepozna chute este. Mlieko je sladke, ci uz materinske alebo umele, takze na sladke je zvyknute. V prvom rade dieta zje a vypije len to, co mu das. Ak mu polrocnemu das kindercokoladku, tak ju zje, ked mu das jablcko, tak isto ho zje. Je to len na rodicoch ako nastavia a naucia svoje deti jest a pit. 😉

miriamka
6. feb 2013

Moj prvorodeny sa narodil v maji pred horucim letom a frcali sme na cajikoch...teraz druhorodenemu opat davam cajik, vypije mi ho malicko ale tiez niekedy chce len troska cajika a nie mliecko.
Ja neriesim take reci ze je dojceny a staci mu mliecko, proste mojim detom feniklovy cajik neskodi prave naopak krasne si po nom poprdkavaju a bolesti bruska u nich nepoznam.Robim klasicky sackovy detsky fenilkovy cajik, cize kto vie aku chut to nema skorej je to zafarbena voda len🙂

mirip
6. feb 2013

takému malému načo čaj?? nechápem, čistá dojčenská voda je najlepšia, čaje len vtedy ked je problém s bruškom a feniklový alebo ako robili naše mamy, pri problémoch s bruškom a kakaním rascový v dojčenskej vode prevarená rasca

kobrtko
6. feb 2013

no, len so prečítaj, čo tie ovocné čaje obsahujú...okolo ovocia mnohé ani nešli (aróma taká a hentaká) a pre také malé dieťa sú asi dosť agresívne na žalúdok. Možno čistý šípkový (asi bez ibišteka) je taký jemný a ani tým feniklovým nič nepokazíš. Len radšej ozajstné čajíky ako tie granulované- pardon za výraz- sračky... veď si predstav, akými procesmi musí rastlinka prejsť, aby s dostala do takej nezmyselne formy ako sú granule, ktoré sú ešte aj osladené 😝 ...
inak maminy majú s tou vodou pravdu, to treba dieťa naučiť, ak odmieta, skúšaj, veď okrem (teraz tak potrebného MM) je to najlepší nápoj na svete!

nikolet_89
6. feb 2013

ahoj teekane vyraba caje pre deti maju ich v careffoure su sackove 🙂 ja svojej aj sladim trstinovym cukrom...vzdy rano, jej dam cajik a ked ho vipije uz ma len vodu...

katarina104
6. feb 2013

ak dojčíš čajík by som nedávala vôbec..ak nie tak až od 4 mesiaca, také dieťa určite čajík nepotrebuje, iba ak by bolo veeeľmi horúco vonku 😉

jedina30
6. feb 2013

a kojis???ak ano,tak naco jej cajik??? 😒 😒 a mozes mi presne napisat ako si ten cajik 3 mesacne dieta pyta??? 😀 😀 mam 2 deti a ja som to u nich nespozerovala..cajik som davala az snad ked som zacala deti prikrmovat-mozno az neskor..ak nekojis,tak aj tak cajik nepotrebuje...myslis,ze cajik je lepsi ako mlieko?? 😨 😨

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciahaluskova
6. feb 2013

niektore mamicky su strasne mudre 🙂 nas malinky pije niekedy feniklovy granulovany cajik alebo cajik pre celkovu pohodu od hami,ale nema problem ani s vodou.Snazim sa mu to striedat.Od ukonceneho stvrteho mesiaca su uz aj ine cajiky,myslim ze jablckovy a hruskovy s medovkou a este aj sipkovy.

dodkap
6. feb 2013

neviem, ci uz take malo babo by malo tolko rozumu, ze si pyta caj.....najlepsia je voda, ked je smadna, napije sa, ked nie je, tak sa nenapije. A kojene to naozaj nepotrebuju, mozno v horucom lete trochu vody.

nesa12
6. feb 2013

Ja som malej do 5 mesiacov davala iba vodicku,nakolko sme na umelom mliecku. Potom sme zacali davat jablkovo-medovkovy,ked isli zubky,kedze vodu mi nechcela a mliecka vypila malo. No myslim,ze kojene deti caje nemusia a este v 3 mesiacoch.

burina4
6. feb 2013

ja drobcovi dávam čajík pre spokojné bruško, alebo šípkovo čučoriedkov a na noc medovkovo hruškový všetky od 4mesiaca dostať v DM,lekárni v Tesco, dospelácky nie a je dosať aj detský sáčkovi 🙂

inffinity
6. feb 2013

@mia_ko Já jsem malé dávala hipp fenyklový od tydne co je.. ale klidne mužeš i sačkový nejaky jen ho dlouho nelouhuj ale jen minutku to stačí..

bože ty kecy tady ohledně čaje, doprčic baby to je každého věc jestli dá dítěti čaj nebo ne!!! Já jsem od měsíce pila (ostatně určite jsem nebyla sama) šťávičky z ovoce vymačkané a dcerka ve 3mesicich cucala mandarinku..neotrávily sme se ani jedna ani čajem ani ovocnou šťávou 😀 😀 😎

saska.t
6. feb 2013

3-mesacne babo ma pit len mlieko ak nie su teploty vyssie ako 30 st. a je jedno ci UM alebo MM, voda,caj atd. zbytocne zabera miesto v brusku mlieku, ktore ma vyzivovu hodndu oproti vode ci caju a zbytocne pretazuju ladviny 🙄

katymi
6. feb 2013

Ja som kupovala v lekarni (maju viacero druhov ) a potom feniklovy zn. Hipp.

lucinkax
6. feb 2013

Priklanam sa k nazoru ze pri dojcenych detoch nie je potrebny ziaden caj. Maly mi pije len MM uz 5 mesiacov a vobec nevyzera ze by mu voda alebo caj chybali..... Zbytocne zatazovat oblicky tolkymi tekutinami, dieta si vypota mamkine mliecko a vie kedy prestat.
Ak by si si niekedy odstriekala mliecko,vsimni si ako sa oddeli voda, cize je tam dost tekutin aj vyzivnych latok. To je tonajlepsie co moze matka dietatu dat.Cize tekutin ma dost,tak neviem preco kazdy riesi caje... ale zrejme je to tym,ze je zatazujuce pre niekoho kojit aj trebars kazdu hodinu 😒

lejluska
6. feb 2013

ja som dávala feniklový občas a aj rascový (pár zrniečok rasce krátku chvíľku nechať povrieť vo vode) 🙂

janinah
6. feb 2013

mamička mia_ko sa rozhodla dávať čajík /ako aj mnohé iné mamy/,tak nechápem niektoré "múdre" odpovede od nečajíkových mamičiek....ja som dávala slabý detský sypaný čaj z lekárne

ivuska6
6. feb 2013

mne doktorka sama vravela aby som davala hip granulovane nezakazovala mi za cukor ale iba kamilkovy nieje nikde napisane ze by nemohla slabsi nikdy som nedavala tolko davky ako bolo pisane na vodu trochu len pre jemnu chut nemusi to byt sladke