Aký čaj dávate ročnému dieťaťu?

k1k2k3k4k5
3. sep 2010

Nemam na mysli konkretne znacky, ale skor zlozenie, obsah caju. Nepozdavaju sa mi granulovane a prisladzane caje. S bylinkami som tiez opatrna. V lete pil syn okrem mlieka vodu, ale ako sa ochladilo rozmyslam o cajiku. Vdaka za odpovede.

andika10
3. sep 2010

moji pijú vodu, ja som im dávala v zime aj to len na von. granulovaný detský citronový ale nedavala som tam takú dávku ktorá je predpísaná len polku

cikyta
3. sep 2010

Ked nechceš granulovane,ani bylinkove,tak aké? Už možno hádam nejaké ovocne,no tie su tiež sladké a s tými ti už neporadím.
Ja osobne ich striedam.Raz granulovaný na spinkanie,raz bilinkový pri nachladnutí,raz na obranyschonosť.Ovocne nám moc nechutia 😝

bea1
3. sep 2010

Ahoj k1k2k3k4k5,
teraz je na trhu veľmi veľa čajov pre deti, nie sú sladené. Sú to rúzne ovocné i bylinkové čaje, výrobca alebo
dovozca: Leros, megafyt, apotheke, juva.
Stačí ísť do lekárne alebo do nejakého obchodu a vždy tam nájdeš čaj pre deti. Tie granulované sú aj s cukrom,
tie sáčkové sú bez pridania cukru.
Takže sa ty rozhodni, ktorý si vyberieš, poprípade ti poradia.

pink_lady
3. sep 2010

moj vodu nechce, vzdy ju celu vyblinka, tak davam na striedacku - sackove - bylinkove, ovocne, aj ked moc nesmekuju ale trosku ochutim, a tiez ovocne a bylinkove - granulovane...riedila som uz aj dzusy ale nerobilo mu to dobre

jaduska
3. sep 2010

Granulované nepoužívam ani ja, mám k nim odvekú antipatiu.... Ja kupujem detské čaje v lekárni, normálne porcované vo vrecúškach, striedam bylinkové, ovocné, dostať aj čaj, ktorý sa volá Čaj na bežné pitie. Ročné dieťa môže v rozumnej miere piť všetko, teda okrem tých nasprostastých umelín kadejakých....

janka_pn
3. sep 2010

ja davam len vodu a v zime budem mozno dake detske sackove, ale rozmyslam skor nad teplejsou vodou s vyzmykanym pomarancom, citronom, mandarinkou... no uvidim. caje pre male deti mi pripadaju velmi zbytocne 😅 podotykam, nie som ziaden zastanca, ze len bio veci, jeme normalnu stravu.

junovka
3. sep 2010

ja som po roku zacala davat detom klasicke ovocne caje, ktore sme pili aj my, len s tym rozdielom, ze som im minimalne cukrila, co praktizujem aj doteraz 😉

bubelko
3. sep 2010

@k1k2k3k4k5 kupovala som aj detsky sackovy z lekarne, ale najvacsi uspech mam s obycajnym sackovym jablkovym alebo broskynovym cajom. ale mal uz aj sypany ovocny. vzdy nesladeny.

silvia.t
3. sep 2010

moj caje vobec nechce,v lete pil cistu vodu,prip.sirup, a aj tezaz mu davam vodu so sirupom,ale kvalitnym bez um.sladidiel a konzervantov a to ma najvasči uspech

cicimotinka
3. sep 2010

Ja varím na striedačku rôzne detské sáčkové, nechám vylúhovať a do fľaše dám 1/2 čaju a 1/2 kojeneckej. Z čistých byliniek medovku, šalviu, mätu, kamilky tiež sáčkové a pol na pol. Sladené granulované používam na lieky, príp. za odmenu. Inak pije mlieko, príp. s troškou granka a kojeneckú vodu...ochutnali sme na návšteve sirupovú vodu a džús, chutilo veľmi, ale doma nedávam. Zatiaľ nedávam cukor, med ani citrón. Malý má 13 mesiacov.

barborato
3. sep 2010

Ahoj ja davam aj granulove aj sackove. Granulove mi dr. moc neodporucila ze kazia zuby lebo obsahuju sacharidy a povedala mi ze ked mu budem davat sackovy a nebude mu chutit aby som mu tam dala trosku cukru. Pride mi to trochu odveci tak granulove nie lebo obsahuju cukry a do sackovych dat cukor. Ale mali my aj tak nechce tie seckove tak mu ich robim na noc ked neriesi co pije hlavne ze ma flasu. Ale co poznam znamych tak bezne od 9 mesiacov normalne caje co piju dospely len nenechat tak dlho vyluhovat trosilinku cukru ja davam hnedy a velky uspech ma pigi caj. Kazdy ma na caje svoj nazor ale ja som davala aj ked som kojila od malika.

dara76
4. sep 2010

Moja mala caj nechce ani ovocne stavy, tak pijeme len mliecko a vodicku. Syn pil tiez len vodu a mlieko, cajiky a sladke stavy odmietal. Aspon sa zubky nakazili 🙂

martinex
4. sep 2010

ja davam detske caje-kupujem v lekarni-najviac sa mi osvedcila znacka Leros... a v lete ked boli tie horucavy tak som mu davala len cistu vodu... a caj nesladim 🙂

adka12
4. sep 2010

ja som dávala doteraz granulované HIPP ale idem začať asi kupovať klasický čaj, my pijeme doma Teekane a budem ho variť aj malej a bez cukru, prípadne minumum medíku do toho. Tie detské mi prídu zbytočne drahé a podľa mňa aj tak to zloženie je také isté ako klasický ovocný či ovocno bylinkový čaj. Tie lekárne a výrobcovia na tom len zarábajú. Ja ked som bola malá, pila som normálne kravské mlieko - žiadny Nutrilon do 3 rokov, pila normálny ovocný čaj, vodu z vodovodu a ni žiadnu Lucku predraženú, kde platíte len za značku a tu som.... v dnešnej dobe už ide len o biznis.... a niektoré mamičky to s tou prehnanou starostlivosťou trošku preháňajú už. To je môj názor, tak ma tu nikto neodsudzujte, ale zamyslite sa nad tým, čo ste pili vy keď ste boli deti 😉

marianca
4. sep 2010

moje decká pijú klasickú vodu z vodovodu. 😉

jankapiknova
4. sep 2010

naš maly pije čistu vodičku, davala som mu rozne čaje ale on si vyberie aj tak vodu čistu... cez zimu mu budem možno davat čaj teply ale neviem neviem či uspejem. Určite vyskušam vodu taku letnu s citronom...jak spominala @janka_pn 😉

skybaby
4. sep 2010

my obcas pijeme detske caje megafyt, malej chutia a nie je v nich cukor 😉
mame vselijake ovocne aj bylinkove

vodnarky
4. sep 2010

nasa moc caje neoblubuje,ale ked jej spravim,tak jej urobim kamilkovy z lyzickou medu a ten mi vypije vzdy... 🙂 ale inak ma rada vodu s citronom,alebo malinovku(sirup pre deti).. 😉

zuzu101
4. sep 2010

Môj malý pije ráno feniklový granulkový čaj -260ml a okolo obeda mu spravím bylinkový - tie striedam.Čaje mu nesladím.Medzitým pije čistú vodičku.

burina111
4. sep 2010

rascový a feniklový.vyvarím pár semienok, nesladím a voda lucka

zuza.m
4. sep 2010

no ja malemu varim detsky čaj Popradsky hadam už od troch mesiacoch.
zloženie meta, rumanček fenikel,sladke drievko a aniz.
posobi relaxačne ukludnujuco,učinkuje proti krčom naduvaniu a podporuje chut do jedla.meta ma protizapalove vlastnosti ,rumanček je učiny pri žaludočnych bolestiach a pomaha pri chribke a horučke.
to je opisane z krabičky.
ale ja som snim fakt spokojna(pri problemoch so žaludkom to pijem aj ja) a maly ho lubi.vobec mu ho nesladim a celkom je chutny.
cez leto pil vodu ,sladke a kysle napoje neoblubuje.

motylik_22
4. sep 2010

no my pijeme len granulovane.. od humany.... nic ine nemozme :(((( a humana nerobi iny caj mala ma totiz difuzny meteorizmus a alergiu na mlieko... a dalsie zlozky.. takze my vyskakovat nemozme .. a vodu jej davam len z reverzej osmozy... podla mna je to to najlepsie a najkvalitnejsie co mozte svojmu dietatu poskytnut...

lydia22
5. sep 2010

Ja kupujem v lekarni ovocny porciovany,granulovane a bylinkove nechcel.a este pije jablkovu alebo slivkovu stavu riedene vodou.

lenka1smejka
5. sep 2010

Pije krabicove dzusy,sirupovu vodu,cistu vodu,caj s medom a citronom,jupika neviem co mam po ruke