Akú termosku pre 2 mesačné dieťa?

ssussie
8. sep 2012

Caute baby, idem kupit mojmu dvojmesacnemu drobcovi termosku na vodu - aby sme si mohli vonku zarobit mliecko. Viete mi poradit aku kupit? Aky je rozdiel medzi detskymi termoskami (nie termoflasami) a taky mi obycajnymi nerezovymi? ... a kedze je nas drobcek este malicky ide mi aj o hygienu - flasticky musime sterilizovat a co s termoskou - daju sa tiez niektore sterilizovat ? asi nie, co?

luciferkax
8. sep 2012

Ja som bežne vídala maminy s tými nerezovými termoskami, ja som ju používala výnimočne, neviem, ja som tam stále cítila takú čudnú chuť vody, ale zas, ja ju cítim aj v tej "zdravej" fľaši - som asi divná :D

zmrzlinkams
8. sep 2012

@ssussie ja mam pre malu klasicku obyčajnu termosku nerezovu 0,5l ta sa mi najlepšie nosila von 🙂 ja ked som odkamenovala konvicu na vodu tak som potom tu prevarenu vodu z toho vyliala do tej termosky a ta sa mi pekne odkamenovala lebo ono sa tam povalk z tej vody čo je v termoske urobi a pekne to vyčisty - potom stači len vyplachnuť ja som malej od začiatku takto robila a ked som nechala termosku 3hodinky otvorenu tak som mala približne vodu tak že bola akorát na mliečko ale treba vyskušať, neskor som už vodu neprevarala a riedila som vodu z termosky so studenou vodou.
netreba nejako špecialne sterelizovať 🙂

kamilka3
8. sep 2012

Chicco vyraba termosku (daj do vyhladavaca), taka s modrym vrskom, do nej sa da vlozit dojcenska flasa, bud s mlieckom alebo vodou, a uz nie je potrebne ju serilizovat, staci tak urobit s flasami...P.S.: My sme pouzivali tu s cervenym vrchnackom- ta je na jedlo a boli sme maximalne spokojny...

ssussie
autor
9. sep 2012

@kamilka3 hej videla som ju ale je to palka :( videla som aj termosky od jane, mate skusenosti?

kamilka3
9. sep 2012

@ssussie Ahoj, Jane som nemala, mala som iba tu Chicco, je fakt dost draha, ale je super, ked sme chodievali na vyletiky a potrebovala som jedlo zobrat so sebou, naozaj ostalo dlho teple...Tu modru Chicco na flasku som ale nemala, lebo drobec bol dojceny a tak by sme ju asi nevyuzili, ale mala som okuknutu aj tu a pacila sa mi...pekny dnik...

halienka
9. sep 2012

No mňa presne odradila tá šialená cena za tie termosky, kúpila som klasickú nerezovú, pravidelne čistila a odkameňovala a nebol nikdy žiadny problém, veď ja som tam liala vždy práve zvarenú vriacu vodu, takže to istým spôsobom aj dezinfikuje, na vonku som to vždy zriedila zo studenou podľa potreby, časom som už mala na to odhad aby bolo mliečko akurát teplé.

ikke
9. sep 2012

ale ved termosku nemas preco sterilizovat, ved ju pouzivas len na cistu vodu, este k tomu vriacu, prevarenu 😅
flasky treba sterilizovat, lebo ti ich dieta ocucava a mozu na nej zostat zvysky jedla, ktore sa pokazia. u termosky pouzivanej iba na vodu a dobre ususenej po kazdom pouziti, ti nic take nehrozi. maximalne raz za cas umyjes saponatom.

mam obycajnu nerezovu termosku, pouzivala som ju od asi pol roka pri prvom dietati a teraz dufam, ze ju este dlho nebudem potrebovat... 😕

luciannka83
9. sep 2012

@ssussie ja som si kúpila obyčajnú 0,33l nerezovú termosku z tesca. Používam ju len na prevarenú vodu, ktorú nechám vychladnúť. Nesterelizujem ju, není dôvod, nakoľko do nej nič iné nedávam. Občas ju umyjem z vnútra octom, aby som sa zbavila vodného kameňa. Používam ju denne, aby som mala stále nachystanú vodu na um. Alebo: používam avent tašku, do ktorej si dám jednu fľašu s vriacou vodou a druhú s vodou, do ktorej môžem nasypať mlieko. Tým fľaša s cca 37 stupňovou vodou nevychladne.

cicimon
9. sep 2012

@ssussie rozdiel medzi "detskymi" a inymi termoskami bude asi len v cene

ssussie
autor
9. sep 2012

no asi ste ma presvedcili, kupim obycajnu .... dokonca tusim jednu mame aj doma este nerozbalenu .... a ako ju potom "odkamenujete" - v kuchyni nie som doma, preto sa pytam, sorry :/

kocurikova1
10. aug 2014

Na slovenku je teraz novinka este asi len 8 mesiacou takze ju este moc ludia nepoznaju. Je samoohrievacia, da sa vsak pouzit aj ako obycajna ak do nej nevložíte ohrievac. Skuste sa pozriet na www.yoomi.sk
teraz je dokonca v zlave: http://www.zlavadna.sk/zlava_93043_samoohrievac...
alebo aj na facebooku som vydela kupon na 15%. A uz nebudete musiet nosit so sebou termosky a dakde vonku na lavicke zarabat mlieko. 😉