Akú kašu pre kojené dieťa?

randrea
14. máj 2012

Ahojte, chcela by som sa opytat, aku kasu mam davat 8mesacnemu synovi, ktory je este kojeny, mliecnu alebo nemliecnu? Dakujem

tinki
14. máj 2012

@randrea môžeš aj mliečnu, ak máš dostatok svojho mlieka a sa ti zdržiava v chladničke, tak ti stačí nemliečna. Ale mliečne už kľudne môžeš.

daduska881
14. máj 2012

ahoj ja som davála tie mliečne kaše čo sa zarabaju s dojčenskou vodou...🙂 lebo do tych nemliečnych by som musela pridavať UM a to som nechcela...alebo ak máš ešte tolko mliečka že si odsaješ a zarobiš nemliečnu s MM🙂 ja by som už tolko svojho mliečka nemala,tak som to riešila takto...

kaja73
14. máj 2012

@randrea pravidlo na to nie je-rob ako myslis-mozes zarabat nemliecnu do tojho mlieka, do vody,do ovocnej vyzivky,do rastlinneho mlieka,do UM ,alebo supnes rovno mliecnu kasu ktora uz UM obsahuje-ale tie su na moj vkus moc sladene-je to zbytocny cukor pre dieta a tiež moze nastat reakcia ma kravske mlieko-ale aj nemusi-aj pri zarabani do UM sa to moze stat-ale to len keby ste mali alergiu.
Tiez toto vsetko mozes kombinovat. Mne osobne sa osvedcili nemliecne kase od babylove-4 zrnna,psenova a ovsena-zarabam do ryzoveho mlieka,do ovocia.Ale moj nemoze pit KM-teda uz asi aj moze,ale nesilim to.

vulka
14. máj 2012

My miešame nemliečne ryžové alebo kukuričné kaše do Nutrilonu. Tie mliečne sa mi zdajú byť veľmi sladké.

ivuska6
14. máj 2012

@randrea ja som malemu davala sunarky kasicky skusili sme aj ine ale len tato mu chutila a maju aj do mlieka aj do vody. 🙂

euphoria
14. máj 2012

@randrea ja dodnes davam nemliecnu sinlac, ktora sa zaraba s vodou..No co pchat do dietata umele mlieko,ked je dojcene???

moniciak
14. máj 2012

Ja som plne kojila krátko (asi 3-4 mesiace) fakt neviem presne 🙂 Ale myslím si že je to jedno zdravé sú oba varianty mlienčne sú však chutnejšie podľa môjho názoru 🙂 Naša malá proste s nimi rastie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂🙂 🙂 🙂

ninan2
14. máj 2012

@randrea mliecne vyrobky vobec nepotrebuje, kedze ma dost mlieka od Teba... ja davam len nemliecne kase (ryzova, ovsena, psenicna, kukuricna...) - kupujem ich v DMke. Par lyziciek sa zaleje vodou a prida sa do toho ovocna vyziva (1/2, resp. 100 gramov). Mas takto kopec roznych kombinacii a je to aj zdrave 🙂 Hlavne este ak je kasa aj vyziva v BIO kvalite.

estterka
14. máj 2012

ja som varila kase,nekomercne-tedea kupena napr len ryzova kasa a obsahovala len ryzu(tie klasicke detske mavaju zaujimave zlozenie a zbytocne vela veci obsahuju),uvarila som teda vo vode a odchutila ovocim,pridala pomlete semienka,namocene susene ovocie a tak. daju sa uvarit aj ovsene vlocky vo vode a potom to rozmixovat na kasu-aj to som robievala.

tinka9000
6. okt 2012

ahojte, chcem sa opýtať, či existujú nemliečne kaše, ktoré mlieko ani neobsahujú, ani sa s mliekom nezarábajú? Malá má 5 mesiacov, plne dojčená a chcem dojčiť do roka a potom prejsť na kravské mlieko, takže by som nechcela vôbec dávať umelé mlieko. Ani to, ktoré už obsahujú instantné kaše. Ďakujem.

janka273
7. okt 2012

@tinka9000 kaša Sinlac

reanda
7. okt 2012

jaj, zase stara tema

bibi1711
7. okt 2012

my tiez nemliecni z DM-Bio Babylove 3zrna do vody plus cerstve ovocko alebo vyzivka...

tana74
8. okt 2012

Inšt. kaše v Bio kvalite, buď z DM-ky, alebo z bio obchodov, ktoré obsahujú len konkrétnu obilninu, teda neobsahujú cukor ani nič podobné.
Dojčené dieťa nepotrebuje žiadne iné mlieko a už vôbec nie v kaši. V pohode naše deti jedli kaše aj vo vode urobené, kým neprišli na iné chute, potom som miešala s ovocím, ako to niekto vyššie radil.
@tinka9000 a prečo len do roka dojčiť? Kravské mlieko nie je dobrá alternatíva pre ročné dieťa.

tinka9000
8. okt 2012

Ďakujem za rady. Hm pre niekoho stará téma, pre niekoho práve teraz aktuálna. No tak dojčiť cca do roka, plus mínus pár mesiacov, potom už dieťa potrebuje inú výživu, a ja som "fanúšik" kravského mlieka, pijem ho od malička, malá ho prostredníctvom mňa dostáva, takže toto mám vyriešené, odobrené pediatrom. Tiež kaše popozerám a vyskúšam, nechcela som kombinovať UM ked nie je treba a rozrábať to s MM sa mi dajako nechcelo, takže vďaka.

chtoura_ba
26. jan 2013

@tinka9000 ahoj, ak nemusis, nedavaj mliecnu kasu, v ktorej je kopec konzervantov a cukru...naco davat kojenemu dietatu umele mlieko, ktore by dieta vobec nemalo pit ak to naozaj nieje nevyhnutne. pisala som uz aj do inej podobnej temy: ja ososbne kupujem malemu (9 mes.) nemliecne BIO kase, ktore okrem tej ktorej obilniny a vitaminu B nic neobsahuju, dlho som ich miesala s dojcenskou vodou a dochutila ovocim posledny mesiac davam aj BIO nehomogenizovane mlieko, ktore ale tiez este zatial miesam s vodou. Krabicove mlieko by som nedavala...nieje zdrave, a homogenizacia sposobuje vela chorob v neskorsom veku a zatazuje oblicky zbytocne. Drzim palce pri vybere 🙂

chtoura_ba
26. jan 2013

@euphoria suhlasim, az na to ze Sinlac je sice nemliecna a bezlepkova ale obsahuje cukor, je mrte sladka pretoze je aj pre dospelych...ja som ju kupila ako prvu kasu v domneni ze aka zdrava a hned som videla ako maleme chuti a zisitla ze je v nej cukor, hned som ju zrusila a zacala kupovat kase Holle, Lebens wirt BIO a tiz babylove bio kasu.Cim neskor dieta objavi cukor, tym lepsie. ja mu ho planujem dat az na maturity prvykrat 😀

tinka9000
27. jan 2013

@chtoura_ba a kde prosím kupuješ tie kaše, ktoré si písala, v lekárni? Miešam aj ja tieto bio ovsené, zatiaľ len babylove s vodou a ovocným pyré, domácim bez cukru, ale myslela som že potrebuje dieťa viac mliečnych jedál, hoci je stále kojená a má takmer 9 mes. Ešte sa chcem opýtať, čo dávať na olovrant? Či stačí ešte MM? Ďakujem

tinka9000
27. jan 2013

a kde kupujete to ryžové a iné mlieko, s ktorým môžem rozrábať nemliečnú kašu, ďakujem

chtoura_ba
28. jan 2013

@tinka9000 Znacku Holle aj Lebens wirt BIO kupujem v BIO obchodoch, bud v Auparku alebo castejsie chodim na Dulovo nam. do Slnecnice, kde maju skvely vyber vsetkeho a lacnejsie nez inde. Aj to nehomogenizovane mlieko od Demeter kupujem tam a s nim tie kase zarabam. 1 liter mlieka stoji 2 eura. Na olovrant som davala tiez dajake ovocie, alebo kekse bez cukru tieto:http://www.holle.ch/Produkte/BioBabyDinkelKekse.htm
ale zacinam uz davat jogurty biele, skusila som ovci aj z kravskeho mlieka a zmiesala s vyzivou. Najprv mu nechutilo ale zvyka si 🙂 V Slnecnici predavaju aj jogurty z nehomogenizovaneho mlieka ale nemaju ich vzdy ☹ a tie mlieka ryzove, ovsene a pod. predavaju v DM drogerii aj v BIO obchodoch.

tinka9000
28. jan 2013

@chtoura_ba Ďakujem, už som objednala kaše holle zo zelenej lekarne z netu, našla som aj netový obchod slnečnica, a dnes som nakúpila ryžové mlieko aj špaldový nápoj v dm-ku, aj špaldovú a kukuričnú kašu🙂
na jogurty si pomaličky aj my zvykáme, zatiaľ žiadna sláva, pár lyžičiek a dosť🙂

florentina1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
doda0904
16. júl 2013

@chtoura_ba ahoj, prosím ťa tie kaše holle sa zarábajú len s mliekom alebo sa dajú aj s vodou? dakujem

chtoura_ba
19. aug 2013

@doda0904 daju sa kludne aj s vodou.

dasiacik
2. jan 2014

Kočky,tie nemliečne bio kaše z DM môžem zarobiť len s vodou a nič viac tam nemusím pridávať?Môžem to dať malému čisto len také?

didi19
2. jan 2014

Počula som vela krát názor odborníkov že pokial je dieťa kojené nepotrebuje inú stravu aspoň nie také male .Počula som aj také že dieťa malo okolo 1.5r a nič iné nejedlo len bolo kojené

moni244
2. jan 2014

mne mliečne kaše typu Hamé, Nestlé a podobne nechce, ja dávam buď klasickú krupicu s kravským mliekom, puding alebo kaše od Nominal, tie sa zarábajú horúcou vodou a dochucuješ čím chceš, ja dávam banán 🙂 sú rôzne príchute, viaczrnná, pšenová a podobne

mariastachova
27. jan 2014

chcem sa spytat, nas malinky je kojeny ma 8 mesiacov, v 5 mesiaci sme mu skusali mliecne kasicky nestle a hame, ale grckal od nich chcela by som mu skusit teraz tie kasicky ale uz sa bojim zase experimentovat aku by som mohla zvolit , tiez mam pocit ze kojenie mi nerobi dobre lebo velmi som pri tom schudla, mozte mi poradit ? dakujem

maca20
28. jan 2014

@mariastachova ahoj, ja tiez kojim, a malemu robim kase s vodou len , kupujem, nie robene kase, ale normalne kukuricnu kasu, alebo ryzove vlocky, kukuricnu klasicky varim s vodou do zhustnutia, k tomu potom pridam jablka, pomixujem, alebo pridam jablkovu vyzivu, ak to robim z tej ryzovej , tak tam len uvarim vodu a tie vlocky len vmiesavam do zhustnutia+ to ovocie potom pre chut. Maly si zvykol a chuti mu to, a ja som rada ze nepapa kadejake umeliny🙂 Postupne budeme takto aj psenicnu kasu a ked bude moct kravske mlieko tak potom s tym🙂

lyfuska
28. jan 2014

@mariastachova moja Lucka je zial od 2. mesica na UM ale z ryzových kasiciek grcka dodnes no ostatne moze vsetky.