Akú gramáž prikrmu dávate?

4. apr 2024

Ahojte akú gramáž prikrmu dávate? A potom ešte po prikrme dokojite a dáte umelé mlieko? U nás moc na prsník nechce to len chvílu tak dám ešte UM.aka má byť plná dávka prikrmu?

lucia13022023
4. apr 2024

Mne od začiatku jedol celé misky co bolo cca 100-150g prikrmu. A spať išiel tak o hodinu a pol čiže vypil aj trocha mlieka, ale nie plnú dávku, možno tak 60ml.

autor
4. apr 2024

@lucia13022023 my len začíname prvé dva dni zjedol 3lyzicky potom 60g 88g a dnes 113g ešte kojim a dokrmujem um um dávam 130ml a z prsníka moc nechcel po prikrme tak neviem koľko dávať dávku prikrmu a či ešte potom dávať mlieko skôr za fľaškou piští.fsvam neskôr aj vodičku a dávaš aj čajík,?

nikpa
4. apr 2024

Nikdy som deťom jedlo nevážila, dostali koľko chceli a potom ešte aj mlieko keď si pýtali. Pokiaľ dieťa nie je obézne, nevidím dôvod vážiť porcie.

petricienka
4. apr 2024

ako ja si myslim ze pokial dietatu chuti papat ved nech sa naje, neobmedzovala by som to. samozrejme je rozdiel sladkosti a normalne klasicke vyvazene jedlo.

lucia13022023
4. apr 2024

No ja som to vážila len prvé dva týždne asi aby som cca vedela koľko zje. Čaj nedávam ani teraz vôbec, a vodu som ponukala s každým prikrmom ale nechcel, rozpil sa až keď mal rok.

domka222
4. apr 2024

Plná dávka príkrmu? Však koľko zje,toľko zje. Či potrebuješ sledovať kvôli hmotnosti dieťaťa, či prečo?

dadka1997
4. apr 2024

Nikdy som nevažíla.. a rozhodni sa sa ci chceš kojit aebo prikrmovat, aby sa dieta neprejedlo... a ked zacinate s prikrmmi stačí par lyziciek, urcite dietatko nezje plny tanier, zvyka si na chute

saska.j
4. apr 2024

Nikdy som nevazila prikrmy. Na začiatok som dávala pár lyžičiek

autor
6. apr 2024

@dadka1997 no mne tiež zjedol tak 3lyzicky zo začiatku a teraz mal cca 170g prikrmu a 100ml UM a ešte pistal že chce tak neviem koľko dávať 😄

autor
6. apr 2024

@domka222 no lebo ja kojim+Um lebo má malo a neviem koľko dávať prikrmu teraz lebo dokojit nestačí tak vynechám kojenie a dám.len um na obed

dadka1997
6. apr 2024

Bacha, aby sa neprejedlo .. kolko ma mesiacov ?

autor
6. apr 2024

@dadka1997 5 mesiacov a týždeň a kojim a dokrmujem um 160 ml 5x za deň papá keď dám prikrm tak len menej um

dadka1997
6. apr 2024

Dost skoro .. neviem pride mi to veľa, aj um aj prikrmy aj kojenie .. v tomto sa porad s doktorom .. babatko ma velmi malý žaludok

autor
6. apr 2024

@dadka1997 s koľko by ste vy dávali prikrmy? A um? Ja som Max odsala 40ml svojho

dadka1997
6. apr 2024

Ja ked som davala detom um v 5 mesiaci, tak som sa riadila podľa tabuľky, a prve prikrmy som davala este len na začiatku 5 mesiaca.. robila som mu sunar a vtpil 160ml 5x denne rano (rano desiata obed olovrant večera) ked som zacala pridavatp rve prikrmy, zvykol zjest par lyziciek a davala som prikrmy obden koli reakcii.. uz ked mi jedol vsetko, vzdy som dala jeden maly zemiak trošku mrkvy, do misky a zjedol a po hodine ešte mliečko.. vecer zvykol mavat ako prvu veceru kašu a potom na spanok isiel s mlieckom ..
Nikdy som nevažila žiadnu stravu