Akú fintu vymyslieť, aby dieťa pilo?

miriem
6. jún 2014

Chcela by som vas poprosit o radu, co sa vam osvedcilo pri detoch, ktore velmi malo pili. Syn ma 2,5 roka a jeho pitny rezim je mojou nocnou morou. Nikdy nepil tolko, kolko by mal, ale teraz je to uz neunosne. Za den niekedy nevypije viac ako pol litra. Stale ho ponukam, chodim z nim s poharikom, flaskou, strngame si, aby som ho nalakala, mame pekne farebne flasky aj pohariky, skusala som melon, kocku ladu do pitia, slamku...no bez vysledku. Ked ma vidi ako idem za nim s poharom, uz krici, ze nechce pit. Poradte mi, co zabralo u vas, lebo ja uz neviem, ako na neho...

lorela
6. jún 2014

Skús vodu riediť 100% ovocnou šťavou. Výborný nápad sú aj tie kocky ľadu, v nich napr. malina, čučoriedka - niečo, čo ho bude lákať 🙂 , idú horúčavy, necháte v poháriku rozpustiť, spoločne bude sledovať alebo počítať, za koľko sa ľad rozpustí... Alebo iné zábavky vymyslieť. Slamky ako húsenková dráha - pomotané, domotané 🙂.
Keď nezaberie forma hry, tak daj si záležať, aby mal veľa vody v potrave. Polievky, šťavnaté ovocie, hlavne vodné melóny, zelenina, mäso na šťave...

ikika
6. jún 2014

@miriem velmi pekne to napisala @lorela 🙂

Ja by som vyuzila teraz aj tieto vysoke teploty a narobila by som mu domace nanuky - my mame doma nanukovace od Tupperware - napr. pomarancova stava, citronova stava, rozne dzusiky, ovocie, jogurty, vsetko mozne, fantazii sa medze nekladu... je to zdrave a dostanes do neho aj tekutiny... 😉

Alebo mu namraz kocky ladu, napr. rozne stavy alebo kludne aj cistu vodu, a daj mu to cmulat... nebude to "pitie", ale "maskrta"... 😉

Inak, dostatocne cika? Nema silny moc?
Kazdopadne, ani prilis vela tekutin nie je vhodne podavat... moze to rozvratit vnutorne prostredie.

A vyskusaj napr., nech mu da z pohara napit jeho oblubeny plysiacik alebo auticko... mozno zaberie... 😅

anika
6. jún 2014

Ja som to riesila striekackou, ked to neslo inak

bajana
6. jún 2014

ja by som prestala "okato" sledovat, kolko vypije a uz vobec by som ho "nenahanala" s flaskou - mozno ho to stresuje, mozno ti chce urobit naschval a preto pitie odmieta....mozno viac vody nepotrebuje, uz som sa stretla s nazorom, ze pitny rezim sa dnes precenuje....ja si napr. nepamatam, ze by ktokolvek v nasej triede na ZS nosil do skoly pitie...a prezili sme v zdravi...
inak ako u dievcata pisu, vela vody je v ovoci a samozrejme v polievkach...

katulienkax
6. jún 2014

No moja 2.5 ročná vypije asi 7 deci mlieka a možno až deci sirupu. To je všetko . Dávam jej viacej polievok a ovocnú výživu este . Už to neriešim lebo by som sa zbláznila asi je fakt piť nechuti.

vefi89
6. jún 2014

chápem, že sa snažíš do dieťaťa dostať vodu, ale myslím, že je demotivujúce naháňať ho s pohárom či fľaškou.
U nás sa za každých okolností podáva čaj, alebo čistá voda. navarím 5l hrniec čaju, nechám ho vychladnúť, položím na stôl s naberačkou a pohárik dám vedľa. ak nemáme čaj, položím džbán s vodou a zas pohárik k tomu. v zime som mu naliala zas teplý čajík do termosky a sám si otváral, zatváral a lieval. nesledujem, nenaháňam nech pije. Jeho motivuje, že si môže sám nabrať, a naberá si stále. lenže nikdy som s ním nemala v tomto problém. škoda, že si to dala ako otázku a nie ako tému, kde by si sa mohla k tomu opätovne vyjadriť, napr. ako sa pýtala ikika vyššie, či nemá koncentrovaný moč.

beruska141
6. jún 2014

pitny rezim nie je len o vode. kolko mliecka denne vypije? kazdy den ma polievku? kolko cca? aj ovocie a zelenina obsahuju vodu, aj to sa zaratava do pitneho rezimu. nasa doteraz tiez malo pila, ale ako je teraz teplo, tak spotrebu vody zvysuje. tiez niekedy nechce. ale pijem vzdy s nou - pozri maminka pije, napi sa aj ty. je to tazke niekedy s tymi detmi, nam ete niekedy pomoze, ked jej poviem, napi sa, lebo nebudes mat curinko v zachodiku. daj si ruku na brusko a postiskaj, mas tam vodicku? nemas, vidis, musis dat brusku trochu vodicky, lebo je smadne. uz na to vzdy zaberie 😉

12katka21
10. jún 2014

Mam podobny problem s 8 mesacnou dcerkou. Vzdy ked jej dam vodu tak si srkne a potom to vsetko pusti po brade von. Dnes je paradne horuco a ona vodu nic. Len prso a prso a prso. Uz som vystavena 🙂
No ale v pripade 2,5 rocneho dietatka....skus po byte len tak sem tam polozit pohar vody. Jeden tam druhy inde, treti inde atd.
Ked si ho vsimne a bude mat na vodu chut tak si da. Nutit radsej nenut lebo chyti odpor a bude horsie.
Drzim palce.