Ako zavádzať príkrmy dieťatku s refluxom?

mayik
17. jan 2012

Ahojte. Mame takmer 5 mesacnu dcerku. Pred mesiacom a pol sme presli na UM - Nutrilon AR, ktorym sa nam krasne poriesili problemy s refluxom. Od neho takmer vobec nevracka. Problem nastal pred dvoma tyzdnami, ked som jej zacala davat prikrmy. Zacala som kasickou, avsak po nej vracala a to nie len tu kasicku, ale aj nasledne AR mliecko. Tak som prikrm vysadila a po par dnoch ked sa to ukludnilo som skusila uvarit a rozmixovat zemiacik. Vrackanie sa ale opakovalo. Znova vracala vkuse cely den. Tak som s prikrmami prestala, avsak neviem ako dalej. Malinka krasne papa, na lyzicku sa naucila prakticky hned na prvy krat. Ked s manzelom jeme, robi na nas haam a otvara ustocka, dokonca aj placka - co znamena ze papat chce, len ja neviem ako na to, kedze stale vracka. Maminky, mate s tym nejake skusenosti? Ako jej pripravit prikrm tak, aby nevracala?

mayik
autor
18. jan 2012

Nikto nic?

danka.k
18. jan 2012

@mayik ja mu dávam kasicky stale a negrcka. Skús iba popucit, nemixovat

aninka30
18. jan 2012

ahoj moj maly mal tiez diagnostikovany reflux a prikrmy sme zavadzali klasicky nic specialne tj. najskor mrkvicka rozmixovana(3 dni), potom dalsie tri dni ina zeleninka atd...kasicku som mu davala az neskor ale to si nepamatam presne...mozno tak ked mal 8m(?) a to len na veceru... 🙂

maria30
18. jan 2012

@mayik my máme tiež reflux, ale po tuhej strave nikdy nevracal..občas sa stane, že vygrcne trocha, ale inak nič...prikrmujem ho od štvrtého mesiaca.. papá už rôznu zeleninku, morčacie a kuracie mäsko... aj kaše a ovocie.... skús ako píše @danka.k nemixovať, ale len popučiť.. ak ani to nepomôže, tak bude asi najlepšie, ak to budeš riešiť s dr...

katka1981
18. jan 2012

@mayik, nasa mala reflux do 15 mes., ja som jej vsetko mixovala uplne najemno, lebo ked mala nahodou nejaky vacsi kusok tak ju dlho napinalo, a mne to aj viac vyhovovalo. Prikrmy som zavadzala klasicky tabulkovo. Len mala nepila vodu, ani caj, skor len ovocie a AR mlieko do 15 mes. lebo by hned tekutinu vyvratila. Hovorila si pediatricke aky ma tvoja dcerka problem? A este jedna vec, odkedy ste na prikrmoch? My sme boli na UM a dr. nam povedala, ze staci zacat od 5,5 mesiaca. Preco ste uz na prikrmoch? Skus pockat do 5,5 mesiaca, mozno je pre jej brusko skoro.

mayik
autor
18. jan 2012

@danka.k skusim dik za tip

mayik
autor
18. jan 2012

@katka1981 ano s pediatrickou komunikujem, len ona vravi ze skratka treba vydrzat, ze proste refluxove deticky vrackaju a hotovo. takze zhanam tipy a triky ako tomu co najviac pomoct aby sa to nedialo :( Inac, ano ja som prikrmy vysadila, tiez ma napadlo ze mozno je to pre jej zaludocek este skoro, ona ma takmer 5 mesiacov, ale ked to grcka, tak si vravim ze este mesiac pockame a uvidime potom. Len ono vies ako to je, vsetci dookola ma drbu ze take dieta uz malo davno zacat s prikrmami, lebo je na umelom lieku, dokonca aj doktorka, tak preto som s tym zacala, no aj som skoncila :( nenecham ju predsa vracat ked bez prikrmov nevracka skoro vobec...

katka1981
18. jan 2012

@mayik, to je to najhorsie, ked kazdy do teba huci a ty chces malej len to najlepsie a potom sama mas pocit ze si neschopna. Teraz je trend zavadzat prikrmy co najneskor aspon co som si ja vsimla. Kedysi uz 3 mesacne deticky jedli kase a kadeco. Mne napr. pediatricka povedala, ze krupicova kasa je tazka, ze je dobre ju dat az od 2 rokov. Ja som ju malej este nedala 🙂 Davam radsej celozrnnu alebo spaldovu. Ak mas pocit, ze je malinka hladna, skus jej dat Nutrilon kasu kukuricnu alebo ryzovu, bezlepkovu od 4.mes. Ale u nas kasa nikdy nezabrala viac ako mlieko, tak som casto nedavala. A skus jej dat prvy prikrm ked bude mat 5,5 mes. Ak bude grckat, pockaj par dni, alebo tyzden. Cele je to o tom, ze su ludia, co davaju detom jest ako kedysi v domneni ze to je najlepsie, a tabulkovym mama sa smeju a potom su mamicky, co sa driza tabuliek a novych vyskumov a tie su zas nepochopene u tych druhych. Pokial mala prospieva, tak jej mliecko zrejme staci.