Ako začať dokrmovať?

miroslavavaljentova
11. jún 2016

#dokrmovanie
máme 4-mesačné bábo, ktoré už 6 týždňov priberá cca 50-80g za týždeň.
maminky, ktoré kojíte a dokrmujete cez fľašku, ako to riešite? Priložíte, čo nevypije odstriekate do fľašky na ďalšie kolo a zatiaľ vytiahnete, čo ste si predtým odstiekali? Resp. zarobite do zohriateho materského mlieka napr. Nutrilon, alebo dáte prevrátenú vodu + napr. Nutrilon a dolejete materské mlieko?
Nič mi neostáva iba začať dokrmovať a neviem, ako na to. Chcem kojiť a čo najviac si ešte odstriekavať (ona sa jeduje, že nemám plné prsníky - akoby bola lenivá ťahať, potom sa jeduje a už sa pomaly nechce prisať). Na dokrmovanie cez hadičku mi chýbajú ďalšie ruky. Verím, že je to len prechodné obdobie a nie som jediná mamina, čo chce o svoje mliečko bojovať ... ďakujem! 🙂

evittam
11. jún 2016

@miroslavavaljentova Ahoj, ja som staršieho syna tiež začala prikrmovať cca od 4.mesiaca - normálne som mu dala jeden večer navyše fľašu UM a pred spánkom ešte nadojčila a druhý večer mal fľašu s mojim odstriekaným MM čo som odstriekala čo mi vždy zostalo keď som nadojčila. 😉 Určite by som nemiešala MM s UM. Časom - cca od 5 mesiaca som už dávala kašu cez fľašu a od cca 5,5 mesiaca som začala normálne s príkrmami - zeleninovými, zeleninovo-mäsovými, ovocím,...... 😉

miroslavavaljentova
autor
11. jún 2016

Môžem počas dňa odstriekavať a večer jej dať ako jednu dávku, resp. po nakojení ešte dať napiť z fľašky? Ako sa zohrieva také mm vo vľaške? Vodný kúpeľ?

evittam
11. jún 2016

@miroslavavaljentova Jasné, že môžeš - ja som normálne odstriekavala 24 hodín a ak to nevypil a mala som 100ml tak šup do mraziaku. 😉 Áno ja som zohrievala vo vodnom kúpeli-mliečko s fľaškou som dala do hrnčeka a naliala do neho horúcu vodu-za chvíľku je to teplé. Ale ja som dávala najskôr fľašku a potom som ho neskôr ešte nadojčila - a hneď zaspal-ale to je samozrejme na tebe ako to tebe a drobcovi vyhovuje. 😉

bibistec
11. jún 2016

nedokrmuj umelym mlieko radsej zavolaj laktacnu poradkynu urcite ak kojis dieta nepotrebuje dokrmovat umelym mliekom to je totalny nezmysel. laktacna v tomto vie velmi dobre pomoct

zuzka_1985
13. jún 2016

Zial ja som musela dokrmovat aj umelym mlieckom po kazdom kojeni.Aj som si odstriekavala.Ked som mala dost mm odstriekaneho,dostal maly to,zohrievaka som vo vodnom kupeli.ked nebolo dost mojho mliecka,tak dostal umele mliecko

evittam
14. jún 2016

@bibistec Keď ti dieťa plače od hladu lebo máš málo mlieka tak je totálny nezmysel dať mu jesť? Prepáč, ale to čo ty píšeš je totálny nezmysel - ja som mala pri druhej dcérke málo mlieka, tak som aj dokrmovala UM a pekne som takto dojčila až do 10.mesiaca 😉 . A ver tomu, že som skúsila všetko možné aby som mala viac mlieka ale nepomohlo, som vďačná, že som aj tak dojčila tak ako som dojčila. Nie je nič zlé na dokrmovaní.

bibistec
14. jún 2016

@evittam ved jasne uplne ta chapem len niekedy naozaj laktacna poradkyna lepsie poradi nez vsetky babske recepty aj caje na kojenie a ja neviem co este

zuzka_1985
14. jún 2016

Kocky ja som to tiez brala ako najvacsiu tragediu,ze musim dokrmovat umelym mliekom. Vyskusala som vsetko mozne aj nemozne (aj laktacnu poradkynu). Takto s odstupom casu nad sebou uz len krutim hlavou. Maly bude mat tento tyzden tri rocky, stale rano pije um amilk a nic mu nechyba. A v porovnani s dlhodobo kojenymi detmi je po zdravotnej stranke rovnako,tak nemyslim,ze som ho o nieco obrala.

evittam
14. jún 2016

@bibistec Niekedy áno a niekedy nie a ver tomu, že ja som určite neskúšala žiadne "babské recepty".....teda okrem byliniek, ktoré pomohli. 😉

evittam
14. jún 2016

@zuzka_1985 Samozrejme, že si ho o nič neobrala. 😉

siska53
14. jún 2016

@miroslavavaljentova A neskusala si radsej dojcit tak,ze na jednol prse babo,na druhom odsavacka? Mne to pomohlo pri laktacnych krizach a i pri odstriekavani mlieka kvoli mojej operacii,aby mala mala na ten cas,co som bola mimo domu.

I ak na priberanie ti pindala.pediatricka,ked musis dokrmovat?

Pytam sa,lebo nasa mala tiez malo priberala a dokina mi povedala,ze pribera,aj ked menej,ze mam len normalne dojcit. Tak som sa podla toho zariadila. Ona koniec koncov priberala malo aj po zavednei prikrmov a i po odstaveni. Jednoducho je iny typ papkaca,aj ked sa to uz zlepsilo,stale patri skor k tym stihlejsim detickam.

miroslavavaljentova
autor
14. jún 2016

ja mám skôr asi problém s mojim nechutenstvom a asi preto nemám dosť mlieka. teraz k tomu ešte malá má občas akoby kŕče v brušku, keď začne piť, rozplače sa a už sa chce len ťažko prisať - tak je to také všetko ťažšie. Posledné dva dni som ju dokŕmila um cez fľašku 1x za deň, vypila asi 40 ml, dnes sa s tým iba hrala - nechcela sať.
Ale dnes sme boli aj na prevážení a za týždeň pribrala 170g 🙂 takže máme zas na 2 týždne pokoj! 🙂
aj keď fakt budem jesť asi iba ryžu a kuracie, aby ju nenadúfalo ...

miroslavavaljentova
autor
14. jún 2016

nenadúvalo 🙂

miroslavavaljentova
autor
14. jún 2016

inak ďakujem veľmi pekne za všetky príspevky! 🙂 vážim si to!
Je to zlé byť stále takto "na hrane" a nevedieť, čo tobiť, ako sa rozhodnúť, čo je pre dieťa dobré ... Od hladu neumiera, je z nej šťastné, usmievavé dieťa, ale nebude ani prvá ani posledná, čo by skončila na um ...