Ako vyčistiť fľašky od čaju?

mima89
12. júl 2011

Na flaskach sa mi urobili povlaky take hnede od caju a neviem ako to vycistit... snad mate nejake skusenosti, rady 😉

lucka1987
12. júl 2011

skusala si octovu vodu? mne sa tak urobili na umelych poharkoch, a umelom dzabne na caj

zuzana76
12. júl 2011

nasypes za hrst ryze a dobre trasies flasou, ta ryza by to mala ocistit, nemam vyskusane, ale citala som to v casopise, tak za pokus nic nedas, vraj to vycisti lepsie ako kefa.

adelaida33
12. júl 2011

mne sa to vzdy podari vycistit citrodekom. je to dobre aj na vodny kamen v rychlovarnej kanvici alebo aj v pracke 😉

titkovamiriam
12. júl 2011

žeby kefou na flasky 🙂 a bezným saponatom alebo citronovou štavou

kaja73
12. júl 2011

v detskych predajniach dosta chicco dezinfekcny prostriedok na flasky a cumliky, vhodny od narodenia-použivala som to ked som bola s malym v nemocnici-mala som vlastne flasky a sterilizovat som tam nemohla,tak mm kupil toto a na moje prekvapenie to vycitilo-aj bez drhnutia-len vloženim do roztoku vsetky cmuhy a flaky.Flasky boli ako nove.

nadenam
12. júl 2011

No a ja som asi včera čítala, že vraj s detskou zubnou pastou..nemám to ešte odskúšané ale môžeš vyskúšať🙂

barinkova
12. júl 2011

ja ich čistým bud cifom,alebo normalne citrou čo je na drhnutie a potom jarou a tvrdšou kefkou

katusradus
12. júl 2011

ja do flaši vopchám napenenú hubku a pomáham si dlhým tenkým nožom a je ako nová

siusinocka
12. júl 2011

no najednoduchšie to máš ked nasypeš do fľašky neuvarenú ryžu - takú obyč je jedno či guľatú alebo podlhovastu a prileješ trochu vody a citrodeka a zavrieš a trasieš a trasieš a hrkáš a prehrkávaš a prevraciaš, až to zostane úplne čísté.

lenka112
21. júl 2011

S detskou pastou to ide, ale čím viac fľašu používaš, tým je to menej účinné, teda aspoň u nás to tak bolo .

cikyta
21. júl 2011

Ja mám skúsenosť s citronovou šťavou. Pekne sa mi vyčistila fľaška 🙂

danielaj
22. júl 2011

ja tiež nasypem neuvarenú ryžu, pridám troška vody a potrasiem, potom vypláchnem čistou vodou a je ako nová 🙂

bronia13
22. júl 2011

no ako vidim uz ti pomohly s tou ryzou ale moze byt aj krupy tie pre mna funguju este lepsie. a ja som myslela ze som prisla na vynales z ryzou 😀 a ako vidim robite to aj ostatne, ja to robim z flasami z mlieka kedze moje deti caj nepiju.

eeffka
27. júl 2011

mycka, ked sme ju pupili a dala som tam flasu az sa blystala, dovtedy ako baby ryza, kefky, alebo na vareche omotana servitka, ale take tie osmickove flase s dierou oprostred su nevycistitelne 🙂

edita84
27. júl 2011

ja som vyčistila neuvarenou ryžou a Cifom 🙂

brisilda
27. júl 2011

cif by som v ziadnom pripade nepouzivala 😔 radsej skus tu ryzu a citron 😉

sisaha
27. júl 2011

kefa na flase a saponat na umyvanie riadov plus dokladne oplachnutie...

marika6
27. júl 2011

dať do fľaše octovú vodu s ryžou a trepať, ryža vyčistí, ocot dezinfikuje a berie zápach