Ako vám deti zvládli prvú mrkvičku?

mucinka1
21. jan 2014

Milé mamičky, kedy vám začal váš drobček papkať mrkvu? Ja už som mu ju dávala 3x a vždy ho z toho naťahuje a vypluje mi to von. Dnes som mu ju dala aj s mliečkom a dochutila mliečnou kašičkou, lebo tú mi vedel papkať a nechcel ani to. Začal mrčať a pusinku ani neotvoril. Papáme to lyžičkou. Mliečnu kašu od Nesté, Nutrilon papal normálne. Je dosť veľký a mliečko mu už nestačí. Kojím ho a aj musím dokrmovať Nutrilonom, a kašu dávam na noc. Chcem prejsť na zeleninku no zatiaľ nemáme úspech. Máme už 5,5 mesiaca a okolo 7,5 kg. Je veľký hladoško, tak nemôžeme zostať len pri mliečku. Poraďte?? Ďakujem vopred za vaše cenné rady.

luba28
21. jan 2014

@mucinka1 tak skus zemiakovu kasu,...uvar zemiacik+mrkvicku+trosilinku masla,...rozmixuj a daj

mucinka1
autor
22. jan 2014

Ďakujem. Idem to dnes vyskúšať. Hovoria mi aby som mu dávala banán a pudingy, ale to je na začiatok asi pekná blbosť. Ja to proste odmietam mu dať. Ešte aká zelenina sa môže dávať??

andelok
22. jan 2014

@mucinka1 Urcite ziadne hluposti ako pudingy a pod..to mu mozes tak dobre pokazit zaludok. .na zaciatok urcite len varenu, prip. naparenu zeleninu. Ak nechce mrkvu, nenut ho, mozes mu to zhnusit...Niektorym detom to ide pomalsie, ja by som na zaciatok skusala tu mrkvu, ak nechce, skus zemiak, prip. ich kombinaciu. Maslo by som tiez nepridavala, skor kvapku dobreho olivoveho oleja. Postupne, ak bude dobre reagovat, mozes pridat cukinu, brokolicu, karfiol, kalerab, tekvicu...Je toho vela. Hlavne pevne nervy, ved jemu uz nieco zachuti 😉 Moja dcerka nemala problem s mrkvou alebo akoukolvek zeleninou, ale nevedela som do nej dostat banan...ma dva roky a doteraz ich neda do ust. Niektore veci im proste nechutia, rovnako ako nam dospelym.

fopka
22. jan 2014

@mucinka1 ja som zacinala tiez mrkvou, no maly mi ju odmietal a odmieta ju dodnes, hoci papame uz dva mesiace kde co, ale mrkvu nie... ked mu ju primiesam do zemiaku alebo ryze ako zakladu, tak v pohode, ale to jej musi byt fakt velmi malo. nenutim ho, davam to, co mu chuti... u nas sa hned ujal zemiak a ryza postupne so zeleninou... maslo zatial nedavam, raz som dala a bolelo ho brusko, hoci som ho dala malinko... teraz ficime na cestovine a brokolici... to sa len zalizuje 😵 ... my problem mame napriklad s ovocim, ktore odmieta...skusala som na vselijake mozne sposoby a kombinacie, ale nist... teraz po tyzdni intenzivneho skusania sme zaznamenali mensi uspech s vyzivou a namocenou piskotou. zje uz aj 4 - 5 polovicnych malinkych lyziciek, ale to ho pritom striasa, suchori sa ako maly kohut a podobne... ale servitku nema problem ocuckavat a pomalicky rozmocene kusky prezuvat 😀 😀 😀 ... chce to trpezlivost, ale niektore papanicka, ako pise andelok, detom jednoducho nebudu chutit ani po case, rovnako ako nam dospelym

fopka
22. jan 2014

@mucinka1 a puding by som urcite takemu drobcovi este nedavala, mozes (ale nemusis) pokazit zaludok a potom hotova pohroma ... ja som to zazila, ked som malemu pridava do papanicka aj masko, dala som ho trochu viac, lebo sa mi stale zdalo, ze este som ho malo pridala... tak som pridavala a pridavala ... potom sme sa trapili 4 dni a noci s pokazenym zaludkom

evulienkaslx
22. jan 2014

@mucinka1 mne nastastie papa vsetku zeleninku aj masko, pomaly pojdeme na ovocie. Ja som kupovala karotku sladku, lebo niektore mrkvy mozu byt trocha horke. Tiez deti maju rady bataty (sladke zemiaky), skus kombinaciu batat, mrkva 1:1. Potom som pridavala a kombinovala vselijaku zeleninku, ako pise andelok. Uplne na zaciatku som mojejj dala aj lyzicku do ruky, nech si sama da (strasne mi chcela brat a davat si 🙂), ochutna, pocmula, pohra sa. Je to vsetko nove. Zo zaciatku zjedla par lyziciek, po par tyzdnoch uz jedla plnu davku ako mliecko. Drzim prsty.

mucinka1
autor
22. jan 2014

Ďakujem dievčatá, dnes som mu dala mrkvičku so zemiakom a spapal asi 6 lyžičiek aj keď tie masky čo hádzal boli na zaplakanie. Ako keby som ho týrala 🙂 Hneď mám z toho lepší pocit. Zaujímalo by ma koľko to trvá, aby papkal normálne celú dávku zeleninky. Zatiaľ zostanem pri zemiaku s mrkvičkou, teda s olivovým olejom. Asi 6 lyžičiek môžem považovať za úspech a hádam si zvykne 🙂