Ako sterilizovať plastové veci bez sterilizátora?

kondaska1
11. feb 2015

Ahojte, chcem si kupit odsavačku na mlieko tu na bazare, nemam vsak sterilizator do mikrovlnky, ako v tom prípade sterilizovat odsavačku a flašky? Sklenne pochopitelne možem nechat kludne vo vriacej vode ale neviem si predstavit že dám plastovú ( aspon to vyzerá ako plast ) odsávačku a flašky vyvárať... ( odsavačku chcem Avent a flašky som dostala Medela ). dakujem za rady

evitka83
11. feb 2015

Vsetko vyvaram v hrnci v horucej vode, ci sklo, ci plast. Aj tie umele casti z odsavacky som rozoberala a davala ku flaskam.

fanta3
11. feb 2015

v pohode vacsina aj plastovych dudlikov a flias sa da vyvarat- pri vacsine veci mas napisene ci mozes aj vyvarat. My sme tiez pouzivali avent (nie odsavacku) ale bezne flasky a vyvarala som ich na zaciatku. Medela som mala elektricku odsavacku a flaska sa da tak isto vyvarat. Ale ja som si kupila cez bazar aj sterilizator do mikrovlnky za 5€ a teda bolo to omnoho sikovnejsie a rychlejsie tak sterilizovat ako vyvarat a susit a potom mi aj tak po vyvarani ostali vsetky flase take flakate od vodneho kamena.

martina646
11. feb 2015

100% suhlasim s komentarom vyssie. Ja som tiez vyvarala odsavacku v hrnci, ale musel to byt dost "mega" hrniec, aby sa mi tam vsetko voslo. Dokonca som kupovala destilovanu vodu, lebo z vody z vodovodu zostaval biely povlak. Ked som si uvedomila, kolko energie miniem, kym tolko vody zovrie a kolko stoji destilovana, radsej som z druhej ruky kupila sterilizator do mikrovlnky (2dcl vody, 6 min) a neviem si vynachvalit.

adriana1609
11. feb 2015

tiez vyvaram...flasku, odsavacku rozobrat na dieliky a vyvarit nejakych 10min vo vriacej vode..dudliky staci vraj aj 5min...ostane to take belave po vyvareni, staci to potom cistou vodou vyumyvat, a posuchat trochu prstami, alebo su belavost len dobre vyutierat do utierky

veriiii
11. feb 2015

do vriacej vody na 3-4 minuty povarit-ale do vacsieho hrnca a viac vody,nech to tam 'plava' -..a sterilizovala som aj pumpu po kazdy krat..kamoska raz do tyzdna.
Neskor bude stacit dobre vymyt, a preplachnut vriacov vodu, a nechat vysusit a sterilizovat len raz tyzden neskor...
inac,ked som vyvarala, vsimla som si,ze mi to nechavalo na vsetkom plastovom taky biely povlak.po sterilizovani v mikorvlne nie..
ja som sprvu vyvarala, neskor kupila do mikrovlnky,a neskor nastastie sme presli len na kojenie..

zdena12345
12. feb 2015

ako pisu predo mnou akurat so tie take makke veci hodila do hrnca az ked som ho odlozila zo sporaka takze sa vyslovene nevarili

darina1952
12. feb 2015

@kondaska1 a je problém kúpiť si sterilizátor do mikrovlnky? nie je to veľká položka a úspora času, vody je citeľná.... fakt je to veľmi jednoduché sterilizovať v mikrovlnke... a keď je to otázka financií, tak si kúp sterilizátor z bazárika 😉
Ja mám sterilizátor Avent - a som max spokojná - sterilizovala som v ňom fľaše, odsávačku, cumlíky, lyžičky 🙂

katrin21
12. feb 2015

davat varit plasty do vriacej vody, je mile dievcata, cesta do pekla..... o to viac, ak ide o mliecko- odstavacku - pre vase dietatko...
Vracou vodou sa naruší povrch tych plastov a do stravy sa neviditelne zacnu uvolnovať molekuly vsetkeho toho, co ten plast obsahuje... je to uz aj dokazane...
takze hor sa krmit potom deti s mlieckom, ktore bolo v takej odstavacke, alebo ho pije z takejto flasky..

Myslim, ze na ocistenie uplne staci umyt teplou jarovou vodou a jemnou hubkou( opäť nič drsne !)
Vyvarat len sklenene veci, ale plastove nikdy, ani flasku.. staci umyvať a držať takto v cistote ... aspon si aj dieta buduje prirodzenu imunitu...

moma
12. feb 2015

@katrin21 ja som tiez len umyvala v horucej vode, aj odsavacku aj flasky. Malej sa nič nestalo a je zdrava. A navyse mi tie veci pridu ovela cistejsie ako zanesene od vodneho kamena.

simca06022011
12. feb 2015

ak nechces sterilizator da sa to vyvarit aj v hrnci... otazne je ci budes ODSAVACKU a kopec flasiek a dudlov a neviem coho potrebovat... ja som to kupila a predala dalej, dokonca som si z blaznovstva cisteho kupila komplet sadu a bolo tam minimale 6 filas s dudlami, ohrievac na flase a k tomu este flasky co boli k odsavacke, nahradne diely, dudle... zabralo mi to pol kuchyne a nepouzila som ten sterillizator viac ako 5x a flase az na tie mozno 2 co som striedala sa odlozili.... cize z rozumom vsetko :P jedna flaska sa vyvari aj v mini hrnci, nemusi sa varit hodinu. Na plastovych ostavaju od tvrdej vody flaky vodneho kamena, ja som pouzivala britu aj predtym (na vodu do kavovaru, kanvice, na pitie.. tak automaticky som supla aj na vyvaranie). Neskor som prisla na vylepsovat a do vody som dala trochu sol :P a hlavne treba vsetko dobre vysusit
Opatrna by som bola pri vyvarani dudlov a makkej gumy, to staci supnut do horucej vody na chvilu a nevarit
A dalsia vec, ako dlho sa bude sterilizovat? No dudlilky sa u nas vyvarali aj do 2 rokov.. mozno raz za par dni (teram nemyslim tie na flase, ale dudlovacie), inak som po nejakom case uplne prestala vyvarat z hygienickeho hladiska.. my si tiez nevyvarame pribory po jedle, ani v jaslickach a skolke sa to nerobi :P Ja by som 2x nesla do kupi zbytocnosti..
Dokonca v porodnici som malu krmila z flasky, odsavala... nemala som sterilizator pri sebe, flase esteneboli sterilizovane, odsavac novy... supla som to do velkeho taniera s vodou a sup s tym do mikrovlnky :P vyvarilo sa a bolo... :P

kondaska1
autor
12. feb 2015

Dakujem Vam dievcata za vsetky postrehy, kupim si teda rovno aj ten sterilizator 😉

xevulax
12. feb 2015

@adriana1609 stačí vybrať v destilovanej vode a vsetko bude krásne. Vytvárať a potom utierať do utierky, to stráca vytváranie potom význam, uz to nie je sterilne.

evittam
12. feb 2015

@kondaska1 Nehnevaj sa, ďalšia zbytočná sprostosť, to ideš akože každý deň sterilizovať?! Súhlasím s kočkami čo píšu o vriacej vode - dám flašky,cumlíky,....do misky a zalejem vriacou vodou. A robím to max. tak raz za 2 mesiace, inak umývam pod teplou tečúcou vodou.....Ale 100 ľudí, 100 chutí. Za tie peniažky kúp radšej niečo sebe alebo drobcovi 😉 🙂

katrin21
12. feb 2015

@moma ano, aj ja 🙂 len umyvanie uuuplne staci 🙂 a dudel sa vymeni po case 🙂 a je to.

katrin21
12. feb 2015

@kondaska1 Sterilizator je uplna zbytocnost ! a je to nezdrave ,aby dieta malo prehnane sterilne veci okolo seba, to ti povie kazdy lekar a kazdy rozumny clovek.. Potom prejde okolo neho prva bakteria a zloži ho...
Sklenene veci vyvaris raz za cas v hrnci, ked chces, a plastove aj tak nepatria do ziadnych chemikalii, ani MW, ani do horúcej vody..To je akurát tak cesta k alergiam, neplodnosti v buducnosti a rakovine a pod..

domak2
12. feb 2015

@kondaska1 snaz sa plne dojcit a nepotrebujes ani odsavacku ani flasky, cumliky a sterilizator 🙂

iwetkuska
9. dec 2016

Ahojte, mna by zaujimalo zase, ako sterilizujete plastove hracky? Take tie prve hryzatka, hrkalky, .. proste vsetko, co moze davat babatko do ust. Mam aj parny sterilizator do mikrovlnky, ale nim sa mi uz podarilo znicit jednu hracku - hryzatko, ktore ma v sebe tekutinu na zamrazenie do chladnicky 🙂 Dakujem za radu.

evittam
10. dec 2016

@iwetkuska Umyla som v teplej vode. Hotovo.😉 Nikdy som nič nesterilizovala a ani nič podobné. Fľašku aj cumeľ som raz zaliala vriacou vodou.😉