Ako pripravujete ryby pre 8 mesačné deti?

siklsi
13. jan 2021

Ahojte.
Chceli by sme zaviesť rybky ku príkrmom, malá má 8 m.
Ako ich pripravujete? Ktoré rybky máte overené?
Ďakujem za každú radu 🙂

liz_lemon
13. jan 2021

este je skoro, tak mozno od roku by som zacala, ale aj neskor

queen_mary
13. jan 2021

Ja som zacala az po roku. Sumceka, v alobale som piekla s bylinkami atd.

bagre
13. jan 2021

@siklsi ja som v 8.mes nedávala... až po roku. Udusiť, upiecť..

euka210
13. jan 2021

aj podla mna skoro

pato88
13. jan 2021

Ahoj, ja som davala uz pred tym ako mal rok, varila som ich na pare a potom rozobrala na kusky, hlavne biele ryby napr. dorada (prazman? po slovensky).

andreatytler
13. jan 2021

@siklsi Ja som davala od 7-8 mesiaca. Nazory na to ktore potraviny kedy sa velmi lisi.
Ja som robila lososa a pstruha. Udusila som a pomixovala a s tou stavou co sa v nej dusil som to zriedila.

ivangeline
14. jan 2021

Moja doteraz rybu nechce, 11m. 🤷 Malému bolo jedno.

melkor
14. jan 2021

Zatiaľ nijako, syn má teraz 15 mesiacov.

manjka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mofa
17. mar 2021

@liz_lemon preco? su na to nove studie.oddalovanie alergenov v strave deti neznizuje riziko alergickej reakcie.

natalala
17. mar 2021

@siklsi ja som zacala davat od 10 mesiacov, idealne zacat sladkovodnymi rybami a ak mas nejake overene rybarstvo. Ja kupujem ryby v rybarstve v Stupave, maju niektpre aj bio. Na zaciatok je super sumcek, kt tu uz bol spomenuty. Teraz ma moja 13 mesiacov a mala este pstruha a lososa. Neodporuca sa napriklad tuniak, kvoli tazkym kovom. Celkovo morske ryby ich maju v sebe viac, preto su pre tak male deticky lepsie tie sladkovodne. Vcsinou jej rybku udusim alebo opeciem na masle/ghee, oliv oleji. Robila som jej ale aj cukinove lievanceky s rybkou, do nich som ju rozmixovala uvarenu a zmieslala s ostatnymi surovymi ingredienciami.

siklsi
autor
17. mar 2021

@natalala ďakujem pekne 😊

ajsha123
17. mar 2021

Co sa týka lososa. Ten morský (atlanticky...) je chutnejši (aspoň pre mňa), ale obsahuje viac histaminu, zdravší je riečny losos, tj. Losos duhovy. Nám alergologicka pre 10rocnu dceru zakázala dávať akejkoľvek morské ryby. Len riečne... Losos duhovy, sumcek, kapor...

Určite veľmi nevhodné, ale aj pre staršie deti, nielen pre ročné dietatko, je tuniak, makrela v konzerve. A makrela obsahuje velmi veľa histaminu, viac ako tuniak.