Ako pripravovať ovocie?

martinka117
5. apr 2014

Ahojte chcem sa spytat uz mesiac papame na obedik zeleninku a doktorka vravela ze uz mame davat aj ovocie na olovrant len som sa jej zabudla spytat na detaily. Vsade citam ze jablko treba nastruhat a dat nachvilku varit ale mne sa to zda divne nestaci surove jablcko?? Ved ma aj viac vitaminov tak nie? Aj moja mama mi vravela ze mi davala surove ked sa nastruha na tych sklenych struhakoch. Vy mate ake skusenosti?? Dakujem krasne 🙂

bibistec
5. apr 2014

ved to ti mala lekarka vysvetlit uvar narezane na 5-6 casti ako ked sa robi kompot a ked je makke potom rozmixuj alebo roztlac podla toho ako to bude vyzerat a ci uz dieta ma zuby a tak. na zaciatku sa nedava surove mohlo by v brusku robit sarapatu, neskor mozes, inac mozes aj banan naskrabkaj lyzickou - je to ako kasa.

saska.t
5. apr 2014

Ak nemate v rodine alergika (v priamej),varit nemusis staci nastruhat,ak je alergia v rodine treba varit aspon zo zaciatku a sledovat pripadny vysyp 😉

jaja1979
5. apr 2014

Ja som nikdy ovocie detom nevarila, maximalne som osupala supku, postruhala, ci popucila a bolo. Luto by mi bolo tych par vitaminov, co v tom je, aby sa uvarili...

sense
5. apr 2014

ja som nakrajala nan male kocky a pat minut podusila, popucila...vitaminov mozno ma ale uvarene/udusene je lepsie stravitelne....tak skus dat dvatrikrat udusene a potom surove, napr. banan sa je surovy a mojej som ho skusila dat 3x s dvojmesacnym odstupom a grcia z neho stale...

ivetkab.
5. apr 2014

Ja som tiež nikdy pri mojich troch deťoch nevarila žiadne ovocie. Len surove umyla, olupala a buď som nastrúhala alebo roztlačila. Zvykla som nastrúhať trochu hrušky, jablka a do toho som rozmrvila piškótku. Veľká mňamka. Alebo môžeš primiešať banán alebo čo máš doma.

happy8051
5. apr 2014

ovocie ako samostatny prikrm som davala vzdy surove, obcas mali decka aj maso s ovocim (kuracie na hruske, jablku), vtedy som dusila alebo parila...

siska53
5. apr 2014

Mne kazala pediatricka davat surove ovocie.

ivetoy
5. apr 2014

kup si taky maly drvic taky mixerik,ja tam vsetko nahadzala a za 5 minut ovocna kasa ako oci...aj v lidli ho pre4davali...ma to take noze a je to male...taky krajac....je to sikovne na vsetko...