Ako pripravím krupicovú kašu z kozieho mlieka?

petrowna
10. máj 2015

Ahojte,ako pripravim krupicovu kasu z kozieho mlieka? Mam cerstve kozie mlieko...najskor ho mam prevarit ci? Pani co sme to od nej brali,hovori,ze si ho mam zriedit,lebo ze je dost huse...ako ho mam zriedit? Dakujem za kazdu radu...

briketa
10. máj 2015

@petrowna ak je priamo z kozy tak ho prevaris, rozriedis normalne vodou. akurat sa minas ucelu v tom, ze krupicova kasa je naozaj tazka na travenie a kozim mliekom to nezachranis. radsej zvoj lahku ako napr. ryzovu, pohankovu, ovsenu (rozomletu uplne nadrobno).

petrowna
autor
10. máj 2015

@briieta mam ho teda najskor prevarit ano? A potom do prevareneho studeneho dat vody? Ci ho mam prevarat uz aj s vodou? Dakujem

briketa
10. máj 2015

@petrowna riedila by som po vareni, inak sa ti voda vyvari 🙂.

petrowna
autor
10. máj 2015

@briketa dakujem

gaby21
10. máj 2015

No ja používam tiež kozie mlieko, vobec ho nepreváram, myslím , že tým výrazne stratí na kvalite, ani ho neriedim ,ked chceš rozriedené mlieko kup si normálne v supermarkete, kozie mlieko je práve výnimočné svojou hustotou, ja ho normálne prihrejem, a zahustím pohánkovou, alebo ovsenou kašou...

petrowna
autor
10. máj 2015

@gaby21 a myslis ze keby som mu z toho urobila krupicu nebolo by to ok? Ma rad krupicu, ale ze ci to spravi krupica a kozie mlieko s bruskom maleho... 😒

gaby21
10. máj 2015

No ja si myslím, že by to nemal byť problém,, aký je starý? Ked mu to urobíš také redšie, nie velmi husté, nič by sa nemalo stať

petrowna
autor
10. máj 2015

@gaby21 9 mesiacov