Ako "prinútiť" trojmesačné dieťatko, aby viac zjedlo?

asire
12. mar 2015

Ahojte mamičky,
prosím o radu. Malý má 3 mesiace. Ešte keď mal 2 mesiace zjedol naraz aj celú fľaštičku mlieka (125ml) a teraz zje nejakých 80 ml a dosť, jasné že o chvíľu je znovu hladný, je to dosť únavné, cez deň to ako tak zvládam, ale v noci je to ešte horšie, zje nejakých 50 ml a potom je už o hodinu hore a je hladný. Priberá pekne, aj sa vyvíja dobre, doktorka toto jeho jedenie nerieši, keďže všetko má OK.
Viete mi poradiť, ako ho "donútiť" zjesť naraz viac, či to vôbec nemám riešiť?

Ďakujem

janickacrazy
12. mar 2015

@asire No asi ťažko ho prinútiš zjesť viac, potom sa ti može stať, že ti bude grckať. Je to asi otravné ho takto často krmiť, ale hádam ho to časom prejde. Moja mama ma krmila každé 3 hodiny a ked som plakala skor, snažila sa ma nejak zabaviť, aby to jedenie trochu oddialila. Vtedy sa išlo podľa tabuliek každé 3 hodiny. Môžeš vyskúšať. 😉

fopka
12. mar 2015

nemyslim,ze ho donutis pit viacej. Chces aby pil tak,ako to tebe vyhovuje? ved ma len tri mesiace..... Ty by si jedla dalsiu alebo vacsiu porciu,ked uz mas dost? asi nie. .pije pomenej,lebo pije castejsie,zrejme mu to tak vyhovuje....nic netrva večne. Moj ma 20 mesiacov a aktualne mame za sebou tyzden,ked mi pytal mlieko dvakrat v noci... druhe deti uz ako rocne prespia celu noc... a inac,plakat a budit sa nemusi po hodine preto,ze je hladny, moze to bxt nieco ine a cmurknutim mliecka po trochu sa mozno len ukludnuje

olivka84
12. mar 2015

@asire iste to je otravne v noci ale urcite by som ho nenutila viac jest . skus vydrzat casom sa to zlepsi . on ma maly zaludok asi nedokaze zjest naraz vela.

asire
autor
13. mar 2015

@olivka84
@fopka
@janickacrazy
Ďakujem Vám 🙂 budem sa snažiť to vydržať 🙂