Ako prinútiť kojenca piť tekutiny?

sischa
8. júl 2011

Môj drobček má 11 mesiacov a nechce veľmi piť ani čaj...skúšala som ovocný, detský bio bilinkový, feniklový, čistu vodu, instantný...nič z toho, akonáhle cíti, že tam nieje mliečko tak to nepije...neviem si rady a bojím sa tých horúčav...poradte mi prosím Vás nejaké fígle prípadne či sa vám to tiež stalo...skúšala som lyžičkovať, aj z pohárika....som zufala... dakujem pekne..

deina79
8. júl 2011

Takze mi mame ten isty problem, ale uz si na to zvyka, dcerku sme nasilu museli striekackami plnit...lebo aj s lyzickami slo vsetko von...., skoncilo to tak, ze mala tyzden zelene hnacky, pravdepodobne z dehydracie, pili sme potom kulisek.NASILU....
No a teraz je to tak, ze po cca 3 mesiacoch konecne nieco vypije podotknem len 250ml tekutin, mimo mlieka a to som cela happy, su dni ked vypije len polku z toho.
Takze tipy:
Flasky sme zamenili za slamku, alebo co predavaju tie kubiky vody, tam je taky sitkovy sosak, to trosku zabralo aj viem preco, jej sa flaska pacila, taka bola farebna, stale sme museli skusat, co sa jej paci a tak nieco vypila 😉
Dalej polievocky miesto hl.jedla a ked som robila kasu, tak tiez riedsu.
Melonik miluje, tak som rada to obsahuje 80% vody, a to moze uz aj vas drobcek, nektarinky, broskynky atd.
Takze treba prist nato, z coho bude pit a nasej musim nutene stale davat, sama si nevezme, ale verim, ze aj k tomu raz pride.
Tak skusajte a drzim palce 🙂

sonica
8. júl 2011

ja este poradim skusat rozne druhy falsticiek, slamky, pitka, s makkou nasadou, tvrdsou, nam napr. velmi vyhovoval uzaver co je na rajci ten s tou membrankou, ale najradsej aj doteraz vlastne pije z hrnceka a obyc. cistu vodu 🙂
no chce to velmi vela trpezlivost 😉

anjelicek26
8. júl 2011

Maj vzdy inu flasu na caj ako na mlieko - nech dieta presne vie, co mu ides davat
Ako prvy sme mu ponukli sladeny caj - aby vobec nieco pil - a osladeny bol - no dost. Pil Jupi! Kazdy den menej fruktozy a o desat dni nesladeny caj + voda - pil ukazkovo. Dolezite bolo, aby pochopil, ze sa da pit aj nieco ine ako mlieko.
Prve sme ponukali pitie pri jedle, kde ho smädilo - po ryzovych vafliach, keksiku, kukucervoch. Tam proste aj on sam citil potrebu nieco vypit.
Ponukaj vzdy kedy sa da. A aj my sme prvucicky raz davali ten caj striekackou, tusim davkovac z panadol sirupu 😅 5ml jedno streknutie do pusy, na konci z toho mal uz riadnu prcu 😅

My sme prestali kojit z jedneho dna na druhy a flasu nepoznal, takze sme ucili jedno aj druhe naraz, no bol to zazitok... ale zvladli sme 🙂

martinka17
8. júl 2011

ak sa ti nezdá byť oťapená, tak sa neboj, mliečko je tekutina a do pitného režimu sa ráta aj mliečko, polievočky a je ovocie (všetko je na 95 % voda) 🙂

stanislavao
9. júl 2011

moj syn ma 22 mesiacov a nepotrebuje pit nic. teraz uz trosku pije, ale aj minule leto, ked v juli boli tie strasne tepla, mal 10 mesiacov a nepil. v zivote nepil caj, ani nevypije, ani dzus, naucil sa potom jahodovu vodu jupik, alebo podobne, ale to len tak, ze si da 2 hlty a staci mu. teraz uz aj cistu vodu, alebo dzus, ale stale len tak 2-3 hlty a je napity. takze nebojte sa, ak by potrebovalo dieta pit, tak sa napije.

lucinka4
9. júl 2011

my teda problem s pitim nemame ale vyslovene mala opakuje po nas...ked pijeme z flasky tak chce z flasky,ked vidi,ze pijeme z pohara tak chce aj ona..aj ked predtym pila zo svojej flase...takze skus pred krpcekom pit co najviac aj ty..mozno bude chciet opakovat po tebe 😉

andrejka1974
9. júl 2011

ahoj ja som mala tento isty problem jednoducho moja mala pila len mlieko tak som jej ho davala ako len chcela pit nieco ine zacala az ked mala skoro 2 roky a to ine pije len z poharika z flase vypije len mlieko ak tam nie je mlieko tak to nikdy nepila nezufaj daj jej kludne mliecko moja pije umele mliecko 4 krat za den a to 200 ml este teraz a to mame 2 rtoky 10 mesiacov

olifcek
9. júl 2011

minuly rok boli tiez horucavy. no my sme pili iba mm... cistu vodicku som zacala davat az tentto rok na jar... v mm maju deticky dost tekutin.

urcite nedavaj sladene vody, ci caj... vodicka je super... z cajov a sladenych vod sa kazia zubky a zbytocne si doetatko zvyka na sladke...

my sme zacali doidy poharikom a lovi flaskou so sosacikom...

janulka182
9. júl 2011

tiez sme tym presli. pomoholi najskor hrnceky s naustkami, ale absolutny top flasa so slamkou, no pit cez slamku sa musi naucit. takze skus vyskusat inu flasu.

lenka311
9. júl 2011

mne tiež nechcela zo začiatku moc piť. Mlieko má tiež tekutiny, ale fakt je moc vedro...
Ja som jej na fľaške spravila takú veľkú dierku, že pila aj keď nechcela, takže ak sa nechcela zadusiť, tak pila.
Dávaj viac vodu - prevarenú, alebo potom Drobček, Lucka... Z čajov má moja rada HIPP feniklový.
Prípadne skús slamku, malá mi z nej výborne pije, asi to je na spôsob keď som kojila, že ťahala
A potom tie fľašky so sosáčikom sú tiež dobré...
Veľa šťastia, on sa Ti rozpije, ja už nestíham dopĺňať fľašky.... 😉 😉 😉 😉

evka4
9. júl 2011

skus jej ponuknut teplu vodu, na nasu malu to zabera... skoro nikdy nevypije nic, co ma 'len' izbovu teplotu. u nas este zabera, ze ked jej idem dat pit nieco ine ako mlieko, tak jej dam do ruky nieco 'zakazane' (mobil, dialkove...) a to ju tak zaujima, ze aj zabuda, ze pije...

akramgad
9. júl 2011

my sme dávali po lyžičkách a potom z pohárika a to sa jej páčilo lebo sme štrngali na zdravie 🙂 ale len čistú vodu

adka7755
9. júl 2011

ak zvážiš, že pokiaľ je bábo kojené, tekutiny vlastne má v podobe mliečka..a skúsila si čistú vodu,,mne môj malý napríklad čaje piť nechce, ale čistú vodu vypije.nie veľa,ale predsa.a najradšej má, keď môže piť z veľkej fľaše od minerálky 😀 😀 😀

mata275
9. júl 2011

My máme ten istý problém. Synček má 11 mesiacov a tiež takmer úplne odmieta tekutiny. Denne vypije maximálne 100 ml, ale to už musí byť fakt teplo. Ale pýtala som sa lekárky a podľa nej, pokiaľ má dostatok pocikaných plienok (aspoň päť denne), tak tekutín má dosť. To ma trocha ukľudnilo. Pravdepodobne si potrebné tekutiny dopĺňa z mlieka. Takže si myslím, že ak ciká dosť, nemusíš mať obavy.Synček pije najlepšie, ak rozriedim úplne málinko ovocnej štavy (od hipp) s čistou vodou - ale tej štavy fakt len na dno. A trocha si dá aj z fľaše, z ktorej pijem ja, keď ma vidí piť....

llejdy
9. júl 2011

moja má 2roky a 8 mesiacov a dostať so nej trošku vody je nadľudský výkon 😒 ..dohnali sme to až tak ďaleko, že mala zápal moč.ciest.. ☹ ..máme doma zbierku fľašiek, slamiek, rozličných pohárikov.. usporiadúvam" hostiny " so šálkami..nakoniec to zhodnotí že sa má napiť mama..funguje akurát stiekačka a pitie pri Fidlibume..

zuzana581
9. júl 2011

U nás zaberali dudlové flaše. Ak som dala inú, tak moc nechceli piť, ale dudlových fliaš vypili aj 5 denne. Dcéra pila doma z dudlových fliaš až do 4 rokov 😅 . Iné flašky s tými sosákmi a tak používam iba na vodu ako doplnkové pitie. Inak dávam hipp čaj a jupi malinovky. Neviem, či som pomohla, ale rada by bola asi taká, že skús melonik. Obsahuje vela vody, tak ak ju nedostaneš do dieťatka pitím, tak aspom takto by som skúšala.

zuzkat1
9. júl 2011

ak kojis tak staci mm🙂 ja som zacala davat vodu az ked mala asi 14 mesiacov ... a nikdy nepila z nicoho ineho len z pohara..ziadne naustky ani nic podobne...dokonca aj ked mame flasku vonku (lucka pol litrova) tak nepije cez ten "cumel" ale normalne jej to otvorim dam dole ten vrchnak a pije z flase ako dospelacka🙂

kralicica
10. júl 2011

skús iné druhy fliaš, keď zmena čaju nepomáha, možno zmena fľaše pomôže. alebo postupne naučiť na pohárik. nech dieťa robí rozdiel že vo fľaši je mlieko a v poháriku čajík. my sme v 10-11.mes už naučili piť čajík z pohára samého, sám si vedel držať a tak si zvykol a teraz behá s pohárikom stále a pije. je to pre neho skoro hračka 🙂.

sharmana
10. júl 2011

Aj moja dcerka mala obdobie, že nechcela piť, tak som behala ja s flaškou a pila som, potom som si štrngala s jej flaškou a zabralo to, malá ma opakovala a pila potom celý deň... Hlavne treba to pitie spraviť pre dieťa zaujímavým... Aspon na moju malú zaberá, že ked ju učím niečo nové, tak sa pri tom smejem a akože zabávam... Potom aj ona opica to berie tak, že je to super a sranda, a opakuje to 😀
Teraz jej nechávam flašku vždy na dosah a sama si berie ako z "baru"... a ked nie, tak jej len poviem, daj si čajík a ona hned chytí flašku a pije 🙂

zuziq
10. júl 2011

nas maly tiez nikdy vela nepil, boli sme radi ak vypil 100 az 150ml vody denne ( samozrejme okrem mlieka, polievok).. Skusali sme rozne flasky a az ked sme mu kupili flasku nubby, tak zacal pit tolko, ze sme nechapali.. teraz v pohode vypije aj 0,5l denne a niekedy aj viac...
je to tato flaska
http://www.med-art.sk/buxus/images/Feminia_deti...