Ako prejsť z dojčenského mlieka na kravské mlieko?

bajti1234
23. aug 2013

13 mesacny chlapcek nechce pit ziadne ine mliecko (umele, kravske) iba to moje materske. Podla mna je uz zbytocne mu zavadzat umele mliecko, radsej by som presla rovno na krabickove mliecko. nevravim, zeby som ho chcela uz uplne odstavit, len by som chcela dojcenie trosku obmedzit, lebo uz aj tak je na mne dost zavisly a poznate to, nemozem sa nikde pohnut. Mate nejake skusenosti, triky, ....dakujem maminky za rady

danjelca
23. aug 2013

@bajti1234 tak mu už žiadne mlieko nedávaj..len to svoje..a ostatné tuhá strava...ale nepokaz si to kojenie lebo ešte ti bude luto že ta nepotrebuje🙂

jajus28
23. aug 2013

Kravske cerstve mlieko to co ma spotrebu do troch sni, vyskusaj mu ho dat cez den ked aj krupico u kasu s neho, puding, alebo len ciste.

zuzulla7
23. aug 2013

@bajti1234 Ja som svoju odstavila po 2 rokoch a tiež mi nechce piť iné mlieko. Iba keď tak krupicu zje alebo tie čokoladové guličky čo sa dávajú do mlieka. Tiež by ma zaujímalo ako ju naučiť na mlieko- z fľaše nie je zvyknuta piť len z pohára čaj, ... a keď som jej včera vyskúšala dat mlieko do pohára - " neprosim si " 🙂

alena0305
23. aug 2013

@bajti1234 Ja tiež ešte dojčím - dcérka 16m. Okolo roka by mala dieťa mať cca 500ml mlieka alebo mliečnych výrobkov. Nemusíš učiť na "mlieko" žiadne pokiaľ ho nebude chcieť. Stačí dať za deň jogurt, puding, krupicu alebo chlebík so syrom. Napr. 150g jogurt máš ako 200ml mlieka. Syna som kedysi odstavila v 16m. zo zdravot. dôvodov - a on nepil potom žiadne mlieka. Jedol mliečne výrobky. Mlieko sa potom naučil piť až cca 2-2,5r. z pohára k palacinkám, haluškám a iným múčnym jedlám. Nikdy ho samotné nepil.

alena0305
23. aug 2013

@zuzulla7 u dievčat zaberá niekedy "káva" s maminou. Slabá CARO káva alebo MELTA a veľa mlieka - a buď obľúbenú šálku alebo rovnakú ako mamina.

blahowoman
23. aug 2013

@bajti1234 moja skusenost velmi cerstva... Mam 18m syna a od 17m ho nekojim...pekne papa vsetky mliecne vyrobky, ale z kravskeho mlieka kym som ho kojila ho striasalo... Tak ja pekne odstavila, a po dvoch tyzdnoch mu pomalicky skusala davat 3,5% prevarene mliecko rano ked sa zobudil...no a na nase prekvapenie mliecko vypil...sice sme mu ho ochutili trocha grankom,ale fakt len trocha a teraz vypije cca 200ml kazde rano. maly poznal chut mojho mlieka, preto odmietal kravske...zabudol a pije uz aj to.... Ja by som rozhodne nekupovala umele mlieko, aj ked moja milovana svorka ma do toho nuti, lebo ze kooooolko ma take mlieko vitamínov...no ja tomu neverim, takze, pijeme kravske a vsetko je v poriadku... 🙂

zuzulla7
24. aug 2013

@alena0305 take niečo by ma ani nenapadlo, Ďakujem za radu 🙂

bajti1234
autor
24. aug 2013

maminky, dakujem vam velmi pekne.... pomohli ste mi.... pekny vecer