Ako obmedziť mlieko?

romi_tami
13. júl 2023

Ahojte, moja malá bude mať v septembri 3 r. Nieje to veľký papkáč, sem tam niečo vyskúša, dzobne do niečoho, ale teda nieje to nič extra. Čo ma trápi je to, že stále je závislá na mliečku (obyčajnom, nie UM). Hoci sa jej stále snažím dávať normálnu stravu, či už je to na raňajky chlebík alebo jogurtík, na obed polievočka alebo nejaké hlavné jedlo, ak vôbec niečo spapa tak je to zázrak.. 🙆🏼 Keď ideme von alebo tak, tak ideme bez mliečka, vyžaduje si ho najmä doma a keď sme niekde na návšteve na dlhšie. Ide o to, že od septembra nastupuje do škôlky a mám z toho celkom paniku, že to dovtedy nestihneme obmedziť a v škôlke to bude problém, že bude stále pýtať mliečko a normálne jedlo papať nebude. Jej papanie vyzerá napr. tak, že keď jej na raňajky napr. dám varenú párku s chlebíkom, tak párku spapa, ale holú, nie s chlebíkom.. Na obed ak urobím nejakú polievku, tak napr. zo zeleninovej spapá trošku zeleninky, slizikov, ale nieje to nic extra. Akonáhle jej dam napr. druhé, ja neviem trebárs zemiaky s mäskom, tak už to automaticky odmieta a nedostanem do nej ani kúsok. Nieje ten typ dieťaťa, že by papala sladkosti, keď tak skôr jej chutí slané ako chrumky, a také pochutiny, no aj napriek tomu je pribratejšia, a DR nás obvinila, že jej musíme obmedzovať sladké ale myslím, že je to práve skrz to mlieko. Mamičky poraďte mi prosím ako čo najrýchlejšie oducit dcérku od mliečka 🙏🏻🙏🏻 Ďakujeeeem ❤ Budem vďačná za každú radu. ❤

helcanw
13. júl 2023

@romi_tami asi len nedať 🤷‍♀️ sestra mala pred rokmi takýto problém so staršou dcérou. Ona dokázala za deň vypiť 1,5l mlieka a nic ine nezjesť 🤦‍♀️ bolo to strašne…. Ona ale aj vymyslala so sladakostami a pod. Myslím, že u nich pomohlo zahodenie fľaše - z pohára piť nechcela. A to mala už 5 rokov.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianarem
13. júl 2023

@romi_tami Nedat alebo skusit zriedit pol na pol s vodou. Bud jej nebude chutit a povies, ze ine si v obchode nezohnala. Alebo ho vypije, ale kaloricky prijem z neho bude polovicny a da si viac jedla.

cookie29
13. júl 2023

Ja mam starsie dieta zavislak na mlieku, ale z pohara... denne cca 1-1.5L a nic moc neje, ale teda on to vybeha

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cookie29
13. júl 2023

@elizabet173 on nic moc neje s mliekom ci bez a mlieko samo o sebe nie je kaloricke na tolko aby z neho dieta priberalo, na liter je cca 20-30g tuku v zavislosti od mlieka.

tiika
13. júl 2023

@romi_tami Skús obmedzit mlieko len na spánok. U nas sa po 2-3 týždňoch mala pekne rozjedla. Dovtedy vymyslala, nechcela papať a pýtala mliecko. Keď som nechcela tak často dojčiť, zvykla som jej po raňajkách dať ten zvyšok pomedzi to, ako sme si čítali, či hrali sa. V každom prípade som prestala už dávno riešiť, čo zje a koľko. Keď jej nechti alebo ma dosť, nechám ju. Od hladu neumrie, ked bude potrebovať, zje, ja inak to čo zvýši z raňajok, obeda na prechádzku.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cookie29
13. júl 2023

@elizabet173 pozri, zalezi ako sa na to pozeras... mas 5 jedal denne (dieta vstava okolo 6-6h30 a ma 6 rokov)
Ked pri kazdom jedle vypije pohar mlieka, tak mas 1L fuc ani nevies ako. A dieta sportuje, kazdy den hra tak hodinku futbal a relativne intenzivne, ako dieta, takze tych 400-500kcal spali len pri futbale...

@romi_tami v skolke mozno na zaciatku bude pytat mlieko, ale deti sa rychlo prisposobia, navyse kolektiv ma vplyv, netvrdim, ze zacne papat vsetko, ale ked kamarati budu papat to, je sanca, ze zacne papat aj ona. Ked nikto mlieko mat nebude, da si vodu aj ona... pohybu ma dost? Ci je skor sedavy typ? Ja by som skusila ist skor touto cestou, von na prechadzku, odrazadlo a podobne, mozno jej "vyhladne"

ariannazara
13. júl 2023

Jednoduchá odpoveď- NEdat 🙂
Môj bol taky závislák ze som jedného dňa povedala dosť a nedávam mu vôbec a je pokoj
Ani pred obednym spaním ani vôbec a je kľud. Plakal a zvykol si

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz