Ako naučiť dieťa prežúvať stravu?

12. apr 2023

Dieta ma vyse roka a nevie si stravu požuť, mam pocit, že len cmúľa a potom prehltne. Jedáva bežné pečivo aj kúsky, čiže nie je čisto na kašovitej strave. Ale ako náhle dáme kus banánu alebo jablká nepožuje to. Dá sa to nejak naučiť ci musí na to prísť samé?

deti95060810
12. apr 2023

deti s diagn. majú s týmto obrovský problém... nám jedine pomohli tabl. na ukľudnenie.
skús sa opýtať ako to riešia matky ktoré majú deti autistov....
na faceb. nájdeš skupinu autisti...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luckasvec
12. apr 2023

@deti95060810 len zo zvedavosti, čiže vlastne ak sa dieťa ukludni vďaka tabletkam tak zisti ze môže hrýzť zubami a pozuje stravu a teda ju len neprehltne? Som myslela ze to len časom a autorka ani môj malý mi v roku nepohryzol hrušku banán jablká takže mu to na drhla alebo popučila...teraz už bude mať 2 roky a v pohode si odhryzne a pozuje aj tvrdšie veci

marianarem
12. apr 2023

Pride na to. Pravdepodobne mu aj idu zuby, oni aj ked sa prave neprerezavaju, tak dasna mozu byt citlive a kontakt s potravou pre ne neprijemny. Skusala by som asi rozne hry, robila by som divadielko ako zujem ja a podobne.

asemrakova
12. apr 2023

Moj syn tiez v roku nevedel velmi zut, v 14m mu zacal vychadzat len prvy zub 😃dala som mu cas, prisposobila som jedlo tak ako mu vyhovovalo, samozrejme ponukala som aj vacsie kusky a teraz ma 2 roky a pekne pozuje vsetko 🙂