Ako naučiť 27 mesačné dieťa papať veľké kusy?

anonymnamamina
5. sep 2021

Ako naucit konečne 27 mesacne dieta veľké kusy, neustale ma ovocie a chlebík po ruke na kocky nachystany ani sa toho nedotkne, ústa neotvorí ked jej to chcem dat ja, keď dôjde k jedlu vykruca sa,plače, napina ju, potom sa pozvracia, skúšala som popucene 5 lyžíc sme hltali hodinu, ja už neviem čo s ňou ja uz prichádzam o nervy, potom plače lebo je hladná tak jej pred nocou dám kasu inak sa budí v noci na hlad a takto dokola ale ved uz bude mať 2 roky a pol a ona mi vobec veľké kusy nechce jest to co s nou budem robiť :-O

katpox
5. sep 2021

@anonymnamamina a keby polovicu chlebika, by si nechcel sam podla seba odhryzovat? Ja syna nekrmim, vsetko sam, a polievky mu nechutia? Moj lubi aj do polievky chlieb namacat a jest. Alebo pyre? Privarky? Take jedla bez vacsich kusov, ked to vadi..

anonymnamamina
autor
5. sep 2021

@katpox ked jej nechám polku chlebika alebo koláča len s nim beha a mrvi kadetade, polievky lubi ale podľa mňa to nie je poriadne jedlo ako druhý chod :-/ ona len kaše, jogurty a vyzivy pre 8 mesacne zje, uz mi to nepríde normálne 😨

anonymnamamina
autor
5. sep 2021

@katpox neskusala son privarky jedine ale tiež keď podľa mňa zaciti sosovicu nedajboze ju hneď napne

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymnamamina
autor
5. sep 2021

@viestta chytí tanier a vysype to na zem, rozmaze jedlo po sebe a po stolicke, polievku vyleje na seba, chleba vysype vedľa taniera, kúpili sme ten zalepovaci aj ten prekoti takze sedím pri nej dzabe sa v tanieri odomňa odmieta akúkoľvek pomoc a len sa v tom dzabe kym nerozmaze všetko a potom plače nech ju už pustím von takze zje co ? 0,0 % jedla

janulik2008
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anonymnamamina
autor
5. sep 2021

@viestta ked jej chytím ruku a chcem ju učiť ako ju dávaťdo ust lyzicu vrieska pisti neotvorí usta bojuje no ako ju mam naucit ked nechce aby som ju ucila

anonymnamamina
autor
5. sep 2021

@janulik2008 nasla ju hneď prvý deň, odlepila ju a bolo po zabave úplná normalka

anonymnamamina
autor
5. sep 2021

@viestta a ked jej nachystám chleba mimo nech si chodi dubkat alebo ovocie nájdem ho rozplaskane po nabytku na podlahe alebo ze kŕmi psa.... 0 bodov jednoducho

luccija
5. sep 2021

@anonymnamamina a ako jedáva mäso, ryžu, cestoviny?už je naozaj dosť veľká, aby to nepozula.Skor sa s tebou hra🙂ja som väčšinou robila mäso na šťave a pyré, alebo tarhonu nech to je v stave namočené.Pre tak veľké dieťa je polievka malo...robí to aj mužovi?zrus kase, výživy veď to jej môžeš aj sama postruhat jablká a len skúšať a skúšať ona si zvykla, že všetko jedáva také tekuté a to jej ide ľahko.
Skús dať vianočku s maslom...namiesto chlebika

anonymnamamina
autor
5. sep 2021

@viestta takze je to pre ňu zaujímavejšie ako hra ale vobec nie ako jedlo.... vysvetlujem zvysim hlas, nechám ju bez jedla celý deň, budí sa v noci ze je hladná, dalsi deň zase nechce jest veľké kusy aj keď je hladná ja ju fakt nemôžem nechať týždeň bez jedla, je všeobecne slabý jedak hned chudne a ja chorá z toho

luccija
5. sep 2021

@anonymnamamina my sme niekedy súťažili kto prvý zje prvé sústo druhé, alebo, keď sa najeme ideme na ihrisko motivovať ju...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymnamamina
autor
5. sep 2021

@luccija skúšali sme mäso na stave stavu zhltne s mäsom beha s jednou kockou 4 hodiny kym nejde spat, vypluje ho do postielky a medzi tým kym ho drží v ústach nezoberie do úst vobec nic.... rizoto absolútne napina ju, ani len praženicu nevie prehltnúť mne to už príde choré

anonymnamamina
autor
5. sep 2021

@viestta absolútne neje mimo stolicky okrem olovrantu, neustale ju dávam do stolicky to jest 6 krat za deň.... ta kde sak jedlo by som mala aj na strope.... skúšala som už od jedného roka nech je sama skusam každý týždeň furt to iste len to rozmaze nie je to uz dlho ze sa to učí rok ? :-O

luccija
5. sep 2021

@anonymnamamina aj berie nejaké vitamíny či niečo od doktorky na podporu chuti?Mäso som krajala na mini kúsky a vmiešala do cestoviny.Ani sladké jedlá nezje?alebo skús husté polievky so strukovinami tam má aspoň bielkoviny, ale mäso by mala jesť aj hovädzie...veľa detí je anemickych..kedy jej brali krv?Je to na nervy, keď dieťa zle jedáva

anonymnamamina
autor
5. sep 2021

@viestta absolútne mi nič neje sama a ked jej nechám lyžicu a jogurt celý jogurt nájdem na vlasoch a nic v nej.... absolútne si nechce dať lyžicu do úst absolútne

luccija
5. sep 2021

@anonymnamamina 2r deti v škôlke jedli samé.Jedli ako jedli, ale nehrali sa s jedlom.Ked sa začne hrať povedz, že to odložis.Skusala si nevychovne zapnúť rozprávku a pritom ju kŕmiť?veď už je veľká musí pochopiť, že buď bude jesť a nie sa s jedlom hrať, alebo jej dáš ty.Co zje s chuťou?

anonymnamamina
autor
5. sep 2021

@luccija
Ju to vobec netrápi ze to odložím tesi sa ze ma pokoj a môže sa ísť hrať o hodinu zase to urobí a zase sa tesi ze môže zdrhnut pre ňu to nie je trest ze to vezmem smeje sa mi

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elanor
5. sep 2021

no ja neviem, neviem, ale je uz ozaj velka na taketo "caviky". Su deti, ktorym treba dlhsie trebars mixovat, alebo vac pucit, lebo ich nadrapuje z vacsich kuskov, ale to tak rok az rok a pol, to sa este pochopit da. 2,5 rocna je uz na povazenie. U dr. si s nou bola? Pripadne na gastro? Nema nejaky problem? Alergia, intolerancia? Co ja viem?
Alebo , prepac, nechcem sa ta dotknut - iny problem - teda ina diagnoza?

marcellka32
5. sep 2021

Posadiť do stoličky, k veľkému stolu pritiahnuť tam kde jete aj vy, jesť spolu, dokrmovat, nemá stolovacie návyky, jedlo sa nemá hádzať na zem (na to už je veľká aby to chápala), ak s tým pokračuje, na dalsi krát opäť ponúknem ryžu s mäsom, žiadne výživy, termixy, kaše....hlad je krutý, naje sa

sasha10
5. sep 2021

@anonymnamamina ak ju učíš stravovacim návykom ako ti kazu v komentoch vyššie dlhšie ako rok a nijako ste nepokrocili určite by som o riešila s pediatrickou ona poradí najlepsie

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zenazaba
5. sep 2021

Ahoj. Na modrom koni su same dokonale matky s dokonalymi detmi. "Uz davno mala to...", "Uz davno mala tamto...". Moja ma 13m a uz skoro rok je krmena striekackou, inak by skoncila s pegom v zaludku, lebo odmieta jest aj pit, o kuskoch mozem snivat. Inak uplne zdrave decko.... Skus na fb skupinu "Obtizne krmene a sondovane deti". Tam ti poradia.

mabenn
5. sep 2021

@anonymnamamina "potom plače lebo je hladná tak jej pred nocou dám kasu" ? preboha, netlac na nu, lebo naberie celozivotny zly vztah k jedlu, daj jej cez den jest co dokaze, pride na to casom, syn asi do 2,5roka mal mixovane obedy, ovocie, pecivo sladke zacal kusky odhryzavat, potom sa to rozbehlo

marianarem
5. sep 2021

@anonymnamamina U mojho bol tiez problem zaviest tuhu stravu, nie sice tak dlho ako u vas, ale do 15 mesiacov jedol mixovane obedy, z hrudiek ho napinalo. Ja som ohladom jedla robila aj robim kadeco, co by sa vraj nemalo, no nejako napredujeme. S tou tuhou stravou som to robila tak, ze som mu nalozila na tanier, nechala som ho zjest, kolko da, zo zaciatku to bolo velmi malicko, trebars aj jeden hryz masa, 5 malych hryzov peciva a podobne. Za 30-45 minut. Prva zjedena cestovina bol sviatok 🙂 A potom som robila, co by sa nemalo, a sice dokrmovala mliekom. Bol teda isty cas viac na mlieku ako na inej strave. Ale postupne si zvykol a uz par mesiacov vobec nedokrmujem (teraz ma 21m, rozhodne nezje hocico, ale sa da mu zabezpecit pestra tuha strava). Ja by som teda vo vasom pripade mozno skusila aj to, ze pri kazdom jedle dat kusok niecoho len popuceneho ako prvy chod, nech si zvyka. Alebo nieco malicke, par zrniek ryze, tarhone. Mozno jej to je naozaj neprijemne v ustach, mojmu bolo neprijemne takmer vsetko, aj chrumky, pecivo a ine detske klasiky. No postupne by mala averzia slabnut. Kazdy den proste vytrvalo ponukat trochu popuceneho alebo kusticky len tak adaptacne, na nic netlacit a potom dokrmit inym. Mozem byt mimo, ale u nas to zabralo.

katica2011
5. sep 2021

@anonymnamamina ja Vás veľmi dobre chápem. Moja ma aktuálne 28 mesiacov. Je predcasniatko a pre ňu bolo jedenie jedno veľké utrpenie. Keď sme začali prikrmy v 5.mesiacoch, roztlacena zelenina ju napinala. Ako 10mesacna bola v nemocnici (infekcia) a tam vravela doktorka, že sa máme obrátiť na gastro, keďže mala problémy zjesť tuhú stravu a ze váži malo. Dobre, tak sme tam šli, vypísala nám nutridrinky a co sa týka väčších kúskov, mame sa postupne pokúšať. My sme pri jednotlivých jedeniach sedeli aj hodinu.... Chlieb, pečivo vôbec nechcela, taktiež ani mäso. Ostatne na mikrokusky...akože ja som už revala, že nie je možné, že neviem "naučiť" dieťa jest. Každá kontrola na gastre bola, že sa pokusajte ďalej. Keď mala 2 roky a ešte veľmi nerozprávala, len mama, tata, auto... Nam doktorka odporučila jedno centrum, kde by mohli naštartovať rozprávanie. Žeby ešte to mohlo pomôcť, aby sa rozjedla, keďže iný problém nevidela. Teraz už papa z pečiva, ale nie je to ani pol krajca, ale aspoň.... Ochutnáva všetko, čo predtým bola tiež taka, ze jedla sa zbavovala. Teraz začína len sama papať. Mäso jej ešte stále robí problém, ale pokúša sa.....jedlo jej dávam, len keď sedí pri stole, ja za ňou nemienim behať. A keď vymýšľa, tak poviem, že môže ísť a stretneme sa o 3 hodiny pri stole, dovtedy nič. Napokon aj v škôlke bude jesť, keď bude čas na jedenie. Dopredu sa bojím škôlky, ale keďže mame ešte rok, hádam dovtedy sa to ešte zlepší.

miadi
6. sep 2021

Zo sosovice ju napina? A robis jej tu cervenu? ( to je bez šupky) Ja ju robim s cestovinami maly 1.5miluje tie mušličky a tato je uvarena za 10minut uplne makka a davam malo vody Ta sa vyvari do toho este hrasok a vyvar a Ta sosovica zaplni tie muslicky on to uz od 7m jedol sam .. ale s dcerou sa trapim uz 6r ona mà rada iba par veci nic jej nechuti varene iba mliecne syry jogurty chleba ryby a denne ovocie je zdrava a plna energie . Maly uz v 6m drzal lyzicku a krmil sa sam .. nie je dieta ako dieta . Nenechaj ju ale hrat sa ci robit bordel s jedlom to obe moje deti chapali od zaciatku Aj ked snaha bola 🤣robit neplechu. Skus ju krmit vonku tie kusky ked spadne na travu aspon nebudes mat bordel doma .

marianarem
6. sep 2021

@anonymnamamina @miadi Zo sosovice to aj mojho bud naplo, alebo rovno vyplul. Teda z takej, ktora ma taku klasicku kasovitu konzistenciu. Rizoto podobne, to bolo prenho prilis zlozite. Sosovicu mu robim tak, ze premyjem, aby co najmenej lepila a varim vo vacsom mnozstve vody, aby vysli oddelene zrniecka (s cervenou je to tazsie, tak s inou radsej). Zacinali sme papanim jednotlivych zrniek a teraz uz zvladne aj celu lyzicku. Ale tu cervenu kasovitu stale az tak nema v oblube, ked tak musi byt dobre ochutena. Vela veci sme zacinali naozaj s mini kuskami a bola som rada, ak ochutnal.