Ako mám naučiť dieťa papať kúsky?

tinka2000
4. mar 2014

Prosím vás poraďte mi. Dcérka má 13 mesiacov a nechce mi papať kúsky. Surovú zeleninu, ovocie, ale ani uvarené mäkké kúsky. Nechce ani piškoty, detské chrumky, rožtek, chlieb. Nič čo nie je popučené alebo zmixované. Ako ju to mám naučiť papať? Už je podľa mňa veľká, aby jedla len kašičky. Ďakujem

drmouse
4. mar 2014

Podľa mňa treba postupne pridávať do tých kašičiek väčšie kúsky a najmä nemixovať, iba popučiť vidličkou.Ak nechce papať, ochutnať pred ňou a robiť mňam mňam, aké je to dobré... 🙂 Jedlo by malo chutiť aj Vám a potom aj malá Bambuľka bude papať. Poznám však prípady, kedy nepomáhalo nič, len trpezlivosť.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pemizb
4. mar 2014

My sme zacali davat kusky hned od zaciatku prikrmov.....a dnes maju 15 mesiacov a jedia vsetko bez problemov, aj jablko cele so supkou. Treba skusit dat jej nieco co ma velmi rada...a na kusky. A ona papa aj masko rozmixovane? Inak nasi miluju aj pstruha.....a to len tak oberam z kosti a rovno do ust...je to makkucke a su to prito kusky

tinka2000
autor
4. mar 2014

Ona má rada všetko, ale ak je to zmixované na kašičku alebo popučené vidličkou. Ak je to čo i len maličký kúsok tak to hneď vypľuje a už potom ani jesť nechce. ☹ Aj mäsko rozmixované aj cestoviny, ryžu......Ani piškoty mi nechce, ak jej dám kúštik rožka tak buď ho vypľuje alebo ju začne z toho dáviť. ☹
@pemizb

pemizb
5. mar 2014

@tinka2000 jaaaj zlatinko malinke....tak to asi bude potrebovat cvik. Moja mamina robila v jaslickach a videla ako sa tam deti zvyknu davit...pretoze doma boli zvyknute na mixovane. No...a nakoniec sa naucili aj tie....asi jej to bude trvat dlhsie, ale nauci sa...treba asi vzdy nechat trosicku nepomixovaneho a dat jej aj z toho. Ja som rada ze sme zacali hned len s roztlacenym jedlom....ale tiez som sa bala...ze co ked im zabehne. Mojmu synovcovi tak zabehlo a potom mali vsetci strach ho krmit.
...tak ked je teraz navyknuta papat mixovane, tak ju netrwba nutit...len pomaly skusat. Viem ze teraz nie je asi vhpdne obdobie na broskyne...ale nasi ich zboznovali a kusali ich.....je to makkulinke, stavnate...mozno by sa pri takej chuti pozabudla. Lenze kde teraz zobrat dobru broskynu, vsak? Roztek je asi suchy, to asi nechcela preto. A ked papa napriklad polievku so slizikmi, tak aj tie ma zmixovane?
Jaaaj ale zlata je na fotkach....krasnucka

tinka2000
autor
5. mar 2014

@pemizb Ani zemiačik úplne mäkkučký skoro až rozvarený nechce. Minule jej svokra dávala broskyňový kompót a ani to nechcela. Šťavičku vypila ale keď jej dala kúsok tak ten hň vypľula. Nodávam jej polievočku s rezančekmi ale tie jej tiež musím spučiť vidličkou. 🙂 No veru krásna je ale aká potvorka z nej začína byť. 🙂

pemizb
6. mar 2014

@tinka2000 noooo, tak nejaky ten uspech tam je...rezanceky su len rozpucene. To je potvorka....ked jej chuti, tak aj popucene staci. No....tu je vidno ze to dieta nie je hlupe....hold..odmalicka vie co chce a aj to dostane. Uuuzasna je, musim uznat ze ta mala je cislo. Netreba sa bat....nauci sa neskor.

tinka2000
autor
7. mar 2014

@pemizb no veru je to riadne číslo. No dúfam, že sa naučí lebo to je niekedy poriadny boj to naše papkanie. 🙂 Možno aj preto nechce, že ešte nemá stoličky.

pemizb
7. mar 2014

Nemyslim...nase dvojky jedli i ked nemali stolicky. To nebude tym....je to proste mala spekulantka....vyhovuje jej kasicka, tak preco sa jej ma vzdat. 😀