Ako dlho ste dokrmovali pri príkrmoch?

23. aug 2023

My máme príkrmy 6ty deň a musím stále dokrmovať mliekom lebo mi veľmi málo zje z prikrmu. Vám ako dlho trvalo kým ste sa dostali k tomu, že na obed mal len prikrm?

viestta
23. aug 2023

Neviem ako dlho to trvalo ale kym nezjedol celu porciu, dostaval este mlieko

hederamonstera
23. aug 2023

Dlho trvalo kym mal klasicky obed. Ale vzdy som dokrmovala, pokym fakt nezjedol dost masa a zeleniny, popripade uz aj nejaky lepok (napr. cestovina). Vsak prve mesiace je to len zoznamovanie sa s jedlom.

autor
23. aug 2023

@viestta neviem k čomu mi mal pomôcť tvoj komentár

viestta
23. aug 2023

Len k tomu, ze kym zje malo tak ho treba dokrmovat. My nevieme kedy tvoje dieta zje celu porciu a uz nebude potrebne dokrmovat, pretoze kazde dieta je ine. Dala som ti len svoju skusenost, ako s nou nalozis je iba na tebe

autor
23. aug 2023

@viestta pýtala som sa ako dlho ste dokrmovali a ty že neviem. Čo mám z toho že ty nevieš? Nepýtam sa akobdlho budem dokrmovať svoje ale ako dlho to robili ostatné mamičky. Ty máš potrebu komentovať všetko vždy

viestta
23. aug 2023

tak ti odpoviem jasne: Ako dlho ste dokrmovali? Tak dlho ako bolo treba, teda dovtedy kym nezjedol celu porciu prikrmu.

autor
23. aug 2023

@viestta 🤦

nikpa
23. aug 2023

Ešte niekoľko mesiacov, cca do 1,5 roka. Kam sa ponáhľas 6 dní od začiatku prikrmovania?

autor
23. aug 2023

@nikpa bože neponáhľam len sa pýtam ako to chodí keďže je to moje prvé dieťa

nikpa
23. aug 2023

Dobre, dobre 😄

veronikaszabova
23. aug 2023

Sama zistis, kedy uz nebude potrebovat mlieko po prikrme

svokrinjazykmonika
23. aug 2023

Asi tri mesiace od zavedenia príkrmov. Po jedle už nechcela, len po spánku (2 denné spánky). Teraz už nekojím cez deň vôbec, iba v noci jej chutí. Má 10m.

sara288
23. aug 2023

Autorka si dosť pasívne agresívna 😄 nieže by si bola rada že ti napíšu svoje skúsenosti, ešte odpovedáš takto hnusne… a že čo je pre teba ťažké pochopiť na tom, že dokŕmovali, kým nezjedol celú porciu, tak to už je extrém.. kým toho nezje dosť, dovtedy prikrmovať.

autor
23. aug 2023

@sara288 odpovedala mi jedine mamička nad tebou tak si láskavo odpusti komentár. Ja už keď vidím tu prítomnej jednej pani premudleny komentár v každej téme, žalúdok sa mi obracia

maryetta
23. aug 2023

Hmmm ved zavedenie prikrmu je vlastne “len” ochutnavanie. A zoznamovanie sa s novou chutou. Ucia sa prehltat a podobne.
Takze dieta sa z toho nenaje. To ozaj mozno po 2-3mesiacoch od prikrmu to bolo ze im to stacilo ako jedlo.

autor
23. aug 2023

@maryetta ďakujem 🙂 je to moje prvé bábätko tak vôbec neviem ako to je s príkrmami

andreatytler
24. aug 2023

6ty den? Ved to ste este ani poriadne nezacali. Predpokladam ze dieta ma 5-6 mesiacov.
Mlieko ma byt zaklad stravy do prveho roku zivota. Cize este dalsich 6 mesiacov by malo dieta zjest viac mlieka ako prikrmov.
Ja som nikdy nedokrmovala. Prikrm dostal ked sa zobudil, alebo sa zdalo ze je hladny. Nebyvalo to pred spankom a mlieko mal pred kazdym spankom.
To ti este pridu obdobia ked bude jest velmi pekne a potom zase ked nebude jest nic napriklad koli zubom. Toto musis mat velmi flexibilne pomer mlieka a prikrmov.