Ako často môžu deti jesť vajcia?

kikina84
29. apr 2013

ahojte maminy..nasa 2,5 rocna krpaňa strasne lubi vajíčka,,najradsej ma varene na tvrdo..vedela by ich zjest aj niekolko denne..no viem, ze by sa casto jest nemali..snazim sa to obmedzovat,no neviem do akej miery je to vhodne..mate niekto skusenost,pripadne vedomosti,ako casto mozu deti v tomto veku konzumovat vajcia? dakujem za typ

luciferkax
29. apr 2013

jedno,ax. dva týždenne 🙂 viac by sa nemalo 🙂

sendy182
29. apr 2013

2vajíčka týždenne.....

vefi89
29. apr 2013

prečo tak málo? 😕

katkas1
29. apr 2013

ako moja dcera ta by ich jedla aj niekolkokrat denne ale tak raz do tyzdna jej ich uvarim 😉

albao
29. apr 2013

Tiez mam doma "vajcomilku" 😀 Ale snazim sa to drzat na tych 2 vajickach za tyzden. No niekedy ma viac, zase ona ma cholesterolu malo, maso mava zriedkakedy, mast nepozna, .... a bielkoviny potrebuje. Takze si zase z toho hlavu nerobim.

zivika
29. apr 2013

ked jej chutia, kludne by som jej dala aj jedno denne...neviem, preco by mohla zjest len jedno az dve za tyzden, to snad plati pre babatka, ktorym sa zavadzaju prikrmy, nie pre 2,5rocne dieta...no a kedze vajicka maju hodne bielkovin, tak davaj dcerke menej masa a nemas co riesit...

sissika
29. apr 2013

tak ja davam malemu dosť vajicok, kedze ich ma straaasne rad, zje mi prazenicu z 3 vajicok a davam mu tak 1 x - max 2 x tyzdenne ... ale mäsu moc neda... jaaaj a zabudla som, bude mat 2 roky ...

kuratko
29. apr 2013

najlepsie ziadne 🙂

horana
29. apr 2013

Moja mala medzi 3-4 rokni taku maniu, niekolko vajec denne. Nemala to tak kazdy den, ale povedzme polku tyzdna, niekedy vkuse dni, inokedy kazdy druhy...ja som jej nebranila. Akurat som kupovala vajicka kvalitne.
Potom po par mesiacoch bola uplna pauza, zrazu uz nemala chut vobec, raz sa to zase vratilo, potom pauza a odvtedy uz tak normalne sa to ustalilo.
Verim tomu ze si intuitivne nieco doplnala, jeden stary lekar v nasej rodine razi odjakziva heslo ze pokial to nie je uplne mimo, ma byt dietatu dopriate na co ma chut.
My sme to dodrzali, a je v pohode zdrava a stastna.

btw: ako casto by sa malo co a kedy - na to sa menia nazory vyzivovych odbornikov co par rokov, casto osciluju pomerne rozdielne nazory temer protikladne, ktore potom "vyjdu z mody", ba su povazovane az za nebezpecne, potom sa to zase vrati, pokial je celkova linia smerom k zdravej strave v rodine, neriesila by som, inak moja ma momentalne maniu jest citrony, osupem supu, nakrajam na kolieska a ide, je schopna jeden denne takto zozrat len tak bez nicoho 🙂...

sympa1
29. apr 2013

kolko jej chuti 🙂 vobec niesu skodlive...telo si pyta co potrebuje...nasa tiez by zjedla aj kazdy den chlebik vo vajicku...zato maso ako je rok dlhy nechce...