Ako často kaká bábätko po zavedení príkrmov?

klaudisa
28. mar 2016

Ahojte mamičky potrebujem poradiť. Začali sme dávať pred týždňom príkrmy, synček má 6,5 mesiaca. Doteraz bol plne dojčení, takže mi kakal raz za 7 až 10 dni. Začali sme s príkrmami 3 dni zemiak, ďalšie 2 dni mrkva. Po piatich dňoch sa vykakal, mál ale dosť tuhé hovienlko a bolelo ho bruško. Vynechala som teda mrkvu, vraj zapeká a nahradila som ju cuketou. Odvtedy sa ale ešte nevykakal, sú to 3 dni. Máte niektorá stým skúsenosti, malo by bábetko kakať každý deň, upraví sa to? Sú sviatky a neviem zavolať pediatričke a nechcem robiť paniku a letieť do nemocnice. za každú radu ďakujem.

seahorse27
28. mar 2016

Moj syn mal po zevedeni príkrmov zapchu, ale rekord bol 4 dni, co nekakal. My sme ale prechadzali z kakacieho rezimu 2x denne, ked bol plne dojceny 😀 Tiez mala stolica tuhu konzistenciu, vynechali sme teda mrkvu a ryzovu kasu, zaviedli probiotika a odvar z ovsených vlociek. O dost sa to upravilo, ked sme zaviedli ovocie - hlavne jablka a slivkove pyre, velmi dobry je aj slivkovy napoj od Hipp - riedila som s vodou.

reliovap
Odpoveď bola odstránená
Zobraz