Ako často dávať vajíčko 1,5 ročnej dcére?

zuzkaremiaska
22. feb 2012

Mamičky,18 mesačnádcérka miluje jedlá z vajíčok-praženicu, chlieb vo vajíčku, frncúzske zemiaky s vajíčkom,prívarky s vajíčkom..... Chcem sa opýtať,koľkokrát do týždňa jej môžem dať vajíčko? Počula som,že iba raz. Je to pravda? Je slabý jedák,preto sa vytešujem,keď niečo zje. ďakujem za radu a pomoc. 😀

ichbinich
22. feb 2012

Ano, hovori sa, ze jedno vajicko za tyzden. Ale ak je inak slaby jedak, ja by som dala aj dve.

Moj ma niekedy fazy, ze chce iba nejake urcite jedlo: niekedy vajicka, niekedy ryzu, niekedy zemiaky. A to potom doslova aj na ranajky, obed a veceru. Ryzu a zemiaky moze mat, kolko chce, ked ho chytia vajicka alebo sunka, tak mu to obmedzim 😀 A potom mu na vyrovnanie podavam este viac zeleniny. Teda aby mal vyvazene nie jedno jedlo, ale skor den alebo aj tyzden.
Skusila si aj privarok bez vajicka? Tam ho mozes vynechat. To by si trochu zredukovala. Ale skvarenicu bez vajicka spravis tazko 😀
Inak sa nestresuj, ze malo zje. Cim viac sa budes stresovat, tym horsie. U nas ziadne dieta nezomrie od hladu. Pridu este dni, ze sa budes divat, kde to do seba laduje. A potom zase budu dni, ked bude cely den na dvoch piskotach 😉 Preto hovorim o vyvazenom dni az tyzdni, co sa tyka stravy 😉

nikush
22. feb 2012

podla mna aj castejsie, raz sa tyka do roka, alebo sa mylim....mne uz lezu na city tie tabulky....pozor na salmonelu, to je jedine coho by som sa bala...a ak nie, tak mozno skusit inu potravinu, ktiora obsahuje to co vajcia, mozno jej nieco "chyba" ako sa hovori 🙂

yashmin
22. feb 2012

Ahoj. No ja od 4 mesiaca mam davat raz do tyzdna do polievok jedno vajicko to kazala dr.tak ked take malinke ma raz do tyzdna podla mna 18 mesacnemu neuskodi aj viac krat...treba radsej zavolat dr...

anicka1981
22. feb 2012

ja obmienam, raz kuracie, mlade hovedzie a zltok, to na obed so zeleninkou,,, alebo, ked ma obed iba zeleninu, tak roztriem zltok s maslom a na vecer na chlebik,,, ako pribera dobre, aj ked aj on mava fazy, najma ked zubky idu,ze horko tazko do neho dostanem.... tiez sa nedrzim ˇradˇlekakarov, ten moj mi povedal, ze lepok mu mam davat az od 9 mesiaca, ako na hlavu 🤐 ,, v zasade sa neponahlame nikam a s prikrmamy sme zacinali pomalicky a postupne,,, nesladime, nesolime, lubi aj ovocie a zeleninu, mlieko mi pije uz iba raz za den a to nad ranom... takze k otazke, 2x do tyzna mame zltok urcite, a niekedy aj 3X, nezda sa ze by mal neaky problem s tym, budeme mat 9 mesiacov 😉

ikke
22. feb 2012

myslim, ze po roku moze aj castejsie nez 1x za tyzden, samozrejme zalezi aj, kolko toho naozaj zje - vo francuzskych zemiakoch asi nezje cele 1 vajce. a tiez zalezi, co ine je, ak jedava malo alebo ziadne maso, urcite moze aj 2-3 vajicka za tyzden. mozno jej dokonca chybaju nejake latky, ktore vo vajicku su a ktore ako slaby jedak inak nezje. prilezitostne by som sa na to spytala pediatricky... 😉
kedysi bolo dokonca heslo (ale nie specialne pre deti) "jedno vajce denne" 😀