Ako často dávať 2 mesačnému dieťatku fenyklový čajík?

1stars111
10. dec 2012

ahojte, chcem sa opýtať ako často a v akom množstve treba podávať 2-mes.dieťatku detský fenyklový čajík? ja kojím, ale zdá sa mi že ako sme začali s čajíkom tak kaká cca každý druhý až tretí deň, tak neviem či je to tým čajom alebo nie.....čo by pomohlo aby kakal každý deň? bruško ho nebolká ale je viac nepokojný ak sa cez deň nevykaká, dávame aj espumisan na vetríky-ten nám pomohol na koliky-a ževraj aj ten detičkám zapeká ☹

xlucia
10. dec 2012

kojene dieta nemusi kakat kazdy den. ale ak mas pocit ze mu treba, potom je lepsie jemne pomasirovat brusko, a davat probiotika z lekarne. kup si acidophilus. espumisan vymen za sab simplex, tiez je bez predpisu. a fenyklovy caj vynechaj uplne. vela deticiek boli brusko prave z neho

zdenka270921
10. dec 2012

No ja tiež kojím a myslím, že čajík potrebný nie je...do 6mes.by plne dojčenému bábu malo stačiť to mliečko.. neviem síce, ako ti kakal predtým,kým si nezačala dávať čajík.

danjelca
10. dec 2012

načo cpete kojeným detom ten hnusný čaj?

terezkazv
10. dec 2012

Ahoj, no je to věc názoru. Bydlím na Slovensku, ale jsem češka a co jsem se bavila třeba se ségrou, tak v ČR fenyklový čajík nedává skoro nikdo. No mě hned jak jsem přišla z porodnice a měla tu pediatričku doma na kontrole, tak mi nakázala fenyklový čajík nebo převařenou vodu každý den. Je pravda, že malý se narodil na začátku léta, tak mu tekutiny trebalo stále a ne vždy jsem ho mohla nakojit, tak jsme mu dávali aj tento čajík i vodičku (Lucku, drobček). Ptala jsem doktorky na co je kojenému dítěti čaj nebo voda a ona, že je třeba malé naučit hned i na jiný přísun tekutin než mlíčko, kdyby byl chorý a trebalo ho zavodňovat. Je pravda, že malý se naučil a čajík nám vydržel až do teď, no máme už 7 měsíců, a i když kojím už mu to nestačí. Náš malý kakal po čajíku i 5x denně a nikdy si na bříško nestěžoval. Dávej čajík kolik uznáš za vhodné, ono to malé stejně vypije jen pár ml, asi je to nějaký nový trend. Mě za to maminy i tu na MK odsuzovaly, ale já se řídila doktorkou a hlavně malým, když jsme byli venku a pýtal si pít. Dokonce pil z flaše, ale prsník plný maminčiného mlíčka by za ni nikdy nevyměnil 🙂 myslím si, že to jsou jen staré pověry, že když má mlíčko, tak nic jiného, teda ak je vonku ještě takové teplo, jak jsme my zažili. Nejlepší odpověď ti dá tvé bábo či mu treba alebo nie . Zdravím

pancake
10. dec 2012

ked sa nemôže vykakať, nehladaj chybu v ničom iba v tvojej strave. skús ju upraviť a pekne ti bude bábetko kakať. 😉

drobcek26l
10. dec 2012

Môj názor je taký že fenyklovým čajíkom sa nedá nič pokaziť. A prečo by si bábo nemohlo zvyknúť aj na inú chuť ako materské mliečko. Keby naraz prišlo leto a Vaše bábo by bolo smädné čo mu dáte keď nieje zvyknuté ani na prevarenú vodu ani na čajík. Náš drobec sa čajíkom vie pekne utíšiť keď je nespokojný medzi papaním. Dávame mu ho od narodenia a nemali sme s ním žiadne problémy

alex137
10. dec 2012

naši mali problemy s pitim fenikloveho čaju ale aj s harmančekom, prestali sme davať a dali len čistu vodu, cvičili nožičkami a esplumisan vymenili za sab simplex

monika2712
10. dec 2012

Nasadit probiotika, Biogaia alebo Biolac baby drops, 3kvapky denne. Tiez sme mali problem s kakanim a po tyzdnovom uzivani tych druhych (Biolac) zacal pekne sam kakat kazdy den min.raz, predtym ho trapili aj 5 dnove zapchy, nepomahlo nic.

euka210
10. dec 2012

čaj netreba, kakať nemusí dojčené každý den, ak mysliš že ho to trápi, tak pomasírovať bruško. Ak nie sú veľké problémy, tak by som vôbec žiadne lieky do bába nepchala.

danim
10. dec 2012

plne dojcene dieta, ktore sa ma len a len dojcit celych prvych 7 mesiacov- nepotrebuje vobec ziadne tekutiny, ziadne !!! a kakat nemusi celych 11 dni, lebo si jeho telicko vsetko vstrebe cez crievko. v tom je materske mliecko take dokonale. v dnesnej dobe je tooolko dostupnych informacii, ze je velka skoda ak sa dietatku nedopraje najlepsie co moze dostat a nevedomky mu to mama kazi cajmi.. a vsetkym moznym.. velka skoda 😒

anickaaa6aaa
10. dec 2012

Je pravda že dieťa nemusí kakať každý deň, ale tiež si nerob ťažkú hlavu z tých čo ťa hneď "sprdnú".. keď vidíš, že je malý spokojný tak mu trošku čaju daj...vidím na svojom, že keď je smädný a dám mu mliečko tak sa mi pogrcká, lebo je prejedený a proste mu nejaké tie tekutinky chýbajú...aj v pôrodnici dávajú deťom prevaremú vodu, keď je teplo či leto...toľko môj názor...

erika5025
10. dec 2012

U kojenych deti sa moze stat ze nekakaju aj 10dni, a ani cajik nemusis davat,ja som skor davala len cistu vodu aj to len trosku na lyzicku ale aj to asi od3-4mesica ked uz zacalo byt teplo,Plno kojene deti nepotrebuju prijmat tekutiny beru si ho z mliecka,ale kazdy ma iny nazor a vie co je pre svoje deticky najlepsie...

zunolu
10. dec 2012

JA som prvého pol roka len kojila malá nedostávala nič iné ako moje mlieko a tiež nekakala každý deň. Kojené deti nemusia kakať denne moja tak raz za 3 - 4 dni feniklový čaj som jej dávala od pol roka a po ani nie mesiaci som ho dávať prestala - malú z neho bolelo bruško. Tvoj malý môže byť nespokojný práve z feniklového čaju skús ho vysadiť a uvidíš ak sa ti zdá že potrebuje piť aj niečo iné ako mlieko skús čistú vodu inak je podľa mňa podávanie čaju zbytočné. Nám na zaberal sab symplex.

konopka
10. dec 2012

Môj drobec prvych 6 mesiacov nedostával nič okrem môjho mlieka, raz nekakal aj 8 dni a nič sa mu nestalo. Skus vynechať ten feniklovy čaj, možno z neho je snespokojny aj keď si myslim že by nemal ubližit. My máme teraz dva roky, a nechceme piť nič okrem čistej vody, maleho kojim no neviem čo bude keď prestanem, lebo nechce piť mlieko. Ale to je o inom. Problem je, že keďže som mu vôbec nedavala čajik, tak mi ho odmieta doteraz, a veruže v tejto zime a pri nachladnuti by mu pomohol, teraz spätne by som ho určite privikala aj na ine chute ako MM🙂

slniecko41
10. dec 2012

načo dávaš čaj, bože veď keď kojíš netreba nič viac ......zbytočne mu zaťažuješ bruško.....

sampo
10. dec 2012

Podla mna ziadny caj mu netreba. 🙂 moja niekedy nekakala aj tyzden...

zuzuj
10. dec 2012

čaj žiadny a už vobec nie 2mes. babovi...Kakanie nesuhlasim, ze suvisi s tvojou stravou....podla mna nič nesuvisi...planujem pri druhom dieťaťi jesť uplne všetko....jedla som len suche rožky a cestoviny a pod. , a mala mala koliky aj sa skrucala akoby mala v bruchu 100 čertov prve 3 mes. ani žiadne sam simplexi a ine Nutritoni na zahustenie...podla mna blbina ako tahat z matiek peniaze....
kakanie raz za 2 dni je uplne v poho.....chceme vela veci....a od nas to nesuvisi...pokial nema bolesti bruška...tak sa netrap vobec....
Navykať suhlasim na ine tekutiny ale podla mna voda je prva a čaj až po pol roku....a voda skor...lebo presne mala mi potom nič nechcela okrem MM a bol to horor....cez leto....jej to nestačilo...

sendy182
10. dec 2012

prečo chceš dať kojenému dieťatu čaj.????? 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 ....ono potrebuje len mliečko.. 🙂 ......stolicu nemusí mať každý deň.....niekto kaká do každej plienky iný raz za 4 dni............stačí ak budeš piť čajíky ty.......hlavne vynechať čiernu kávu......... piť čistú vodu a čaj pre kojace......alebo aj ten feniklový...harmančekový.....medovkový.............. 😉

inffinity
10. dec 2012

já jsem dávala čaj od 14dnů protože bylo 40stupnu a malá mela žízen, sedela sem co 5minut a kojila.. :-/ tak sem nasadila čaj.. u tebe sem nepochopila proč ho malemu davaš? Kvuli bříšku nebo žízni? Na žízen mu tedka v zime stačí tvoje mlíčko a jestli na bříško ja sem mela vzdy uvarenou tu malou flasku 120ml a nevypila ji nekdy celou..jinak na bříško možná lepe než čajik zkus nejake probiotika biogaja nebo tak neco 😉

mikiella
11. dec 2012

Ja som presne ten isty pripad mam dvojmesacnu dcerku. Tiez sme davali feniklovy cajik ,lebo sa nemohla vykakat. Tak som sa opytala skusenejsich mamiciek a povedali,ze ak kojis tak nemusi pit nic naviac. Len si zbytocne zvykne na flasku atd.Ked sa uz velmi nemohla vykakat tak som jej dopomohla teplomerikom. Teraz uz nema taky problem treba davat babo castejsie na brusko nech si poprdka. A podla mna to suvisi so stravou. Prestala som jest brokolicu,lebo som citala,ze sposobuje koliku a je dobre. 🙂

slavka034
11. dec 2012

u nás čajík nedávame ale popíjam ja čaj z feniklu,anízu a rasce a to sú prdíky čo prdíky ale prdy 😀 😀 😀 😀 až sa smejeme že malá prdká ako dospelý človek 🙂 🙂 u každého bábätka je to iné kým si zvykne na režim kakania... moja sa vykaká buď ráno alebo večer a kým to nepustí do plienky všetko tak je tiež nespokojná...nechám ju rozbalenú nech si pokope nožičkami precvičí trošku črievka a ide to šupom potom 😀 😀 😀

stanislavao
11. dec 2012

ziadny caj. ziadny espumisan. kakat mu staci aj raz za 3 dni. ak ma problemy, treba vasu stravu upravit. na caj dieta vobec neucte. nikdy. ked dojcite, staci mu mliecko. z predneho mliecko sa napije, zo zadneho sa naje, lebo je sytejsie. ak mate pocit, ze je len smadne dieta, dojcite, aby sa napilo. a v lete tiez ziadne caje, ale len cistu vodu. ak ak je problem s kolikou, tak Sab Simplex.

locko007
11. dec 2012

Ja by som sa skôr ako pred čajom pozastavila nad espumisanom. Načo hneď lieky. Náš bol kojený, nevykakal sa niekedy aj týždeň. Espumisan sme nedávali NIKDY ani nič podobné. Ako prevenciu pred bolavým bruškom sme dávali práve fenyklový čaj hádam 2x do týždňa, asi 10 ml a podávala som mu to lyžičkou. Treba masírovať bruško, cvičiť s nožičkami.

hajanka
11. dec 2012

@1star111 ziadny cajik mu nie je treba, ani kakat nemusi kazdy den (😲)
plne dojcene dieta kaka aj raz za tyzden, je to len znak toho, ze vsetky ziviny z materskeho mlieka jeho organizmus spracuje (co je len dobre). V MM ma aj dostatok tekutin aj vsetkym zivin. Caj je uplne zbytocny. Nechapem to zmyslanie preco matky chcu aby deti kakali kazdy den 😖 ved to nemaju ani sancu stravit poriadne ani vycerpat vsetky ziviny.... len zjedia a vyk... a opat jedia a opat vyk...
Okrem toho caje nie su vhodne pre male deti, skore vystavenie bylinam zvysuje pravdepodobnost vzniku alergii, ochudobnuju organizmus o mineralne latky ktore na seba viazu a fenikel (aj rasca napr.) navyse moze sposobovat zvysenu plynnatost, problemy s vyprazdnovanim a boleti bruska. 2mes. babetko nepotrebuje absolutne nic ine v strave okrem MM, nepotrebuje si zvykat na ziadne ine chute, maximalne tak na chut mlieka, naucit sa ho dobre travit, spracovat, v MM prijima dolezie lactobacily, ktore sami robia svoju pracu v jeho traviacom systeme (dobru), bylinami to mozes len pokazit.... Ak mas pocit, ze ma problem s bruskom, prestan mu davat byliny a espumisan.

ivulik21
16. dec 2012

Bože môj ako nič v zlom, ale nedá mi nereagovať na túto tému. Udivuju ma mamičky typu načo dávaš čaj kojenému dieťaťu a za tým milion výkričníkov a podobne. Tvárite sa akoby ste boli najsuper mamičky na svete. Každá mama vie, čo je pre jej dieťa dobré a ak mu dáva čajík, tak nech mu dáva, sama hádam vie čo robá. Čo tak strašné sa tomu malému stane, keď sa trošku napije??. Ublížiť mu to neubliží a aj keď ja nekojím, neodsudzujem ani tie čo koja a dávajú aj inú tekutinu.Každá z nás je dospelá a každá vie čo robí a samozrejme robí pre svoje bábo len to najlepšie, tak neosočujte akoby svoje deti vraždili!

tigra440
16. dec 2012

moj nazor je zasa tiez taky ze caj neublizi ved babatko sa z neho iba napije je to voda ktoru vycika ved aj vy ked ste smadny tak napijete ....ja som aj kojila a aj od prveho tyzdna davala cajik feniklovy len tak jemne zarobenyy viac to bola voda .....bolo leto tak trebalo pitny rezim dodrziavat ale cez zimu sa zasa viacej kuri a dieta tiez poti takze smadne je rovnako.....este som nepocula aby cajik tak velmi skodil ..............aj ked doktori povedia netreba ho davat pokial kojis ale nezakazuju ho !

balimka
16. dec 2012

@ivulik21 precitaj si este raz tu otazku ...
1. ta zena sa pyta kolko TREBA dietatu podavat caj .. cize si asi mysli ze caj sa MUSI podavat (aj mne to dookola hovorila cela rodina a mali vsetci pocit ze mi dieta zomrie od smädu ak mu nedam urychlene ten caj)
2. pise ze ma problemy a mysli si ze mozno z caju
3. nie je jasne aky caj mu dava, mozno aj ten granulovany hnus.

Pre kojene dieta je caj cisty nezmysel a v nasej spolocnosti je velmi hlboko zakorenena predstava ze ho novorodencom treba davat.

Lenze ak dieta pije ine tekutiny -> pije menej mlieka -> menej pribera -> lekarka odporuci prikrmovat umelym -> klesne produkcia materskeho mliecka a kojeniu je rychlo koniec.

Keby som pocuvala dobre rady mamy ktora takto prisla o mlieko po par mesiacoch kojenia, tak uz davno nekojim 😉 Takto mame mliecko este v 2r ...

Takze preto davame rady zmätenym zenam ktore maju o ne zaujem ... tie ktore nemate zaujem to necitajte a krmte si deti cim chcete

janinah
16. dec 2012

v dnešnej dobe si každá matka vie prečítať čo sa ne/odporúča ,či sa rozhodne dávať či nedávať čajík je len na nej,deti vyrástli s čajom i bez neho,tak nechápem,čo tu niektoré odpadávate,smajloch kreslíte a výkričníky píšete....však stačí normálna odpoveď- ja som to robila tak a taká je moja skúsenosť....moje deti čajík dostávali,kakali skoro denne,koliky nejaké výrazné nemali,ale nedávala som žiadne lieky typu Espumizan,toto podľa mňa netreba,skôr masáž bruška a ten čajík nám pomáhali

gyarmati
13. jan 2013

Moja malá má 10 týždňov,a 2týždne jej tiež dávam feniklový čajík,odvtedy krásne kaká skoro po každom papaní,nemáme problémy v noci pekne spinká,takže tak!Predtým dávali mamičky kravské mliečko,čajík,mama mi vždy hovorí že som mala 3mesiace a už som papala jemnú polievočku ,a nič mi nebolo.Mám 34 nemám alergiu,som zdravá ako repa!Prvá dcérka má 6rokov ,všetko sme robili nanovo,ako teraz je IN 😀 ,a má alergiu na mliečny cukor,na roztoče,na prach.... 😖 !Tak čo dodať?!

helka107
24. apr 2013

moj maličký má 5 týždňov a teraz ked je tak teplo si pýtal piť aj 2x medzi papaním a vždy sa povrackal, mne lekárka poradila prevarenú Lucku,alebo hocakú kojeneckú vodu, vypije vždy len troška aby zahnal smad a už tolko neplačeme....🙂