Ako často a čo dávate piť 6 mesačným kojeným deťom?

randrea
19. mar 2012

Ahojte, ako sa ma spravne postupovat so zaciatkom prijimania inej tekutiny okrem materskeho mlieka? Mame 6 mesiacov, zacali sme papat zemiak, celkom uspesne🙂 a neviem kedy a ako zaclenit postupne aj vodicku. Davali ste kojenecku, kolko, ako casto cez den a hned od zaciatku prikrmovania alebo mam trochu este pockat? Dakujem za dobre rady.

abika26
19. mar 2012

babo do 10mesiacov nepotrebuje ine tekutiny ak je kojene.ale ak chces mozes skusit davat prevarenu,vychladenu dojcensku vodu a neskor caje....a ako casto?to si urci tvoje deculo 🙂

katkamarek
19. mar 2012

@randrea Ja som toho nazoru, ze dietatu treba dat aj inu tekutinu ako mlieko. Tiez som to dodrziavala, ze malej inu tekutinu netreba a teraz mi ani nic ine vypit nechce, iba mlieko, a to uz ma rok, a kojena bola iba do 3,5mesiaca. Vsetko ostatne, caj, vodu, stavy....a neviem co vsetko nevypije, z flase vobec, z pohara este ako tak, ale to sa ani neda ratat, za nejaky pitny rezim. Skusam vsetko mozne, striekacku, srandu, pitie z normalnej flase, nie kojeneckej, slamku....Nic nepomaha. Netvrdim, ze to ze som jej vodicku nedavala od zaciatku na to malo vplyv, ale myslim si, ze keby som jej trosicku vodicky davala od narodenia, tak by si na to skor zvykla.
Takze podla mna mozes urcite davat po troske prevarenej dojcenskej vodicky, po papkani, a pomedzi to aj cez den, ak sa bojis davat z kojeneckej flase, tak skus najprv lyzicku, potom neskor poharik so sosacikom, nepojde to hned, ale urcite sa to nauci. A dieta, aj kojene do 6 mesiacov podla mna vodicku v case tych najvacsich letnych horucav potrebuje. Mala mi vtedy vypila deco vody na den, co bol veeeelky uspech u nas 😀
A po dalsie, riad sa sama sebou, ale chapem, ze pri prvom dietati je to tazsie.

jajka81
19. mar 2012

Ahojte, môj maly je stále kojeny, do 6 mesiacov bol výhradne kojeny, ale už od narodenia mu dávam aj vodicku na pitie, normálne z fľaše. Narodil sa v júli, takze v tých najväčších horucavach mu chutila voda viac ako mlieko niekedy, každý deň sme jej vypili tak 300-400ml. Na jeseň sme dávali menej, vlastne len keď stikutal, ale odkedy papa prikrmy, dávam mu opäť aj vodu. Je to hlavná prevencia voči zapche, ktorá môže nastať prechodom na tuhu stravu.
Ja som sa pytala mojej doktorky, akú vodu mám používať a ona že buď prevarenu vodu z vodovodu, alebo dojcensku vodu, tu však nie je potrebné prevarat.

vulka
19. mar 2012

@randrea Dcéra má 6 mesiacov. Tiež sme už začali s príkrmami, ale nevidím dovod na pitie niečoho iného ako materského mlieka.

majka1981
19. mar 2012

Moj syn zacal pit vodu az ked mal neako 8 mesiacov, do vtedy ju odmietal. Nesilila som, ponukla som po jedle a pocas dna a neako po tom 8 mesiaci ju zacal pit. Krasne z pohara. Najlepsie je, ked dieta vidi ako Ty pijes a vtedy ponuknes aj jemu sa napit. Caj sme pridali az teraz pred mesiacom, do vtedy mu nechutil - tak isto som to nesilila, ponukla moj caj (ja pijem teraz najradsej harmancekovy nesladeny) a zrazu sa napil a zachutil mu. Pokial dojcis, tak si starosti nemusis robit - ponukni - ked nechce - dobre - ked chce - pochvalit a basta. To sa vyriesi same....

lenka311
19. mar 2012

@randrea Mne v tomto veku nechcela vodu ani čaj, proste nič len materské mlieko.... Vraj to stačí... Som toho názoru, že pokiaľ nie sú vonku horúčavy, tak to nerieš... Ponúkni mu z fľašky, prípadne z lyžičky, ak nechce nechaj tak... a v polievočkach je tiež dosť tekutiny..

wwwphotokidssk
20. mar 2012

@randrea ahoj, kludne mu vodicku ponukaj, aby si zvykol, za chvilu je tu leto, a aby si navykol.nic zle to nie je, ponukaj kazdy den, po lyzickach a naucite sa v pohode 😉 😉 😉

gaby21
20. mar 2012

@randrea Ahoj, ja som davala cistu vodicku zakazdym ked spapal prikrm,a to rovno z poharika, zo zaciatku si iba tak cuckal, postupne si na poharik tak navykol, ze v roku uz sa napil bez problemov uplne sam, doteraz nic ine okrem cistej vody nevypije, nikdy sme nepouzivali ziadne flase, pohariky so sosakmi alebo nebodaj slamky. Aj na vychadzky som brala vodicku do avent poharika, lebo sa da pekne zasrobovat, nechcela som ho nasilu ucit na flasu 🙂