Aké sú najobľúbenejšie jedlá vašich detí?

8. aug 2024

Aké sú (3-5) najobľúbenejších jedál vašich detí?
Zaujímajú ma najmä tak 8-14ročné. Možno dáte nejaké tipy, môj mladší stravník je veľmi vyberavý.
Čo vašim najviac chutí?

3009
8. aug 2024

bolonské špagety, špagety s paradajkovým pretlakom rybičkami a mušlami, granatír, mäso na šťave s cestovinami, kuskus s mäsom, plnená paprika, bryndzové halušky. mäso na sladko s ananásom.

riskoh
8. aug 2024

Spenat, cestoviny s tuniakom, maso v paci s opekanymi zemiakmi, lokse, fazulovy privarok s fasirkou

barbie2023
8. aug 2024

Absolútny top sú obyčajne špagety s kečupom a syrom 😂😂 potom spenat so zemiakovou kasou, špenátové halušky so syr.omackou, kuracie mäso na smotane s cestovinami ,langoše 😂,hranolky samozrejme a pečené stehna s ryžou.joj a bryndzové halušky som skoro zabudla 😬

7miriam77
8. aug 2024

Cestoviny s tuniakom a brokolicou, špagety s paradajkovou omáčkou a syrom, rizoto s hráškom, kukuricou a mäskom, zemiakové placky, šošovicová polievka, paradajková polievka, pizza, losos a v podstate všetky druhy rýb....

zuzitko74
8. aug 2024

Cestoviny mac and chees, kuracie zapečené so syrovou omáčkou, vyprážaný syr, losos, francúzske zemiaky...na sladké fakt nie sú.

diewcatqoo
8. aug 2024

Butter chicken - to by jedol kazdy den. Potom strapacky s kapustou, segedin, madarsky gulas s knedlikom, kuracie rezne na prirodno, pecene kura s ryzou, kolienka s masovymi gulickami v paradajkovej omacke, lasagne, rezne so zemiakovou kasou... ale inak je teda slaby stravnik, je tychto par jedal dokola.

autor
8. aug 2024

@diewcatqoo butter chicken, to pocujem prvy krat, toto je ono? https://fresh.iprima.cz/recepty/indicke-butter-...

lila246
8. aug 2024

1. Cestoviny so sunkou a smotanovo-syrovou omackou
2. Butter chicken ako bolo spomenute vyssie, alebo aj nepalive Chicken Curry
3. Dukatove buchticky
4. Pecene zemiaky v rure so syrom, popripade aj so sunkou alebo kur.masom
5. Pirohy
6. Bryndzove halusky so slaninkou
7. Sunkova pizza

Vsetky tieto jedla su pre nas “bezpecne” , sice pizzu niekedy nejedol kvoli paradajkovemu zakladu, a omacky tych dvoch indickych jedlal musia byt poriadne rozmixovane. Je super ale ze chces synovi varit co vies ze zje a nenechas ho hladovat kvoli tomu, ze odmieta jest , napriklad, prave navareny sososicovy privarok. Bohuzial som sa s tym v okoli stretla a je mi z takych ludi extremne smutno.

slavkadi
8. aug 2024

"rýchle halušky" (cestovina s kyslou smotanou), syrokremove halušky, losos na olivovom oleji, kuracie sote na paprike s ryžou, rizoto s mexickou zeleninou a mäsom, pečené zemiaky v šupke, hranolky len tak čisté bez omáčky, a bagrovacia polievka (vývar s kopou mrveničky), špagety bolognese.

majulino
8. aug 2024

13 ročný halušky s bryndzou, domáca pizza, cestoviny len tak s opraženou slaninou, cesnakom a pretlakom, vývar, mäso na prírodno s ryžou, langoše a ešte zemiaky na paprike a k tomu kyslé mlieko 🫣
10 ročná halušky, cestoviny, špagety, polievky.
Varíme aj iné, ale akonáhle už neviem čo variť a opýtam sa, toto sú najčastejšie jedla, ktoré spomenú

anshelia
8. aug 2024

Rezeň s ryžou, francúzske zemiaky, zapečené cestoviny, pečená kačica-kapusta-knedľa, pečené langoše, losos,...ako som tu vyššie čítala halušky u nás absolútne nehrozia 😂 ani cestoviny s rôznymi omáčkami veľmi nie

yanni
8. aug 2024

5 a 9 rocna: segedinsky gulas s domacim knedlikom, falafel, taboulé, datlovy kolac, wine leaves hlavne este so zeleninovym salatom, ryba vsetky mozne druhy na vsetky mozne sposoby k tomu väcsinou zemiakova kasa alebo zemiaky varene v supe, velky v alobale peceny zemiak s dipom (tvaroh+bylinky), fattoush, shawarma, hummus na rozne sposoby, vlastnorucne urobena pizza oblozena podla chuti-salama, sampinony, olivy atd., tuniak, pecene kura s ryzou alebo zemiakmi a salatom (mix zeleninovy alebo uhorkovy), rozne polievky - najoblubenejsia je kuracia alebo zeleninova ramen soup, palacinky, sushi, sushi, sushi, sushiiiiii (na ranajky, obed, veceru a keby mohli, tak aj kazdy den), celkovo azia, indicka kuchyna a hlavne arabska/orientalna.

autor
8. aug 2024

@lila246 tak u nas je istota len losos so zemiakovou kasou, kuracie na prirodno so stavou s ryzou-zje takmer len ryzu, granadir, spagety len s tuniakom. A potom podla toho ako sa zobudi francuzske-zje iba zemiaky, nugetky s hranolkami, prazma, pizza, rizoto, bryndzove pirohy. Nastastie je vela ovocia a niektore polievky, lebo nonstop dranka sladke, stale stale, je to pre neho ako droga.
U nas su pomerne casto aj dve jedla na obed, aby sme my nemuseli jest stale to iste🙈
@yanni wow, take male deticky a ze sushi 👍
@slavkadi bagrovacia polievka to je dobre ☺️

autor
8. aug 2024

@barbie2023 clovek urobi delikatesy a oni maju casto najradsej take “obycajne” ze spagety so syrom a kecupom 😃

lauriik
8. aug 2024

Rezen so zemiakmi, pizza, sosovicovy privarok, spenat s vajcom, kapustnica, brokolicova polievka, vyvar, cestoviny s rajcinovou omackou/bolonske, masove gulky v rajcinovej s cestovinou, plnena paprika, segedin (ale jedia len knedlu a omacku bez kapusty ), fazulovy privarok.

barbie2023
8. aug 2024

No jasne..alebo som zabudla ešte palacinky klasické obyčajne s lekvarom a nutelou,ale to keď už tak skôr na raňajky mávame keď mám čas vypekat.

tilonka
8. aug 2024

Rezen alebo fasirky a k tomu zemiakova kasa alebo hranolky, kolozvarska kapusta; morcacie kocky masa s lecovou alebo prirodnou omackou (v nej hrasok, kukurica, mrkva) a s ryzou; sosovicova polievka; hovadzi alebo slepaci vyvar, palacinky; madarsky gulas; perkelt s kolienkami; svieckova; segedinsky gulas; bolonske spagety; pecena kacka s cervenou kapustou a knedlou; kapustnica obcas; plnena paprika, pizza; bryndz. halušky; nugetky s hranolkami

autor
8. aug 2024

@tilonka ty mas ake velke deti?

tilonka
8. aug 2024

9 a 7 rocne. Ale deti maju vlastne radi to, co chuti aj mne a rada to varim

tiezjedna
8. aug 2024

naši milujú stredomorskú kuchyňu (chobotnicový šalát, šneky po burgundsku, krevety, kalamáre, slávky mariniere), ale aj kura na paprike, sviečkovú, hovädzí guláš, boloňské špagety, špagety carbonara, raclette, hambáče, mac&cheese, fish&chips, pho bo, poké na všetky spôsoby, chleba vo vajíčku, rybičková nátierka... (22, 11, 8) A zbožňujú polievky😍 Jediné, čo teda všetci traja neznášajú je bryndza... nechápem; ja ju milujem, asi to zdedili po tatovi, pre toho je tiež no go 😂

autor
9. aug 2024

@tiezjedna nepozicias mi deti? 😂

autor
9. aug 2024

@tilonka to je super

tiezjedna
9. aug 2024

@autorka naše deti fakt nechceš živiť🙏😂

lentilka78
9. aug 2024

U nás vyhrávajú :
Na raňajky jednoznačne chlebík alebo rožky vo vajci, ham&eggs, tousty z toustovaca a najmladšia cereálie s mliekom
Polievky iba paradajková,frankfurtska s parkom a vývar s rezancami
A čo sa hlavného jedla týka tak bryndzové halusky, špagety s kečupom a syrom, kuracie rezne, rybie filé, tie kocky v trojobale so zemiakovou kašou, ďalej mäsko na prírodno s ryzou alebo kašou, pizza samozrejme, hranolky, pečene kura s ryžou, ale to im musím obrat mäso od kosti lebo sú leniví 🙈 palacinky, zemiakové placky, momentálne ficime na zemiakovo cuketovych plackach, zapečené tortily s hocičim co je v chladničke a treba to minút 😁
A zbožňujú grilované mäso... Je toho dosť
Ale som rada za to, že v poslednej dobe majú radi aj zeleninu, hlavne najstarší si ku každému jedlu bud pripraví alebo vypýta aspoň paradajky, uhorku alebo aj šalát, čo som mala problém do neho dostať ešte pred 2 rokmi

vroni
9. aug 2024

Moje deti milujú rizoto, rezne, salamovu pizzu, akúkoľvek zeleninu v ľubovoľnom množstve (či už polievku, šalát alebo prílohu), soté, guláš, kura na paprike, bolognske a cesnakove špagety, polievky, čínsku kuchyňu a strukovinove privarky. Mladšie mi nedá do úst nič z ryb a syr a ani jeden nemajú radi sladké jedlá.