Aké mlieko dávať po Nutrilone?

simanjelicek
13. máj 2013

chem prejst z Nutrilonu na obyčajne mlieko,ale neviem či mam skusit polotučne alebo plnotučne?? 😒

brumka
13. máj 2013

pokracovat s umelym

zuzkanemethova
13. máj 2013

tiez by som odporucala pokracovat v umelom lebo obycajne nema tolko vitaminov ani zeleza 🙂

iva87
13. máj 2013

My sme davali plnotucne, az teraz ked mal maly 3 roky som vymenila za polotucne 😉

huxy
13. máj 2013

my sme prešli na plnotučné mlieko,keď malá mala 1 rok a 2 týždne.ešte chvíľu by som počkala.len zas nie príliš dlho,aby potom neodmietal normálne mliečko.

ivuska027
13. máj 2013

urcite by som este pokracovala s umelym aspon do roka. My sme sice pili do troch rokov a aj s mladsim to nespravim inak. Ak je to otazka penazi, skus lacnejsie mliecko, napr Hami, to je ten isty vyrobca 😉

cerez
13. máj 2013

Pri prvej dcére som po 13 mesiaci prešla z Nutrilonu na kravské mlieko. Nemala problém. Zo začiatku som používala plnotučné mlieko. Teraz pri synovi bol po roku rovnaký pokus, ale márny. Nechutí. Jemu dokonca prestal chutiť aj Nutrilon. Chytil sa nám na Hipp mliečko a to sa olizuje aj za ušami. Ide mať 20 mesiacov a tak som sa znova snažila ponúknuť mu kravské mlieko a márne. Nechutí, nevonia. Rozhodla som sa pokračovať v Hipp mliečku trebárs aj do 3 rokov. Nebudem ho nútiť, pokiaľ chutí a ide to a dôležité je, že dostáva to čo má nutrične mať.

jankaajanko
13. máj 2013

ahoj ja som prestala davat umele mlieko po ich dovršeni jedneho roku aj niake drobne .presla som na plnotucne mlieko ktore som prevarala pre istotu a potom asi po dvoch roch som presla prevarat a davat len polotucne nemaju stym zatial ani jeden problem cavko jana

lauricka
13. máj 2013

pozeram, v akom veku je dieta. Tak tu ani niet o com uvazovat. Kravske mlieko neupravene pre deti urcite nie. Pokracovat v umelom. Ak je problem v peniazoch, skuste Babylove v DM-ke.

matkamirko
13. máj 2013

Urcite odporucam pokracovat v nutrilone, a najlepsie do 3 rokov.

stanislavao
13. máj 2013

7 mesacnemu urcite Nutrilon.

radlinka
13. máj 2013

My pokracujeme v Nutrilone resp. Aplamil 2+ a cez den ma maly rad kravske plnotucne mlieko . Ak mozem vyberam organicke. Skusali sme postupne prejst a celkom dobre to znasal. 😉

beatrice28
13. máj 2013

ja som dávala svojim obidvom deťom po nutrilone plnotučné mlieko až do 3 rokov, tak to odporúčajú aj pediatri

sveta27
13. máj 2013

Pediater-primár nám odporúčal dávať umelé mlieko (konkr. Nutrilon) minimálne do dvoch rokov, pričom deti majú normálny zdravotný stav. Keď potom kravské, určite plnotučné, nakoľko existujú výskumy, že deti, čo nepijú plnotučné, môžu trpieť podvýživou! Navyše kravské neobsahuje dostatočné množstvo vitamínov a minerálov (najmä železo!) pre takéto dieťa. Určite si nedajte radiť od babiek, tetiek a iných "múdrych" osôb-áno, kedysi dávali deťom len kravské, ale nepoznali pampersky a veľa detí aj zomieralo, ktoré by dnes prežili-skrátka časy sa zmenili!!!

mimi
13. máj 2013

mne pediatricka doporucila podavat UM do 3 rokov a az potom kravske, plnotucne.

katkab1985
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindaa1
13. nov 2013

my pijeme mliecka Topfer bio 1 a coskoro uz pojdeme na bio 2 a spat by som uz urcite nemenila! Odporucam.

hori
13. nov 2013

ja som pri oboch detoch presla z Nutrilonu na plnotucne kravske asi v 1 a pol roku... dovod bol, ze Nutrilon zacali postupne odmietat... ono Nutrilon chutovo nie je ziadna vyhra... ked uz poznaju aj ine mliecne pokrmy...

andrea561
13. nov 2013

aj nam doktorka odporucila stale davat nutrilon,az do 3 rokov
@lauricka mliecko z dmka alebo hami ma podobnu chut? nutrilon je dost drahy, tak by sme chceli prejst na druhe,skusali sme hipp bio, to nechcela.