Aké mliečko pije vaše dvojročné dieťatko?

alzbetka83
18. nov 2015

Alebo presiel niekto z Um ma kravske mliecko a zas na Um? Ahojte maminky, privitam kazdy nazor,alebo radu ake mliecko je dobre,alebo cenovo sa najviac oplati..Malu som do roka kojila,potom sme presli na Um Babylove, nedavno na plnotučne a teraz prichadzam na to,ze po financnej stranke sa oplatilo viac Um..Mozem zacat davat zasa umele mliecko?

lusyinka
18. nov 2015

A to má aký význam dávať UM? 2-ročné dieťa už môže piť kravské- potrebovať ho ale nepotrebuje. Stačí papať mliečne výrobky ako kvalitné syry a jogurty.... Aj vy si dávate do kávy umelé mlieko, lebo je to cenovo výhodnejšie? 🙂

maslenka47
18. nov 2015

@lusyinka asi sme zaspali dobu, ked davame detom "obycajne" kravske mlieko.. este nebodaj s kakaom. Kravske je predsa pre kravy 😎 Treba pit kozie (to uz zjavne nie je len pre kozy, ci?)... alebo kokosove, sojove (to zase nie je mlieko, ci snad existuje nejaky maly kokos/soja, co by to pili). Alebo len zafarbit vodu na bielo a presvedcit sa, ze pijem mlieko. Hlavne nech sme moderne, lebo kravske mlieko sa dneska nenosi. 😎

(pre tych, co nepochopili: toto je cisto sarkasticky prispevok)

maslenka47
18. nov 2015

@alzbetka83 mozes kludne krmit dieta UM aj do dospelosti. Dokonca dneska kupis UM aj pre dospelych. Ale mne to pride pekne pritiahnute za vlasy. Pokial ti ide o financnu stranku, radsej uvar caj.

lusyinka
18. nov 2015

@maslenka47 nepochopila som len to, prečo si ho adresovala mne 😀

alexandra206
18. nov 2015

Mi pijeme od 1 roka len kravske

ollski
18. nov 2015

@alzbetka83 ak nema s kravskym mlieckom nijaky problem, rozhodne by som pri nom aj zostala a urcite nie trvanlive krabicove 😉 😉 ked uz koli nicomu inemu, tak hlavne koli zubkom, v UM je vela cukru co zubkom velmi skodi, hlavne ak dietatko po UM zaspi a neumyje si PO nom zubky...

ichbinich
18. nov 2015

Obycajne kravske. Umele nechceli obidvaja ani vidiet.
Ale v dvoch rokoch my uz mal byt zaklad pestra strava a mlieko ako dodatok, nie naopak. Tak potom ani netreba pozerat na peniaze...
Pre vacsie deti a dospelych je mlieko potravina, nie napoj... Moje deti si daju sem-tam kakao, dcera vypije aj "ciste" mlieko a ja si ho davam do kavy. Ale nepijeme mlieko ako napoj...

luciferkax
18. nov 2015

normálne mlieko, 3,5 snažím sa nekupovať trvanlivé

luciferkax
18. nov 2015

@maslenka47 haha, trefný príspevok:D :D
Máme smolu, kravské neni moderné :P

vespertine
18. nov 2015

@alzbetka83 Odpoviem ti na tu poslednu otazku. Kludne mozes znova prejst na UM, ak to malej aj tebe vyhovuje.

breznica
18. nov 2015

@ichbinich ale poznám deti,ktoré aj v 4 rokoch vypijú 250ml kakavka alebo mliečka ráno aj večer,to už sa na financiách odrazí

alzbetka83
autor
18. nov 2015

Ona si pyta mliecko 3x denne,niekedy aj v noci

julajaj
18. nov 2015

Tak, ja mám dvojročné dvojičky a pijú mlieko (kravské, plnotučné) 3x za den, ráno hned po zobudení, poobede ked zaspávajú, a večer, cca 200ml porcia + prváčka dcérka každé ráno jeden hrnček, takže občas mám pocit že nič iné ako mlieko nekupujem🙂 Popri tom zjedia v pohode všetko ostatné, ale jednoducho mliečko lubia. Nikdy som sa nezamyšlala vrátiť sa k UM, my sme boli na Nutrilone a to vyšlo priadne draho.

ivulkap
18. nov 2015

Urcite by som sa nevratila k UM, ved predsa je to "umelina". Ja viem,ze pri sucasnej vyske materskej sa clovek nemoze moc rozhadzovat, ale zdravie dietatka je najdolezitejsie. A preto by som radsej zostala na vasom mieste pri plnotucnom mliecku.

luba41
18. nov 2015

@alzbetka83 a to ked pije min 3x denne mlieko, ešte jedáva aj iné jedlo? to je dosť ..

zkad
18. nov 2015

nasa pije ešte sunár

sardinka335
18. nov 2015

@alzbetka83 a ved ako chceš ty - prečo by si nemohla davať UM ak to tebe vyhovuje a mala to toleruje.

alzbetka83
autor
18. nov 2015

@luba41 jedava normalne jedlo,ale niekedy viac,niekedy malo

brumka
18. nov 2015

od 2r mi ani jedna nechcela pit mlieko, ani UM, kravske, ci kakao, jedine jogurt(obcas),syr, maslo a mliecny rez

ukulela
18. nov 2015

no tak ja kupujem plnotucne od kravy za 60 centov/liter. tak mavaju myslim ajvmliekomatoch .... ozaj vyjde umele lecnejsie? @alzbetka83

luba41
18. nov 2015

@alzbetka83 tak viac ako jednu porciu kravského mlieka denne by som už tak velkému dieťaťu nedávala..určite pestrý jedálniček je hodnotnejší pre zdravie dieťaťa, ako ho nalievať mliekom..a ked už tak, radšej miesto mlieka kyslomliečny výrobok..

monikaresovska
18. nov 2015

Mam doma 3 ročnú dcérku a synček bude mať o mesiac 2 rôčky a obaja vypijú ráno a večer po cca 100 ml mlieka a kupujeme bud z Kauflancu, Lidl alebo Jednoty plnotučné mlieko, ale nie trnvanlive a vyjde to cca 0,60 centov fľaša...to sa ti zda az tak vela?

sense
18. nov 2015

Pijeme kravske od asi roka a pol ...dokopy asi pollitra denne,... 150 rano to ma kakao, 150 pred obednym spanim, niekedy vypije inokedy nie a tolko aj vecer...pyta si ho sama

maciatkolulu
18. nov 2015

@alzbetka83 maly je este kojeny, ale pri prostrednej, ked som ju odstavovala, tak som jej supla flasu s plnotucnym mliekom a takto presne 3x denne v dvoch rokoch bola odstavena, skoro liter padol.za den. A vysledok? V troch rokoch tazka intolerancia mliecnje bielkoviny. Dokt.mi povedala, ze mozem dakovat dlhodobemu kojeniu, ze ju to nedraplo skor. Takze ja budemnuz teraz rozhodne opatrnejsia celkovo s mliekom.

siska53
18. nov 2015

@alzbetka83 ja som malej(ked som ju v 2r.odstavila) davala na striedacku UM a kravske. Casom som boka trochu leniva behat do DM a dostavala kravske (asi3m.),no mala som.pocit,ze je chorlavejsia -caste sople. Presla som.na UM a zlepsilo sa to. To pila do cca 3r.,potom.nejak mlieko prestala chciet,teraz ho pije ako kedy,v skolke neviem,lebo tam.odmieta jest i pit,ale doma obcas pije uz len kravske,prip.najnovsie si v obchode pyta kakaove sojove ci bezlaktozove.

Vratit sa teda mozes,preco nie.
Nas maly bol na UM do cca 3r. (od 11.m),potom mlieko odmietol,teraz pije maximalne v skolke.