Aké kravské mlieko podávať dieťaťu?

steffi123
19. nov 2013

Ahoj, chcem sa spýtať niektorej z Vás, aké kravské mliečko mám radšej dávať svojmu 2 ročnému synovi polotučné, alebo radšej plnotučné? Doposiaľ som dávala polotučné, len sa mi zdá, že možno plnotučné má viac výživy, aj keď som raz počúvala v televízii doktora Bukovského, ktorý tvrdil, že radšej podávať deťom polotučné mlieko...že- vraj do budúcnosti zamedzíme obezitu u dieťaťa, lebo vtedy bola tam debata o obezite. Skúšala som už aj dávať plnotučné mlieko, ale moc mi to nechcel, možno by si časom zvykol....tak neviem...rada by som chcela vedieť aj iný názor od Vás, budem rada, ak mi napíšete....ďakujem

briketa
19. nov 2013

@steffi123 plnotucne vyrobky aspon do 5 rokov.

povuma
19. nov 2013

@steffi123 určite plnotučné, jogurty smotanové, nie odtučnené 😵 ...na Bukovského mám svoj názor 🙄 🙄 🙄 🙄

katkas1
19. nov 2013

@povuma na toho maju asi viacery svoj nazor, ja ked ho niekde vidim momentalne prepinam 😀

marthuska
19. nov 2013

(Neviem, preco akurat kravske, ked existuje viac ovela zdravsich mliek nielen pre deti-makove, sojove, mandlove... Ktore ti garantuju super kosti a hlavne ziadne alergie a zahlienenie a v starobe absolutne ziadne problemy s klbami)
Nazad k otazke: mlieko kravske nedavam, skor acidko, zakvas, jogurt. Proste cokolvek zakvasene. Priklanam sa k polotucnym vyrobkom.

zutera
19. nov 2013

Ahoj, my jsme dcerce začli dávat plnotucne, jen ju dost zapekalo.Myslela jsem ze to bude ze zubu tak jsem se ptala jsem se kamarádky co je zdravotni sestra a ta mě totálně zatrhla dávat mléko plnoutucne ale že musím dávat polotucne.Je fakt že od té doby co pijeme polo problémy nemáme. Myslím že záleží na děťátku

kristina79
19. nov 2013

Ja som sa pýtala alergiologičky čo odporúča po dokojení dieťaťa jej odpoveď - rozhodne fľaškové plnotučné 3dnove mlieko... A ak chcem dávať umele mlieko tak v žiadnom prípade nie Nutrilon ale Sunar alebo Bebu... Tak ale v konečnom dôsledku je to na každej mamine ako uváži...

mici11
19. nov 2013

ak nema problem s obezitou alebo s intoleranciou laktozy kludne plnotucne, moze aj polotucne ale urcite nie odtucnene...to je len taka voda ble...moj syn pije polotucne
sojove a podobne veci by som urcite nedavala, ved aj preco, ked netreba...neter musi pit prave kvoli intolerancii laktozy sojove a radsej prestala pit uplne mlieko :(

mima300
19. nov 2013

@steffi123 plnotučne z automatu, samozrejme prevarit 🙂

mammaroma
19. nov 2013

Polotučné, kyslomliečne výrobky a maslo klasické, nie rastlinné. Odobrené od detského gastroenterológa 😉

letasi
19. nov 2013

ja striedam mliecka davam kravske polotucne,a robim jej aj doma makove,mandlove,kokosove,ryzove ,ovsene co ma napadne 🙂 nech to ma pestre...najviac jej chuti makove a mandlove

dendy1
19. nov 2013

@letasi Ako robíš prosím tie ochutené mlieka? makové, mandľové ?

mamainprogress
19. nov 2013

Kravske mlieko na pitie ziadne, nie je to zdrave- moj nazor. Do varenia tiez nie, sem tam do pecenia. Z mliecnych vyrobkov konzumuje cmar, jogurt, tvaroh. Ma 17m. Ine rastlinne mlieka tiez nepije len tak, ale davam ich do smoothies s ovocim. Priklanam sa k tomu ze mlieko nedavat, ani kravske ani umele a ak niekto bez toho nevie alebo uz navykol dieta na pitie mlieka tak by som davala trojdnove chladene mlieko z obchodu plnotucne, to netrvanlive.

letasi
19. nov 2013

@dendy1 tuna su recepty ja robim podla toho len pridam med alebo hnedy cukor 🙂
http://www.vegsoup.cekuj.net/kategória/veganske...

dendy1
19. nov 2013

@letasi dakujem

steffi123
autor
19. nov 2013

@kristina79 ...a prečo nie Nutrilon? Ja som dávala do dvoch rokov Nutrilon...

steffi123
autor
19. nov 2013

@letasi a tie mandlové mlieka kde kupuješ? Nie je to moc drahé?

steffi123
autor
19. nov 2013

Veľa vánika je aj v maku...ale makové jedlá mi malý nechce....

steffi123
autor
19. nov 2013

@letasi ...díky za odpoveď...a chcem sa ťa spýtať, čo hovoríš na sušené ovocie, napr. brusnice, či slivky, je to vhodné podávať deťom napr. ak chcem to dávať namiesto cukríkov....a neviete niektorá poradiť, či je potrebné sušené brusnice aj umývať pred jedlom? Napr. slivky by sa mali umyť pred konzumáciou...ale na brusniciach som to nevidela napísané na obale...

letasi
19. nov 2013

@steffi123 kupim normalne nelupane madle 500gr za cca5eur a stoho si urobim mlieko sama (hore je link ako sa robi) je to jednoduche ,ja davam 1pohar mandli a 3pohare vody a dosladim medom alebo prirodnym cukrom...mala ma 2roky a tie rastlinne mlieka pije 3x denne po 2deci,kravske vypije iba vecer pred spanim aj to len s kakaom

steffi123
autor
19. nov 2013

@mamainprogress ...len to je, že všade píšu že podávať deťom mlieko a aj na školách sú automaty na mlieko , kde ak by to bolo škodlivé, tak by to tak nepreferovali...takže fakt neviem...čo dať a čo nie....

juliakocka
19. nov 2013

žiadne kravské mlieko by som nedávala.....sojove, ryžove, mandľové, kravské len škodí

letasi
19. nov 2013

@juliakocka ja si nemyslim ze by nejako extra skodilo,ale som zato ze by to nebalo kravske prevazovat nad rastlinnymi,ja mojej dam 1-2x tyzdene 2deci,moja je taky mliekoholik niekedy vypije aj 4 /200ml flias za den 😅 a to by som zas tolko kravseko nedavala ,plus je vela ,jogurtov a syry...napr.ja robim aj puding z rastlinneho mlieka 😀

@steffi123 susene ovocie je fajn,urcite lepsie ako kinder cokoladka 😝 mozes si myslim uz davat hocjake u nas ficia jablka,figy,hrozienka,slivky ...brusnice som este nekupovala ale inspirovala si ma 😉 skusime aj tie....z obchodu umyvam vsetky ,doma nasusene nie

kristina79
19. nov 2013

@steffi123 vraj jeho príprava je najnezdravejšia a výživové hodnoty sú len reklamný ťah...rokmi praxe sa alergiológom vraj potvrdzuje že po nutrilone veľa detí má alergiu a precitlivelosť na niektoré potraviny v neskoršom veku viac ako po kravskom mlieku . chuťovo je to mlieko také "prázdne" hmm nuž ako to je? ťažko povedať...každý vraví žiadne biele pečivo a teraz sa potvrdzuje že čím skôr dáš potraviny z bielej múky tým menšia pravdepodobnosť alergie na lepok...ešte pred 5 rokmi to bolo naopak

stanislavao
19. nov 2013

@steffi123 velmi lahko sa niekomu povie, ze plnotucne mlieko. ja som ho zacala davat synovi tiez ked mal 2 roky a skoncili sme so zapchou v nemocnici. museli sme sa vratit k nutrilonu a tera, ked ma 4 roky, tak uz obcas mu dam trvanlive polotucne mlieko. plnotucne vobec. krupicu na veceru som mu varila z polotucneho uz davno, ale mlieko pit mu nedavam stale kupovane este ani dnes. cize treba vyskusat a uvidite, ci mu nebude skodit, zapekat ho, alebo nieco podobne.

opicaskorica
19. nov 2013

Moja ma rok aj 10 mes., pred 2 tyzdnami som jej zrusila sunar, lebo bola poldruha mesiaca zahlienena, do 6 dni bola bez hlienov, davam jej alnatura mlieka na striedacku a kazdy den lyzicku alebo dve Chia oleja, ked nemam tak makovy. Urcite lepsie ako kravske mlieka. Ked uz tak kysle a jogurty...

steffi123
autor
20. nov 2013

@kristina79 veru máš pravdu, človek vlastne nevie ako to je....či všetko nie je iba reklamný ťah..... ja budem dávať stále iba to polotučné, však ho nepije na kvantá, takže nemalo by mu to uškodiť....len som sa bála, že bude mať málo vápnika, ak mu budem dávať iba polotučné....

steffi123
autor
20. nov 2013

@letasi ...díky za radu...aj ja mám pocit, že tie sušené ovocie sú lepšia náhrada za sladkosť..... inak tie brusnice mu veľmi chutia....

ktore
12. dec 2013

@letasi treba mandle osupat?a potom rozmixovat?alebo moze sa aj so supkou.

letasi
12. dec 2013

@ktore niekto dava so supou niekto lupe...minule pisala jedna mamicka ze v supke je vela vitaminov,ja som doteraz vzdy lupala (lebo supka mi prisla taka horka) ale chcem skusit nabuduce aj nelupane

letasi
12. dec 2013

este dododam ze hoc ake mlieka ci rastlinne ci kravske vyborne chutia s rohovnikom-svatojansky chlieb(davam ako nahradu za curok/kakao)
http://www.gojiberries.sk/na-pecenie-kakao-a-pu...