Aké jogurty dávate 6 mesačným deťom?

11jannka11
6. mar 2012

doktor my povedal ze mozem malemu davat jogurty aku znacku mu mozem dat,smotanove este nie.Viete odporucit daky 😀

mandragora22
6. mar 2012

ahoj, nuz my sme zacali prave smotanovymi jogurtami, ale az v 8. mesiaci a aj vsetci naokolo, co maju male deti, zacinali praveze smotanovymi, preto som prekvapena, ze smotanovy nejdes davat, a papali sme zvolneske jogurty na zaciatok iba biely, postupne aj ovocne 🙂

jaruska74
6. mar 2012

my sme zacinali probiotickymi a teraz prevazne smotanove ( zvolensky)

kvetinqa
6. mar 2012

aj my sme zacinali smotanovymi jogurtami, zvolensky, sabi, hollandia. biele, pridavam do nich ovocie, obilniny atd..na zaciatku iba biele napriklad s bananom

zuzana17
6. mar 2012

až os cca 8.mesiaca a smotanový biely, neskôr aj ovocný.

daniela1974
6. mar 2012

smotanovy zvolensky biely cisty, ovocny som este nedala ale @zuzana17 váham váham - asi dam, nie?

stanislavao
6. mar 2012

vsetky, ktore mu budu chutit

zuskamagic
6. mar 2012

nam odporucala doktorka cca v 7.mesiaci zacat bielou Activiou

zuzmor002
6. mar 2012

No my sme tiež dávali smotanové na odporučenie doktorky, ale tiež to bolo až tak okolo 8. mesiaca. V 6. mesiacoch sme len začínali prvé zeleninové príkrmy.

simona112
6. mar 2012

No ja som dávala len smotanové ovocné lebo čisté mi nechceli ani keď som pridala ovocie ja. A tiež aké im chutili.

vendulka80
6. mar 2012

Ahoj, ja by som okram smotanoveho ziadny iny nedavala, uz vobec nie Activiu a podobne gebuziny. Co to moze byt za jogurt, ked ma pomaly mesiac dobu trvanlivosti? Ja som dcerke davala poctivy smotanovy jogurt, tiez najprv cisty alebo som jej do neho dala trosku javoroveho sirupu. Potom som presla na ovocne ale najlepsi je taky cesky jogurt v sklenenom tegliku, je dost drahy (okolo 1 eura) ale ked jej ho dam tak viem, ze jej davam jogurt a nie eckove braky. 🙂

mojkamirka
6. mar 2012

nam dr. odporucala biely smotanový s 10% tuku, nezalezí na znacke ale na obsahu tuku, dcerke napr. activia nerobila dobre, viac jej chutí Pilos biely jogurt 10 % z Lidlu. tusím sme zacinali asi v 7 alebo 8. mesiaci

nanulik
6. mar 2012

ja som zase začínala bilou sladkou activiou a teraz už dávam hocijaký,

kvetinka211
6. mar 2012

@11jannka11
ak este kojis tak je po podla mna skoro (6 mesiac) .. mne sestricka u doktorky tiez hovorila tusim v 7 mesiaci, ale dala som par krat obliznut okolo 9 mesiaca a od 10-11 aj normalne ... od zaciatku davam biely zvolensky smotanovy, obcas ked nie je tak sabi alebo hocijaky biely, ale zvolensky mu chuti najviac 🙂 Ovocne joguty su celkovo blbost, ovocie velmi nevideli, akurat konzervatny a cukor tam treba zbytocne pridat ... radsej si ho nauc na biely a bude to pre neho lepsie na cely zivot. Ale asi zavisi ak od toho ako ste doma zvyknuti ...
a urcite mu nedavaj tie nizkotucne blbosti s 0.01% tuku a podobne, ziadne activie a uz vobec nie sladku...

kika9449
6. mar 2012

My sme začali Pribináčkom,ale ten malá vôbec nechcela.Najlepší jogurt ak´=y sme kedy papali je dodnes ,, Mráček" z Lidlu.Ten zje aj môj prieberčivý syn a veľmi chutí ajmne. Pripomína mi klasický starý miláčik- nie sú tam tie kyslé prísady a chutí skvelo a nie je drahý.Odporúčam 🙂

monhla
6. mar 2012

Ja som skúšala na radu kamošky bielu actíviu, ale malej skoro vôbec nechutila /ani mne :D/. Skúsili sme tú sladkú bielu actíviu a bolo to lepšie, ale po mesiaci sa malá rozhodla, že ani to nie je ono a prešli sme na smotanové jogurty rôznych značiek. čistý biely jogurt mi dodnes nezje a keď po roku a pol objavila stracatelu / "mami ten s cokoládkou"/ nevie sa jogurtov dojesť. 🙂

zuzka1008
6. mar 2012

ja kupujem srdiečko ovocné, zvolenske, a rajo klasik

chovancova27
6. mar 2012

Kamarát pracujúci v spoločnosti Activia ma upozornil: "nieže dakedy kúpiš Acitiviu, už väčší bordel do seba nemôžeš dať..."🙂) takže asi tak. My sme začali v 8 mesiaci popri kojení smotanovým Zvolenským, teraz kupujem v Bille "NašeBio" biely jogurt. Určite nemám v pláne začať kupovať s príchuťami, to už sú umeliny. Keď tak kúp v DM ríbezľovú omáčku a tú mu do toho daj, alebo džem, samozrejme nesladený, kúpiš v Bio obchode.

exupery
6. mar 2012

Smotanove-Zvolensky,Jednota smotanovy-ten isty vyrobca,ako Zvolensky,Holandia...

ikke
6. mar 2012

hocijaky, ktory ma aspon 3.5% tuku, najlepsie ak ma nad 5%. idealne biely, pripadne ochutit domacim dzemom, alebo dzemom, ktory obsahuje len ovocie, cukor a pektin.
u smotanovych by ma zaujimalo, ci sa tam ta smotana dava pred fermentaciou alebo po nej, cize ci v smotanovom jogurte vlastne nedavam dietatu uplne obycajne kravske mlieko s nenastiepenou bielkovinou, ktore sa inak odporuca az po 1. roku... zial, na slovensku prakticky nezistitelne.

nitrankanr
6. mar 2012

nam lekarka odporucila tie, co naju kratku dobu spotreby: Hollandia, zivy jogurt-ciste, neochutene chemiou, pridat ovocie sa da aj doma a viem, co som dala. Pribinacik a ine -áčiky su sama chemia a detom to zatazuje ich citlive organy.
.........kazda mama si vybere to, co poklada za vhodne, ale nikdy by som sa neriadila reklamami............

pimpulienka
6. mar 2012

Biele jogurty a z ochutenych jedine Matylda bio..

locko007
6. mar 2012

My sme dávali od ukončeného 8. mesiaca. A výhradne smotanové bez príchute a s čo najkratším dátumom spotreby. Ako baby tu už písali - Zvolenský najčastejšie. Všetci naokolo sa čudovali, ale malému neuveriteľne chutil. A načo učiť tak malé bábo na sladké. Veď sa ešte za celý svoj život sladkostí naje. A pokiaľ by mu taký neochutený nechutil, tak môžeš mu tam pridať ovocie, džem... Ochutené jogurty sme zaviedli až po roku.

hori
6. mar 2012

zvolensky, banovecky, sabi, hollandia - smotanove s min. 8% tuku, najskor biely, po 10. mesiaci som davala aj ovocne - u mna je to cisto subjektivne, ja sama biele neznasam a nikdy som nechapala, ako to to babo moze zjest a dost som malu aj lutovala... a ona pritom ten biely jedla s takou chutou... 😉

modra1
6. mar 2012

žiadne 😉

koniarova
6. mar 2012

V 6 mesiacoch je príliš skoro. Som prekvapená odporúčaním tvojej. dr. 😲 😲

martaniana
6. mar 2012

žiadne 🙂 my sme začali až v 9 mesiaci dávať aj to len activiu bielu

dai
6. mar 2012

ja zatial ziadne... az v 8-mom mesiaci chcem zacat pomaly ovocie s bielym bez cukru - hippka ma take 😉

jasminet
6. mar 2012

v 6. mesiacoch sa zacina so zeleninou, nie jogurtami. ked tak od cca 8. mesiaca, obycajny biely smotanovy, cim viac tuku tym lepsie - ako pisu baby - zvolensky, sabi, hollandia, tesco biely.... ziadne ochutene ovocne, pribinaky a spol.. na to ma este kopec casu 😉
tie hipp, nestle a podobne znacky co sa nemusia drzat v chladnicke a vydrzia rok, to jogurty nie su...

mon77
6. mar 2012

my sme zacali so smotanovymi jogurtami (zvolensky smotanko alebo sabi ... bielu cast som dala malej a spodok ovocie som spapala ja 🙂 uz v 6. mesiaci. teraz jej uz trosicku ovovocia zamiesam. ....

lussy666
6. mar 2012

neviem naco v 6. mesiaci jogurt, staci neskor...smotanove su dobre coop jednota, zvolensky, chocensky...tie su tusim vsetky 10percentne

@kika9449 pribinak ani mracik nie je jogurt