Aké detské dezerty dávate deťom?

janabalazova5
20. jún 2024

Dobrý deň, v obchode vždy x minút rozmýšľam, ktoré detské dezerty ako Pribinaček, Lipánek, Matko sú najlepšie a najčistejšie z hľadiska surovín. Deti majú Lipánek najradšej, môj starší syn to tiež zje a ten obsahuje tvaroh, smotanu a cukor. Ocenila by som tipy a vaše názory.

arasidka123
20. jún 2024

@janabalazova5 ja banovecky alebo Zvolenský

viestta
20. jún 2024

Lipanek je co sa zlozenia tyka pre deti najvhodnejsi. Alebo si rob sama. Staci ti jemny tvaroh (250 g), kysla smotana (200 ml), vyslahat, ochutit ako ty chces.

lavender94
20. jún 2024

Ako keď už tak lipan, ale robím často domáci tvaroháčik. Tvaroh, smotana na slahanie vyšľaham, pridám trochu sirupu, vanilkovy extrakt alebo kakao. Do dospeláckeho ešte odmerku proteínu podľa prichute

janabalazova5
autor
20. jún 2024

@lavender94 dakujem za tip! s proteinom skúsim pre mňa a môjho manžela

amelia89
20. jún 2024

@janabalazova5 odo mna tip na fakt taky recept ze si myslis ze jes z obchodu: 1 polotucny tvaroh, 1 banan, 2 lyzice obyč kakaa a 3 lyzice mlieka- rozmixujes a vychladis. uplny coko termix mnam ☺️

kulumulu123
20. jún 2024

@janabalazova5 ziadne z obchodu, kup jemny tvaroh, pridaj trocha medu a par kvapiek citronu, pripadne popucene maliny, jahody cokolvek... Mas to bez zbytocneho cukru a casto aj eciek...

cookie29
20. jún 2024

V tomto obdobi? Ziadne, cerstve ovocie. Podla veku dietata, pridat napriklad tvaroh ak chce.

snowflakenel
20. jún 2024

Z tychto len Lipanek. Ma najlepsie zlozenie. Ale ani to moc nechcu, len ked uz maju ozaj chut. Ja si pochutim 🙂Radsej jogurty. Alebo si urob sama, tvaroh, kysla smotana, ochut ovocim. Alebo obilninove kase a.dochutit.

janabalazova5
autor
20. jún 2024

@kulumulu123 Áno, ale v dnešnej dobe, ak si kúpim všetky tieto ingrediencie, bude ma to stáť viac a deti to nebudú chcieť, pretože to nebude v pohári

seblicek
20. jún 2024

rýchlo si prebehni zloženie a hneď zistíš, čo je najlepšie a čomu je lepšie sa vyhnúť. Nejdem sa tváriť ako eko bio teraz, kúpim niekedy fakt hocičo, keď už je kríza a nechce doma nič jesť. Ale ak sa dá, tak si to sledujem, čo kúpim.

nevenka
20. jún 2024

@janabalazova5 joj, viem, o com hovoris. Teraz 17 mesacna chce jest jogurt ako ti velki, z kelimka. Rozmyslam, ze jej spravim tak ako som doteraz, ze z velkeho bieleho jogurtu odoberiem do cisteho kelimka a bud cisty alebo dochutim domacim lekvarom. Keby si tam spravila, ze zachovas obal a naberies z domaceho, aby nevideli? 😅🤣. Ale ja teda im aj Pribinacika kupim, aj Termixy, kadeco, podla akcie a chuti. Ti starsi si aj Monte obcas vyberu, nebudem im branit. Zas to nejedia kazdy den.

janabalazova5
autor
20. jún 2024

@nevenka chápem, ale Pribináčik nekupujeme, lebo je najdrahší. Ani neviem, či je to slovenský alebo český výrobok

pralinka25
20. jún 2024

@janabalazova5 vsak si nechaj obaly a daj do toho. Alebo daj do misky a nech si sami ozdobuju ovocim.

jamimo
20. jún 2024

@kulumulu123 súhlas 👍 A hlavne ma zaráža ten obsah tuku a nasýtených mastných kyselín 🤨

pralinka86
20. jún 2024

Obyc biely smotanový jogurt a take lepsie granko do toho alebo domaci dzem
Alebo tvaroh kremovy s bananom popucenym maju radi
Alebo coko/vanilkový puding (z DM je asi naj) a do neho tvaroh kremovy zamiesat
A ked nutne z obchodu, tak už neriesim, pozriem zlozenie, nech to ma najmenej surovín..

kulumulu123
20. jún 2024

@janabalazova5 to ze to bude stat viac je pravda ale mne osobne ta cena stoji za to ze nekrmim deti bordelom... Ohladne toho ze decka potrebuju ten kelimok z obchodu toto je uz na rodicovi co deti nauci jest 🤷‍♀️

janabalazova5
autor
21. jún 2024

@kulumulu123 Chápem, vyzerá to tak, že zostanem pri kúpe Lipánku - bez škrobu, konzervantov a farbív a hlavne xantánu - takže ho vidím ako ideálnu voľbu - zdravý, chutný a cenovo dostupný. ďakujem za názor, ale 🙂

cyberk
24. jún 2024

@amelia89 akurat vyskusane, dcerke velmi chuti 🤩 Dakujem 😇🍀

amelia89
24. jún 2024

@cyberk super to mam radost 🥰🥰🥰