Aká zelenina je vhodná na príkrmy?

15. dec 2021

Prosím vás aká zelenina je vhodná na prikrmy? Aj napríklad petržlen,kaleráb? Všetko treba naparit či uvariť?

A treba pridávať do prvých prikrmov olej? Pripadne vodu aby to nebolo veľmi husté?

Ďakujem veľmi pekne ak sa nájde niekto kto pomôže zorientovať sa 🙂

mischell333
15. dec 2021

Ja som pomixovala riadne vždy a dala kúsok kockoveho masielka

petamich
15. dec 2021

zemiak, mrkva, batat, tekvicat, spena, karfiol, brokolica, por...davam kvapku oleja odkedy zje viac ako 100 ml, na doplnenie polynenasytenych kyselin, s maslom opatrne, kedze laktoza je alergen a odporuca sa az kusok neskor nasa pediatricka az okolo 10M, robim v Avente (parim), mixujen dohladka a necham tam tu vodu, ktora sa tam skondenzovala alebo pridam dojcensku, aby to bolo akurat riedke

petrzeln je nevhodny a dava sa az od roka a kalerab kludne

denden77
15. dec 2021

cuketa, zemiak, batat, tekvica, karfiol, kalerab, mrkva, brokolica, spenat, por.. toho je.. 😁
robila som rovnako ako kolegyna vyssie v Avente a pridavala trochu oleja 😁
petrzlen som slahla skor ale len v kombinacii, sama ho nemusim 😁

milka1988
15. dec 2021

@petamich a aký olej tam pridávas?

petamich
16. dec 2021

@milka1988 ja napr. olivovy ale kludne slnecnicovy, tekvicovy, lanovy

milka1988
16. dec 2021

@petamich mám tiež ten avent 4v1 kúpený tak som zvedavá čo tam potom vycarujem 😁

petamich
16. dec 2021

@milka1988 to ti je velka pomoc 🙂 hodis tam zeleninu, nalejes vodu a robi sa :D

milka1988
16. dec 2021

@petamich si si dokupovala aj tie nadobky nauskladnenie ?

petamich
16. dec 2021

@milka1988 vies co kupila som dve sklenene nadoby, ze keby nahodou ale nie tie avent original 🙂 zatial som ich ale nepotrebovala, mozno neskor

autor
17. dec 2021

Baby a s maskom potom ako, každý deň varíte nový kúsok či zamrazujete? Lebo čítala som ze niektoré baby to dávajú do nadobiek na ľad a vzd len vytiahnu ,no ale pediatricka vravela že radšej čerstvé.. a koľko zo začiatku maska?