Afty v puse a nechutenstvo

jana110
2. jan 2015

Mile mamicky,prosim o vasu radu mam dvojrocnu dceru a dostala virusovu infekciu v celej puse ma same afty a uz piaty den nepapa pije iba cajik alebo vodu.Som zufala teraz jej pichaju B12 a mam aj tu fialovu vodicku a olejcek.Dokedy moze byt takto bez jedla?Je slabucka vzdy bola jedak a mlieko odmieta.Dakujem za vase rady.

monicka9
2. jan 2015

A pije aspon mliecko umelé?

monicka9
2. jan 2015

No skús jej tekuté jedlo dako dať aspon vývar zeleninový alebo slepaci kľudne aj do fľaštičky detskej alebo rozmixovať zeleninou, ovocie.. Uz by mala papat veru... Ono ju to boli v tej puse tak jej dat od bolesti nieco a potom jej daj jedlo tekuté teda dake..

monicka9
2. jan 2015

Dobre je ze prijíma aspon tekutiny tak to musíš využiť a jedlo jej v takej forme tekutej podať....kamarátke dieta pri aftach uz ani nechcelo piť tak skončili na infekčnom na infúziách... Dietatko potrebuje živiny..

jana110
autor
2. jan 2015

Skusam vsetko mozne od vyvarov cez kase puding neda do ust nic ani vitaminy a uz vobec striekacku so sirupom

ena70
2. jan 2015

@jana110 a co tak presnidavku? skus jej tak nejako detsky vysvetlit, ze v pusinke su hnusne bacily a ze tie ju chcu premôcť, ona potom bude slabucka, a to nebude dobre, ze skoncite v nemocnici, ze ich vy dve musite spolu pozabijat tym ze preltne aspon par hltov polievocky, alebo presnidavku a ze oni sa tym oslabia a odídu preč. ja som synovi ked bol maly a musel mat zabaly, tak som mu vymyslala rozne rozprávky, jemu sa to pacilo a potom si dal povedat lebo mal horucky 40-tky a nechce zabal ani dubovi. povedala som mu ze je tam bacil Emil, Dezider a Baltazár a ze tí len čakajú kedy ho premôžu, tak že ich musíme pozabíjať tým že budeme užívať liečiky a dáme zábaly a to ich porazí 🙂 🙂...proste takto nejako detsky....to sa mu zapáčilo a začal spolupracovať.... viem že somarina, ale u nás to zabralo 🙂

jana110
autor
2. jan 2015

@ena70 dakujem za radu aj to som skusala keby som jej aspon mohla poriadne vycistit tie afty zatne usta a drzime ju traja az sa bojim ze dostane zachvat tak place

ena70
2. jan 2015

@jana110 no skúšaj ďalej s tými rozprávkami ....hádam sa čosi podarí...aj jej skús pekne vysvetliť že to treba riadne vytrieť, lebo potom to bude menej bolieť...ja viem že sa to ľahko hovorí, no treba skúšať. neboj záchvat nedostane, ak sa inak nedá, tak nasilu pusu otvoriť a chytro šup šup vytrieť....skôr sa obávam toho aby ste fakt neskončili na infúzkach....

pixma321
2. jan 2015

Ja mam tie afty teraz...mam sice len jednu...mam to už asi 4 dni.... je to hrozne...jest mi chuti,....ale je to bolestive...a tak tiež nič nejem.... Mne predpisal lekar ale antibotika....take cuclave...a hned sa mi po nich ulavilo.... Tak ak sa jej to nehoji skus sa opytat....ja som si tiež doma 4 dni vyplachovala usta a nič sa nelepšilo....zabrali až ATB.... lekar mi napisal do spravy že mam herpanginu/aftoznu stomatitidu.... Liek si nepamatam ako sa vola...mam to v kuchyni...kebys mala zaujem pojdem pozret.... Zvyš hodne vitamin C .... pomaha to na urychlenie liečby..

jana110
autor
2. jan 2015

@pixma321 ona teraz brala ospen antib.lebo mala aj zapalene hrdielko k tomu tak to jej duplom nechutilo jest ale na afty mi radili sprej sorex aj lekarka vravela ze ma rychly ucinok no nikde neni iba na sklade

pixma321
2. jan 2015

@jana110 a kolko to berie? Já som mala tiež hrdlo zapalene a aj uzliny bolave.... Ja od rana cuclem tie ATB a musim povedat že je to super...už aj uplne otvorim usta...tak ma boleli že som ani nemohla otvorit.... teraz ma neboli už nič... Vyplachujem si to s florsalminom.... Skore uzdravenie....

jana110
autor
2. jan 2015

@pixma321 brala to tri dni a dostala v noci silne krce a to brala i probiotika tak doktorka povedala ze to staci a nemam dalej davat

kasiu
2. jan 2015

moje obe deti to mali tiež. syn mal 4 mesiace vtedy. staršia dcéra tri dni nejedla, len čistú vodu pila, lebo všetko ostatné štípalo. a aj tú vodu len so slamkou, alebo po lyžičkách. k tomu mali obaja aj vysoké horúčky. treba jej dať nurofen od bolesti, počkať kým zaberie a potom jej skúsiť dať niečo jesť alebo piť. niečo, čo si myslíš, že ju nebude štípať. u nás to bola najprv len čistá voda, potom neslaný vývar, trošku aj slížiky. na tretí deň si vypýtala gumených macíkov (tiež mi to bolo divné) a ja som jej ich v tom zúfalstve dala. neviem, či jej to znecitlivelo tie ústa alebo čo, ale keď ich pár zjedla bola schopná sa ako tak najesť. v zmysle pár piškót s bielym jogurtom alebo ten vývar s troškou mäska alebo suchá ryža. išlo to veľmi veľmi pomaly. celé to trvalo skoro 10 dní. syn mal jediné šťastie, že bol na mlieku a to vypil. ale cumel nemohol dať do úst ešte dobré dva týždne. držím palce, ja verím, že sa ti do pár dní rozbehne. a áno, konské dávky vitamínu C urýchľujú liečbu

lila77
12. jan 2015

ja som davala odstavene ovocie ale len ktore moze podla veku napriklad stavu z malin