9 mesačný syn úplne odmieta jesť príkrmy

8. máj 2021

Dobrý deň, mám 9m syna, kojim. Prikrmovat som začala od 6m. Od začiatku nebol dobrý jedák, ale teda tých 50-60g zjedol. Pred 8. mesiacom však nastal úplný zlom a začal úplne odmietať prikrmy. Nechcel ani 1 lyžičku, odvracia hlavu, zatina ústa. Skúšala som už všetko, lyžičku, kúsky, kaše, zeleninu, žĺtko, strukoviny, obilniny, cestoviny, ovocie,mixnute aj celé kúsky a proste nechce nič. Teraz má 9m a zje jedine keď mu dám celý kúsok zeleniny do úst a aj to tak 3 malé hryzy a iba raz za deň, čo je úplne akoby nič. Vlastne jedine na čom existuje je moje mlieko. Poraďte čo s tým, už začínam byť zúfalá.

vitriolka
8. máj 2021

a po akej dobe od dojcenia das prikrm? neskusala si ho pri jedeni zabavit? ja mam tiez slabeho jedaka, aj ho este dojcim. vazi 9kg, pediater mi povedal, ze to jedenie nemam silit

pribinak
8. máj 2021

Zuby? Pokial nechutne nechala by som chvíľku tak

andreatytler
8. máj 2021

Vobec nezufaj. Do prveho roku je zaklad stravy mieko. Prikrmy su len na to aby sa dieta oboznamilo s tuhou stravou. Jedinne co by mu mohlo zacat chybat je zelezo, lebo toho je v mateskom mlieku nedostatocne na starsie babatko. To sa ale da riesit.

zuzanaete
9. máj 2021

Nas bol mliekoholik. Zacalo sa to lepsit po roku. Do roka bolo riadne jedlo o par lyzickach.

autor
9. máj 2021

Ďakujem vám, trochu ste ma ukludnili 🙂 skúšam každý deň niečo, len ma to nebaví ani chystať, variť keď on si dá 2 kúsky a je dojedene ... ale váhu má dobrú, priberá stále tak to nebudem siliť a uvidíme 🙂

00ivi00
9. máj 2021

Ja som to mala tak isto, nechcel mi papať, zbytočne som si robila s tým jedlom roboty, prestala som mu jednoducho tie prikrmy dávať a opäť sme začali okolo jedného roku a to tiež nebolo pravidelné. Samozrejme bol plno kojený a váhu jak pravý chlap. Teraz má 15 mesiacov, normálne sa pomaly rozpapal sám, že už ani neviem, čo mu mám od radosti dávať. Myslím si, že celkovo sa veľmi preháňa s tým prikromvanim, najmä u kojených detičiek a potom veľa mamičiek deti doslovia núti do jedenia. Môj bol spokojné dieťa a je ním aj teraz, zbytočne sa tým momentálnym papaním-nepapaním netráp netráp 🤗

fifina75
9. máj 2021

Ahoj😊 skúsila by som ešte zmeniť konzistenciu prikrmu , napr. na úplne riedky, alebo do prikrmu pridať materské mlieko

andreatytler
10. máj 2021

Ak sa zaujima o tvoje jedlo, tak si ho kludne posad vedla seba do stolicky ked obedujes ty a ponukaj ho po kuskoch zo svojho jedla (samozrejme take co moze jest). Vobec nevadi ak nema zuby... davaj mu take co dokaze rozmackat jazykom o podnebie alebo dasienkami a ak das malinke kusky, ani zut to nemusi. Alebo mu to len vidlickou popuc na tanieri. Takymto sposobom ho ucis aj sparavnemu stolovaniu, ked jete spolu.
Ja to robim tak ze ked varim, dam malo soli a korenin. Potom ked si nalozim na tanier si posolim a pokorenim jednu polku. Z tej jem ja a z tej druhej davam malemu. On je velmi vyberavy, ale ked vidi nieco jest mna, hned to chce aj on. Teraz ma 17 mesiacov ale stale sa stane ze zje len par lyzic. Neriesim. Kym pribera, rasti a je zdravy, je vsetko ako ma byt.