9-mesačné dieťa po chorobe už dobre nepapá

5. nov 2023

Ahojte, neviem aký nadpis som mala dat, ale k veci. Mam 9 mesačne dieťa, ktoré veľmi dobre jedlo. Od asi tretieho dňa jeho prvého prikrmu, zjedol celú misku. Nič mu nevadilo, nerobilo problém, bruško nebolelo, ziadna alergická reakcia atď. Co sa tyka ovocia, tam krivil nos keďže bolo kyslejsie, no aj to zjedol. Mali sme zavedené raňajky, obed, olovrant, večeru. Potom prišla choroba, a nechcel mi jesť prikrmy, brala som to ok, aj doktorka ma na to upozornila ze mi nemusí jest, hlavne nech pije. Ale od choroby prešli aj 4 týždne a od vtedy zelenina 0 bodov, ovocie ako tak, kaše zje. Som z toho smutná, keďže pekne papal. Robím mu overené kombinácie, nové, a nič. Dá si lyžičku a viac nechce. Co mam robiť? Prečo to tak je? Stretli ste sa s tým? 🙄

viestta
5. nov 2023

Po chorobe sa to stava. Treba len ponukat, ono sa to vrati do starych kolaji

deti95060810
5. nov 2023

s týmto problémom sa stretáva veĺmi veľa mamičiek...
neboj sa, časom sa to troška môže upraviť....
veľa deťom pomôže až puberta - vtedy zjedia úplne všetko. Dovtedy to môže byť veruže všelijaké.

ivangeline
5. nov 2023

Ak vies ako na tom je...tak prisposob porciu? Alebo zmen rezim a vynechaj jednu porciu?

autor
5. nov 2023

@deti95060810 och 🤣😭

autor
5. nov 2023

@ivangeline ak by som mala prispôsobiť porciu tak by som dala lyžičku zeleniny každý deň 😭🤣 pričom mi zjedol aj 150g misky úplne v pohode.

autor
5. nov 2023

@viestta ach dúfam..