9-mesačné dieťa chce jesť bez našej pomoci

tatiana234
5. aug 2024

Ahojte 9 m dcérka je veľmi slabý jednak keďže nič okrem mlieka nechcela znížili sme jej dávku mliečka a cosi začala aj papať ale teda je to boj lyžičkou nechce len rukami sama (co praktizuje na raňajky) alebo mi drží ruku a ide si lyžičkou sama do ust jedine pri čom drží ako hluchý dvere je jogurt inak salyzickou nechce nechať nakŕmiť skúšala som vidličku aj si pokuska ale väčšinu vypluje asi iba skúšať skúšať ci niekto ma nejakú radu ? Keby si aj z obedu dá bolo by dobre len ten akosi rukami jest veľa razy nejde

kate_cs
5. aug 2024

@tatiana234 moje dieťa jedlo len rukami na začiatku, pogoogli metódu BLW 😉 v roku už jedol pekne sám lyžičkou. Prikrmy som mu ani nerobila.

lunita91
5. aug 2024

@tatiana234 Rozumiem, že vám to asi nevyhovuje, lebo všetko zašpiní, vrátane seba a všetkého naokolo a je to celé zdĺhavejšie. Ale berte to z pozitívneho hľadiska - učí sa tým. Raz sa vám to zíde. Ja som nemala na to nervy a ľutujem to, teraz má 3 roky a je tak zvyknutá na kŕmenie, že je to trochu problém. Vie sa aj sama, keď chce, ale niekedy ju nakŕmim aj ja, keď potrebujem, aby sa rýchlo najedla a nevymýšľala. 🫤

tatiana234
autor
5. aug 2024

@lunita91 nie je to zle beriem to pozitívne na motoriku a samostatnosť len odmieta Lyžičku na všetko q keď ju má človek niekedy nutnosť nakŕmiť niečím co je kasovitejsie a nevie si to chytiť je to nereálne

kacena4
5. aug 2024

moja najmladsia zacala tuhu stravu az v 11m dovtedy ju vsetko napinalo. neboj pride to a nechci od 9m baba aby jedlo same priborom rukami je to ok

natall113
5. aug 2024

U nás to je rovnako dcéra slabý jedák, vzdala som to od cca tych 9 mesiacov, robila som vždy len jedla ktoré môže zjesť sama, uparenu zeleninu, všelijaké zeleninové alebo zeleninovo mäsové placky, zeleninové muffiny a všetko proste v takej konzistencii aby to sama zjedla, napríklad polievky nejedava vôbec lebo sama sa nenakrmi a lyžička nehrozí

tatiana234
autor
5. aug 2024

@natall113 polievky vôbec 😂😂😂😂 dcérka má kolko mesiacov alebo rokov teraz ? Nam išli prikrmy pekne do mája potom jej začali rast ďalšie zúbky narástlo jej od mája doteraz8 zubov a Lyžičku ani vidieť od vtedy

lunita91
5. aug 2024

@tatiana234 To sa časom naučí. Ja by som to nechala na ňu, aj keď sa stane, že do tekutejšej stravy strčí ruku. Veď do jedného roka je to stále v podstate zoznamovanie sa s jedlom. 🙂

viestta
5. aug 2024

@tatiana234 ja som dala dve lyzicky do kazdej ruky a medzi tym ako sa on snazil nakrmit som dalsou lyzickou mu sem tam nieco supla do pusy. Jogurt dokazal cely zjes s rukou, namacal si ju do misky a z ruky olizoval

natall113
5. aug 2024

@tatiana234 má 15 mesiacov a od začiatku prikrmov je to boj, zje malo a vyberá si. Napríklad pečivo iba suché keď je natreté nechce ani knedľu s omáčkou nezje ja stále robím dookola cestoviny, placky, zapekané mäso a zemiaky a všelijaké takéto jedlá čo sa môže sama nakŕmiť

pehavcek
5. aug 2024

My sme maleho krmili tak, ze mal svoju lyzicku (volali sme ju brlacia lyzicka) a ja som ho krmila dalsou.On sa zabavil s jedlom s ja som ho popritom nakrmila.

cookie29
5. aug 2024

pozri, dieta do roka je kojenec, cize maximum kalorii prijima z mlieka. Znizovat davku nema podla mna zmysel.
Dalsia vec je, ze objavovanie jedla ide vsetkymi zmyslami, cuchom, chutom, sluchom, hmatom, zrakom... takze tym ze ide prstekmi objavuje texturu. Skuste upravit stravu na finger food, cize veci, ktore si moze same vziat... napri nerobit kasu, ale kusky zemiakov, respektive ponukat rozne placky, waffle,

ella1234
5. aug 2024

Nechala by som to tak. Ponukni to co máte doma navarené len to nesol, dosolte si az vy na tanieri, ponukaj to co máš aj ty na ranajky, proste nech len skúša rôzne chute. Ponukaj ovocie do ruky ved teraz je fakt toho veľa na výber čerstvého.
Do roka by som rozhodne neznizovala ani neobmedzovala pitie mlieka. Ani sa podla mna do roka nedá hovoriť ze je dieťa nejedak lebo fakt ide len o zoznamovanie s jedlom 🙂

simona1306
5. aug 2024

moja dcera chcela tiez vsetko sama jest rukami , alebo lyzicou ... robievala som hustejsie omacky, alebo len krajala kusky ... posadila som ju do stolicky len v plienke , pod stolicku som dala vreco co sa dava do smetiaku, a nechala som ju tak ...mala.som aj ja lyzicku, a kym sa ona snazila sama, tak medzitym som ju krmila ... v roku a pol sa uz vedela najest pekne lyzicou aj sama