9,5 mesačný synček málo papá

katkapal86
7. feb 2013

Ahojte mamičky, potrebovala by som radu skúseným mamičiek. Mám 9 a pol mesačného syna, ktorý veľmi málo zje, aspoň podľa môjho názoru. Ráno zje max. 3 lyžičky jogurtu a 2 krát odhryzne z rohlíka, je kojený a keďže sa na raňajky nenaje, tak si mliečko stále pýta, núkala som mu aj UM ale to rázne odmieta. Na desiatu mu ponúknem ovocie, poprípade ovocnú výživku, ale aj tej nezje veľa cca 5-6 lyžičiek. Na obed máme mäsovo-zeleninový príkrm, z toho zvykne zjesť aj takú menšiu misku, cca 200 ml. Na olovrant mu ponúknem chlebík s masielkom, ale aj z toho len 3 krát odhryzne a samozrejme pýta mliečko. Na večeru jedáva príkrm, taký aký na obed, pretože kaše vôbec nechce, ani keď uvarím krupicu, ani ovsené vločky s ovocím, no proste to odmieta. Najradšej by sa len dojčil, ale to na jeho vek nepripadá v úvahu. A v noci sa budí každé 2 hodiny a musím ho nadojčiť lebo nič iné nepomáha, cumlík odmieta a keď mu ponúknem fľašu s čajom alebo vodou, tak spustí taký plač, ako keby sme ho rezali. Skúsené mamičky poradťe ako drobcovi zvýšiť chuť do jedla. Ďakujem Katka

katkaseiner
7. feb 2013

@katkapal86 mam sice mladsie dievcatko, ale nam napr. pomohlo to, ze sme jej kupili stolicku na krmenie a ked papa, jeme aj my (resp.ak je manzel v robote, tak aspon ja). Tak ma teda aj vacsiu chut do jedla. S tou nocou to je tazke...vraj keby papal viac cez den, v noci by nebuntosil, ale nasa tiez buntosi...niekedy aj kazdu hodinu. Zial kazde babo je ine. Ale tiez poznam maminu, ktorej 8mesacny ine nechce, len mliecko z prsnika. Snad len trosku pockat, ponukat, deti sa velmi menia.

azbestica
7. feb 2013

@katkapal86 ja sice niesom skusena mamicka, ale myslim ze to je celkom dost moja 8 mesacna dcerka zje toho podstatne menej. Zje par lyziciek na desiatu (ked vobec) a asi 8dg na obed.....keby jedla tak ako tvoj drobec tak som straaaaaasne stastna a vobec neriesim 🙂

standu
7. feb 2013

Podla mna papa primerane k veku...preco ti prekaza castejsie dojcenie cez den? moja mala jedavala v tomto veku kusok chlebika, obed-zeleninovo maskovy zvacsa, na olovrant trocha ovocia vecer kasu. dojcenie rano, na desiatu, pred spanim, ak zjedla malo ovocia tak aj olovrant a po kasi pred spanim, v noci niekolkokrat.. povazovala som to za normalne. vzdy bola aj je drobnejsia, teraz ma o 2t 5rokov 15 kil. dojcila som po roku uz len v noci, postupne som vynechala denne dojcenia lebo som si myslela, ze bude lepsie jest, a nic 😉 odstavila som ju v 2rokoch, presli sme na UM ktore pila do 4apol roka a priberanie ci lepsie jedenie sa taktiez nekonalo...

katkapal86
autor
7. feb 2013

@katkaseiner Ďakujem za radu, stoličku na jedenie má, aj s ním jem, dokonca jogurt jeme spolu 🙂 , ale aj tak to nejako nepomáha. Snáď časom viacej spapá.

katkaseiner
7. feb 2013

@katkapal86 takze to bude vyzadovat nekonecnu trpezlivost...neboj, to co mas ty s papanim, mame my so spanim 😀 Drzim palceky aby sa to utriaslo.

katkapal86
autor
7. feb 2013

@standu Tak s priberaním ani tak problém nemáme, na jeho vek má dosť kíl cca 10 kg, neviem presne lebo poradňu máme až v marci, ale ide o chuť na tuhú stravu. Tú mi odmietne, ale keď mu ponúknem prsník, tak sa nevie dojesť. A kojenie cez deň sa snažím obmedziť preto, lebo od júna by som mala nastúpiť do práce a dovtedy sa musí naučiť jesť. Vedie ma k tomu aj skúsenosť sestry, ktorá má už skoro 3 ročného syna, ktorého kojila do 1,5 roka a tiež tuhú stravu odmietal, pediatrička jej odporučila ( resp. prikázala) ukončiť kojenie, lebo malý mal nevyvinutý hltací reflex a preto odmietal tuhú stravu. Či je to pravda alebo nie, neviem, ale ak áno, tak by som tomu chcela predísť a naučiť ho papať hneď od začiatku.

boban
7. feb 2013

@katkapal86 a to 9,5měsíčnímu dítěti dáváte už takhle pečivo jo?? k jogurtu rohlík 😅 chleba s máslem 😅 😝 příjde mi, že je to pro něj ještě brzy...

standu
7. feb 2013

Chut podla mna pride s vekom...ked odides do prace, bude musiet papat, ked bude hladny a mama nebude. mojho svagra svokra kojila 11mesiacov a dokym nezacal chodit do skoly nejedaval nic co netieklo dole krkom- polievky a térmixy... kamaratka ma 11mesacnu a ta zje kusit rohlika, ovocie takmer vobec, jogurty a spol 1 lyzicku, je na HA um a davaju jej zeleninovo-masove prikrmy 2x denne aj to z flase. opakujem, myslim, ze tvoj syncek papa dobre. ak pribera, nic mu nechyba nevidim dovod na obavy. ponukat ponukat hoci len par lyziciek dnes jedna zajtra tri a bude to.

katka1981
7. feb 2013

@boban, myslis ze je skoro na lepok, aelebo co sa ti zda skoro? Lebo kedysi sa lepok daval od 8-9 mes. a najnovsie sa ma zaradit medzi 4.-7. mes. lebo ze potom sa vytvoria protilatky a je mensi predpoklad na vznik celiakiu. No my sme tuto novinku nestihli aplikovat tak snad sa nic nestane, tiez som zacala davat chlebik asi az v roku ale nie som si ista. U nas neboli zubky.

wieruss
7. feb 2013

@katkapal86 moj maly ma 14 mesiacov a robi presne toto iste lenze posledne 2 dni su extremne , zjedol 3 lyzicky rano a toto vsio 😅 ale aspon didku neodmietne nikdy takze vela kojim, davam cajik a verim, ze sa to upravi. Idu mu teraz zuby a 2 dni bolo dobre, krasne papal a teraz 2 dni ani omylom nieco zjest .... netreba sa bat, oni sa rozjedia 😉

boban
7. feb 2013

@katka1981 tak jako postupně zavádět lepek by se měl,jen mi příjde brzy dávat dítku na svačinku chleba s máslem 😉

alena0305
7. feb 2013

@katkapal86 Ja by som kojenie neukončovala ani nástupom do práce - nakojiť ho môžeš ráno alebo poobede aj večer pred spaním. A budiť sa ti môže aj keď ukončíš dojčenie. Môj syn bol kojený a po roku spal celú noc a kamarátkina dcéra sa budila do 2 rokov a kojená nebola. Syn jedol za dvoch (v roku mal 10,5 kg) a tá kamoškina nejedla ani polovicu čo tvoj a jesť začala až v 3 rokoch v škôlke - teraz majú 5 rokov, syn 5,5 a rovnakú váhu. A dcérka (9mesiacov) nezje ani toľko čo tvoj malý a má necelých 7 kíl ale ona sa narodila maličká. Neboj sa - keď nastúpiš do práce a bude hladný tak si myslím, že sa naje ale keď si nablízku a má chuť na mlieko tak si ho pýta. Moja je teraz chorá - mala teploty 38,8-39 a nejedla nič iba sme sa kojili a doktorka povedala, že to má akoby dostávala infúziu - že mala teraz veľa maličkých detí ktorým sa chrípky zvrtla až na atb.

luciannka83
7. feb 2013

@boban Nie je to skoro. Je to podľa vzorového jedálnička, čo sme dostávali v štartovacom balíčku v pôrodnici.

boban
7. feb 2013

@luciannka83 oka..jen píšu svůj názor..já dávám malému věci podle svého svědomí, né podle nějakých brožůrek z porodnice 😉

katka1981
7. feb 2013

@boban, nepamatam si presne ake su tabulky, uz to nemusim riesit, u nas bolo rano mlieko, desiata ovocie, ... neviem ci je na to skoro, u nas to v jedalnicku este nebolo, ved prvy zub jej vysiel, ked mala 9,5 mes., nemala to ako zjest.

katka1981
7. feb 2013

@wieruss, ked idu zubky, kludne sa ti moze stat, ze bude tyzden len a len mlieku, moze aj trosku schudnut, ale to je normalne. U nas mala odmietala jest len ked ju boleli zubky, bola apaticka, placliva, a len mlieko pila. Trosku schudla ale za chvilku to dobehla.

misaha
7. feb 2013

@katkapal86 ahoj..ja mam rovnakko stare dievcato ale musim povedat že papa menej ako ten tvoj :D..tiež je velmi na mliečko a nevie sa ho dojest....mne sa rozjedla až ked som zistila že ona nechce jest v stolicke,inak vobec netrucovala len jednoducho v nej nejedla..prisla som na to tak .,že sme sa ponahlali preč ,tak som jej chcela rychlo šupnut par lyziciek vyživky aby mi vydržala v aute..spapala ja celu na stojaka v ohradke :D..skušali sme to znova a na stojaka nema problem,jednoducho ju nebavi sediet.vyskusaj zmeniť miesto :D...ale ešte to možu byt tie zubky,lebo ked sa ti v noci budi kazde dve hodinky tak ani nechce jest,len si pocuckava a brhli si dasienka,ju to v noci ruši a budi a ked je na prsniku tak sa ukludnni..trvalo to cca 3tyzdne...potom sa mu to poravi lebo stači že mu idu z kosti von..alebo ked sa komplet prerežu tak sa ti pekne rozpapa sam a ani nebudes vediet ako...len ho neodstavuj nasilu!!aj v noci si ho pekne prikladaj,jemu to pomaha,,ved aj ked budes chodit do prace tak v noci kojit možes a na 100%sa to zredukuje to budenie..nam pred 2tyzdnami vysiel 4ty zub tak zasa papame normalne..držim palce

marianka0101
7. feb 2013

Náš Marek napríklad len v cca 9 mesiacoch začínal ochutnávať normálne jedlo. Dovtedy chcel iba mliečko, kde tu si dal 1 lyžičku niečoho a koniec, znovu mliečko. Ja by som si tým až takú starosť nerobila, niektorým deťom sa nechce dodržiavať tabuľky a začať pekne od 6 mesiacov 🙂 a to nočné kojenie.... možno bude aj horšie. Mne sa v 15 mesiacoch budil každú hodinku, niekedy aj častejšie. Ani mu nešlo tak o jedlo ako o to, cítiť ma pri sebe 🙂

loxa
7. feb 2013

moja kamoska vylucne kojila do roka, lebo maly nic nechcel..jej muz je pediater...a maly je krasne velke dietatko🙂 a inak podla mna tvoj maly papa celkom pekne..

sendy182
7. feb 2013

@katkapal86 ahoj a aj chudne? ak prospieva tak by som to neriešila......nie každé dieťa je od mala papák.....je to malá osôbka ktorá si pomaly zvyká na chute......uvidíš aj neskôr čo mu bude viac chutiť....niektoré detičky chcú mixované iné popučené a je veľa takých čo nechcú vôbec papať tuhú stravu a sú len na mlieku aj do 2 rokov.... 😉 😉 😉 neboj úžívaj si malého pochváľ ho za ochutnané jedlo a hlavne kľud..... 😉 😉 😉

vonicka
8. feb 2013

Nechce sa mi citat co pisali baby vyssie, ale ak ti zje 200ml na obed a okrem toho tie drobnosti, co pises, tak to je UUUPLNE v pohode. My zjedol maly 3x denne po 6 lyziciek do nejakeho 10 mesiaca. 200 ml je schopny zjest teraz ked ma rok.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
azbestica
9. feb 2013

@loxa zaavidim kamoske manzela pediatra 🙂