8 mesačný syn odmieta papať

mischellka47
21. máj 2013

Som maminou prvy krat. Maly ma skoro 8 mesiacov a protestuje mi papat prikrmy. Od 4. mesiaca sme zacali prikrmovat najprv zeleninku, masko, ovocie,... Teraz mame skoro 8 mesiacov a vyse mesiaca mi nechce jest obediky. Uz sa snazim i tak i tak. Niekedy spapa mozno 1x do tyzdna. Nechcem mu to tiskat na silu lebo to nema vyznam. Zubky este nemame. Mal niekto taky problem? Dakujem

liz_lemon
21. máj 2013

@mischellka47 a co mu davas jest pred obedom?

patkobo
21. máj 2013

podla mna mu idu mu zubky .. ja mam tuto skusenost .. mam 16mes chlapceka a my este teraz papame minimum ..

kika112
21. máj 2013

@mischellka47 moze to byt take obdobie. Ver tomu ze hladom netrpi, keby bol hladny, urcite sa napapa. Casom ho to prejde a vsetko bude v poriadku. Mozno staci nieco zmenit, ozvlastnit to trochu aby ho to zaujalo, a mozno to chce cas.

danka483
21. máj 2013

ak je dojčený na požiadanie je to ok môj má 15 mesiacov a nepapá ( trápi ma to ale nespravím s tým nič) ponúkaj a nenúť 😉

mischellka47
autor
21. máj 2013

Tak asi tomu necham volny priebeh. Za mojho detstva sa taketo prikrmy nedavali a som tu. Maly mi krasne papkal dva mesiace, asi ma obdobie svoje. Liz-lemon -- na desiatu ma ovocie potom obedik, olovrant mliecko a vecera kasa. Ale ked proteatuje tak mliecno len. Tak trapim sa mozno zbytocne.

mischellka47
autor
21. máj 2013

@liz_lemon pred obedom ma ovocie . To vzdy spapka len ten obed nie. Uz som si aj myslela ci si nezvykol na sladsie alebo co.

zuzkag2
21. máj 2013

@mischellka47 ahoj, aj moj maly nie je papkac, nespapa z obedov takmer nic, ani z desiaty, ani s olovrantu...len tak pozobka...nie je kojeny na poziadanie, papa umele mliecko, a uz som skusala aj 4, aj 5 hodin pockat, ci spapa viac, ked bude hladosko, a nic, skusila som dokonca aj kupovanu hipp zeleninku s maskom, a rovnaky vysledok...tak som to prestala riesit. netrap sa vobec, tekutiny su velmi dolezite, a pokial pribera, tak je to ok.

vonicka
21. máj 2013

@mischellka47 - to ovocie pred obedom ma aky vyznam? Ja by som mu dala obed a hotovo. Ale priklanam sa k nazoru, ze moze ist s velkou pravdepodobnostou o zuby. Ak predtym jedol lepsie, urcite sa skor ci neskor k tomu vrati. Ak by nikdy nejedol dobre, urcite by raz zacal. V kazdom pripade, nic s tym neurobis, iba sa budes zbytocne stresovat, lebo tlacit mu jedlo dole krkom sa aj tak neda 🙂 nechaj to na prirodu, ta to urcite nejako zariadila

mischellka47
autor
21. máj 2013

@vonicka ja mu davam ovocie na desiatu a obed ma tak o 3 hodinky podla toho ako kedy je hladny

vonicka
21. máj 2013

@mischellka47 - ja som myslela, ze tesne pred obedom mu davas ovocie, tak to vyznelo. za 3 hodiny mu to ovocie uz urcite vytravi, takze je to ok.

mischellka47
autor
21. máj 2013

@zuzkag2 ako pises tak presne sme na tom my. A ved prejde, prvykrat som mama tak mozno riesim nepodstatne. Vydrzal mi aj 5 hodin bez jedenia ale mlieko vyhralo 🙂

zuzkag2
21. máj 2013

@mischellka47 aj ja som prvy krat mama, a tiez som to spociatku strasne riesila, a aj mi pride luto, ze mu s laskou varim, a potom polovicku hadzem do kosa...no neva 🙂 aspon nebudu tie deticky tucnucke 🙂

zdenkaa1811
21. máj 2013

Ahojte..aj ja mam taky isty problem.Mala mi nechce nic poriadne papat.Niekedy ani to mliecko nechce.Davam jej baby love..ma niekto skusenot s tymto mlieckom?Mala ma 6mesiacikov..Skusam jej davat zo vsetkeho troska ale ju stale napina z jedla..polievky a masko velmi nechce a ked tak velmi malo.ale zase kasicky spapa a vyzivky tiez... Poradte 😒 prosim ....

aliza
21. máj 2013

@zdenkaa1811 no a sa cudujes? papa iba sladke...to je cely tvoj problem. Ak vie spapat sladke kase a vyzivy, tak asi problem s jedlom nema.... v 6.m. mala papat zeleninove prikrmy, nie kase a vyzivy. Ak papa cez den kasu aj vyzivu, plus mlieko, tak samozrejme, ze uz viac do nej nedas. Vyhod kase aj vyzivy, mlieko davaj podla odporucania, nie viac a uvidis, zacne papat aj normalne jedlo. Vies, prikrmy nie su o tom, ze skusam, co mi dieta zje...to je velmi zly postup, ved vysledok vidis sama 😖 .... ze jej davas zo vsetkeho trosku... 😕,ma len 6 mesiacov, mali ste papat zemiak a striedat k tomu zeleninu, postupne, pomaly, po lyzickach, skusat niekolko dni za sebou, aj jedna-dve lyzicky je uspech... preto sa to vola prikrmy 😉.

gaby21
22. máj 2013

@zdenkaa1811 Suhlasim s prispevkom vyššie, neviem kolko si mysliš ze spapa sest mesačne dieta, mlieko je stale zaklad, k tomu pridat trošku zeleninky na obed, ziadne vyzivy ani nič podobne, je to strašne sladke a k tomu nemozes vediet, čo tam namixovali, moje deti vyzivu nezjedia ani omylom, vyhodit sladke kaše na večer, kup nejaku pohankovu alebo nejaku podobnu kašu ktora neobsahuje cukor a po malych lyzičkach nukať. Ziadne take, ze so všetkeho troška, sak jej rozhodiš cely travici system 😖

matafen
22. máj 2013

Suhlasim s @aliza a @gaby21. Nechapem, ze 6-mesacne dieta uz papa ovocne vyzivy, ved to sa este len ma zacinat so zemiacikom, zeleninkou, potom masko, ovocie sa zavadza az potom, prave kvoli tomu, aby si dieta nezvyklo na sladke chute. Neviem, ved teraz sa tie informacie zovsadial len tak sypu a stale su mamicky, ktorym to nehovori nic. Pamatam sa, ked som raz v poradni stretla jednu mamicku, s ktorou sme boli spolu v porodnici, deti mali necele 4 mesiace a ona do maleho tlacila Pribinacik, o chvilu piskoty... Ale takychto tem je na MK neurekom 🙂 A este nechapem autorku temy, ze zacala prikrmovat uz v 4 mesiacoch, ved teraz je praveze opacny trend, odporuca sa najskor v 6 a kludne aj neskor - a je jedno, ci je dieta na MM alebo UM, tu ide o zrelost traviacej sustavy.

mischellka47
autor
22. máj 2013

@matafen my nepapame vyzivy ani sladke kase, max tak obilne bez cukru sem tam. To ze som ho zacala prikrmovat skor neznamena ze hned mi zjedol plne misky, ale papal len par lyziciek, zemiacik, mrkva atd. Ja ho nenutim papat ked spapa spapa ked nie tak nie. Ma cas, nic mu neutecie. Dakujem za rady

matafen
22. máj 2013

@mischellka47 To ohladom kasi a vyziv patrilo inej mamicke 🙂 Ale obilne kase su fajn, tie som davala aj ja dcere, ale do roka len ryzove bezlepkove. Moja tiez bola strasne zly jedak, dostala som do nej jedlo len pocas zabavania inou cinnostou, mali sme vzdy plny stolik hraciek, kniziek atd., musela som na nu stale hovorit, neskor sme jedli pri pozerani rozpravok.... Musela byt proste zaujata niecim inym 🙂 Viem, ze to nie je dobra taktika, ale tiez som bola strasne zufala z jej nejedenia a hladala som akykolvek sposob, ako do nej aspon trochu jedla dostat, dobrovolne chcela len mlieko. Az ked zacala chodit do skolky, naucila sa jest aj bez vedlajsich podnetov. A to este som jej do 2 rokov musela vsetko mixovat na hladku kasu! Nielen ovocie, ale aj polievky, maso, prilohy.... Chce to len trpezlivost, veeela trpezlivosti! 😉

mischellka47
autor
22. máj 2013

@matafen Tak kazde dieta je ine, hlavne ze ste to zvladli 🙂 Ja som v zahranici a materska je tu 10 mesiacov, a do skolky ide v 10.mesiacoch kedze dlhsie sa neda. A tu je to hrozne v skolkach tu sa s nimi necickaju s papanim ako ja doma. No ved uvidime. Tak nech sa dari 🙂

zdenkaa1811
22. máj 2013

gaby21 mischellka47... nie som sice skusena vo vsetkom ale ani sprosta.... a mam dost rozumu na to aby som malej nerozhadzala traviaci system.... ked som povedala , ze z kazdeho troska tak urcite nie hned za sebou ... ale to je uz vedlajsie ... mala mi zje aj slane aj sladke ale nie vela... a nevidim nic zle na tom ze je aj sladke.. a ja moje dieta neucim zit podla kniziek ako asi to robite vy dve ... a prikrmovat sa zacina od 4teho mesiaca pomalicky...!!! MMje tiez sladke ako aj UM...takze asi tak ... si myslim ze dieta ma pravo poznat aj ine chute ako len zeleninu... dieta je osobnost sama o sebe , a vie co chce a co nie.. tak ako aj my... Nemam rada ked si niekto mysli , ze zjedol vsetku mudrost sveta... a male nemixujem jedlo 🙂 chvala bohu ... ja sa neriadim podla najnovsich trendov co sa jedla tyka 🙂 cim skor zacnes tym lepsie ... asi preto ste musela mixovat do 3 rokov male jedlo...

bubula_007
22. máj 2013

@mischellka47 Môj syn má 17 mesiacov a takéto obdobia máme dosť často. Možno to chce niečo nové, už mu to proste nechutí, zunoval, alebo sú to zúbky, tie tiež narobia šarapatu. Neboj, keď bude hladný, napapá sa. 😉
@zdenkaa1811 my sme začali s príkrmami v 5.mesiaci a to boli tie zeleninové - zbytočné vyhadzovanie nedojedených porcií 😖 - a prešlo asi pol roka, kým sa malý naučil pekne papať. Takže v pohode, máte pol roka, tak to ešte potrvá, ale bude dobre a budete papať o 106. 😉 😉

inull5
22. máj 2013

@mischellka47 Ahoj, moja dcéra nepapala do takmer 16 mesiacov. Bola som zúfalá, tlačila som do nej všetko možné aj nemožné len aby papala a nikde som sa nedostala, ani mi pusu neotvorila a keď videla lyžičku tak sa schovala..Bola som na tom tak,, že som ju zobrala k doktorovi aby ju poslal na nejaké testy a vyšetrenia..neveril mi že nepapá, lebo váhu mala normálnu, nikde ju neposlal a nechal to tak, a že mám sa aj ja ukľudniť, evidentne jej nič nechýba. Tak som jej prestala variť, aj ponúkať a sama začala papať s nami, bolo to máličko, ale papala. Keď nám ale išli zúbky, tak nepapala nič, iba mliečko. A teraz asi mesiac dozadu nastal zlom a papá asi ako ja, ľúbi všetko, okrem sladkostí a sama si vypýta. Určite sa nestresuj, nemá to význam, ak bábätko nemáš plačlivé a správa sa normálne, priberá, pije, hrá sa, nemaj obavy, možno cíti že mu idú zúbky a nemá proste chuť do papania.

inull5
22. máj 2013

@zdenkaa1811 🙂 🙂 🙂 pobavil ma tvoj príspevok..inak mne tiež okolie hovorilo všeličo, čo dieťa nesmie do toľko mesiacov a toľko mesiacov, ja patrím asi medzi staromódne matky. moja dcéra spapá aj klobásu aj cibuľu..Vonku keď sa mamičky bavili čo dávajú svojim deťom, tak som sa sama seba pýtala či som divná, že neutieram malej ruky stále, že jej dám aj slané..

aliza
22. máj 2013

@zdenkaa1811 len jedna otazka, tak naco tu pytas radu? ked vsetko najlepsie vies a vsetko robis najlepsie? ja som s jedenim u deti nikdy nemala problemy, preco asi? lebo som sa o to zaujimala a nemala taky pristup, ako ty, ze vsak nech dieta vsetko vyskusa....prepac, ale mas vazne nedostatky o tom, ako funguje travenie u babatiek, o zavadzani prikrmov nemas ani sajn.... To nema nic spolocne s knizkami, ale so zodpovednostou za vyzivu a stravovacie navyky vlastneho dietata a teda za jeho zdravie a za to si zodpovedna iba ty, nemozes to preboha hadzat na niekolko mesacne dieta, ze ono si samo povie 😨, no prt makovy si povie, ved nevie ani rozpravat, ked uz sme pri tom, ani len sediet, nevie vobec nic..... a na to sme tu my, rodicia, aby sme ich vsetko ucili, cize ich ucime aj spravnemu stravovaniu.....ze zje slane aj sladke 🤐, to co prosim ta tomu dietatu davas? ako parada, treba experimentovat so zdravim vlastneho dietata... 🤐

A ze nemixujes...no tak nemixuj, nech ti malu napina z kuskov a nech neje.....to je uz len fakt rozum 🤐 . mne sa pri tvojom prispevku rozum fakt zastavil, prepac 😢

zdenkaa1811
22. máj 2013

@aliza a ty ako vies ze ja sa nezaujimam ?? ty zijes somnou ?? zacinali sme aj my zeleninou atd.aj nadalej tak papame len jej viac chuti sladke jedlo ako slane to je vsetko... a nenapina ju 🙂 100 ludi 100 chuti a nazorov .. asi tak ...

inull5
22. máj 2013

@aliza ja som svojmu dieťaťu tiež nemixovala, roztláčala som stravu vidličkou, prepáč, ale naše mamy ani babky deťom mixovali? deti, ktoré majú pár zúbkov majú používať zúbky a naučiť sa potravu kúsať, potom dieťa dostane nemixovanú stravu a nevie čo s ňou...načo má potom zúbky? dieťa ktoré nemá zúbky ok, roztlačím vidličkou na kašu, ale s´dieťaťu ktoré má zúbky, načo mixovať? to potom čo do troch 4 rokov budem mixovať? lebo si povie, že jemu to tak chutí a je zvyknuté, nie?

aliza
22. máj 2013

@zdenkaa1811 no pises, ze ta knizky nezaujimaju a neriadis sa podla najnovsich trendov...takze o co sa potom zaujimas? ze 6 mesacne dieta ma radsej sladke? to si prave objavila? niekde precitala? ci ti to niekto povedal? ved logicky, ze sladke je chutnejsie ako brokolica, to da predsa rozum a preto ho babatka este nemaju, myslim ten rozum a my rozmyslame aj za nich. Preco asi tvoje dieta odmieta jest? vazne v tom nevidis ziaden suvis? alebo mienis svoje dieta odteraz drzat len na sladkom? uz ked sa teda zaujimas, tak si precitaj nieco o bielom cukre, aspon kvoli tvojej dcere...

mischellka47
autor
22. máj 2013

@zdenkaa1811 Neviem otom zeby som skomentovala zle nieco k tvojmu prispevku tak tu nehadz na mna ze sa riadim podla kniziek a ziadne "vy dve" atd. ja sa neriadim podla tabuliek a necitam ziadne prispevky na internete. Ja sa riadim podla seba lebo som matkou prvy krat tak ako ty, a koli tomu ze dietatko protestuje papat s tym sa stretne asi vela mamiciek.. to ze prikrmujem od 4. mesiaca to patrilo mne, ja som zacala lebo malemu mliecko nestacilo. to neznamena ako vravis ze som mu davala kvantum ale par lyzicie. Malemu vyzivy nedavam lebo sama som robila v takom priemysle na brigade a bolo mi na grc ked som videla spracovanie. ja nemam prisnu ruku na neho, ja mu dam zobnut aj z toho co jem ja sunku, buchtu atd. Tak ak sa trapis koli tomu ze ti malinka nechce papat, tak to nechaj tak, ja som sa trapila aj sa trapim, varim mu kazdy den, rozne obmeny aby nemal jedno a to iste a niekedy to vyhodim aj vsetko. Ale ked nechce tak nechce, ponuknem mu ked nie tak mu dam mlieko a je stastny . Tak sa drzte

inull5
22. máj 2013

@zdenkaa1811 moja dcéra síce na sladké nie je, tvoja je ešte maličká, ja som jej v tom čase varila krupicovú kašu bez cukru, s trochou masla,skús, moja to nechcela, lebo dlho bola iba na mlieku, ale potom v pohode, alebo uvar brokolicu a trochu slanej vode a pridaj tam biely jogurt, roztlač to vidličkou, prípadne to isté urob aj so zemiakom a mrkvou. Vynechaj jej výživy postupne a ak sa veľmi knihami neriadiš, dávaj jej ochutnávať s vašej stravy..

aliza
22. máj 2013

@inull5 to sa akoze budes pozerat na 6 mesacne dieta, ako ho z kuskov napina a ako nechce jest? len preto, ze ma zuby a ze nase mamy nemixovali? to je fakt chore, prepac.